1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 7 měsíci

Zajimavé ,už v minulosti byli nějaké pokusy s podobnými systémi protilehlých pístu ale zatím vždy jen jako modely které se nikdy neprosadily . Pokud by tohle bylo funkční jistě by se už to zajímaly číňané a japonci ale dokud to nebude namontovano aspoň do nulté serie automobilu a vyzkoušené v realu tak je to zatím stejné jako vyrabět energii pomocí studené fuze : SCI-FI !!

Před 9 měsíci

Ne nevím, nevím, kdyby to byl takový zázrak už by se to hromadné prosazovalo.

Přeci jenom ropná lobby je velká.

Já osobně tam vidím několik problémů:

  • Efektivita / účinnost
  • jakakoliv přeměna energie spalenim paliva s následným pohybem posuvným, který bude převáděn na rotační, bude vždy méně efektivní nez přímý rotační pohyb elektromotorů.
  • Složitost/poruchovost
  • čím více mechanických součástí tím větší náchylnost na poruchy.

Což se ve finále může projevit i na cene

8
Před 9 měsíci
Jakub Antoš

Elektromotor je sice jednodušší jenže jestli ho chci porovnávat se spalovacím motorem dokud si nebude auto umět vyrábět elektřinu samo je třeba němu připočítat i elektrickou rozvodnou síť její složitost, spolehlivost a její ztráty. A elektřina se stále vyrábí hlavně pomocí tepelných motorů mezi které patří i motory spalovací. A vzhledem k tomu že v moderní auta umírají hlavně na nefunkční elektroniku zatímco jednoduchý spalovací motor bez nebo s minimem elektroniky je prakticky nesmrtelný. Bych vynechal ve spolehlivosti slovo mechanický.

1
Před 9 měsíciUpraveno

Jen oprášeny model stabilního motoru s protiběžnými písty, který byl vynalezen ve 20 letech minulého století, tuším , že od Junkers .

Jen lehce upravený.

Dokáže spalovat naftu petrolej i benzín.

10
Před 6 měsíci

Malá nepřesnost hned v úvodu článku - jednotaktní motor prostě neexistuje a motor s protiběžnými písty je už z principu dvoutakt. Historicky první motor s protiběžnými písty poháněl vozy Gobron-Brillié (1898-1903). Byl to čtyřpístový dvouválec s přenosem přímočarého pohybu pístů pomocí třmenu mezi horními písty s od nich po stranách válců vedoucími dvěma páry tenkých dlouhých ojnic a od spodních pístů po jedné krátké standardní ojnici se společnou klik. hřídelí.

V letech 1909/1910 se vyráběly i letecké osmiválce s uspořádáním válců do "X" (ne do "+").

Dieselové motory s protiběžnými písty používaly se za 2. sv. války pro pohon ponorek a po válce i jako záložní zdroj u jaderných ponorek. Byly obdobné konstrukce jako nejúspěšnější letecké vznětové motory s protiběžnými písty Junkers Jumo 204 a 205 (2 klik. hřídele a přenos ot. na vývodový hřídel pomocí ozub. soukolí) používané v předválečných bombardérech.

Motory s protiběžnými písty se mezi sebou lišily prakticky jen zvoleným přenosem přímočarého pohybu pístů na klikový hřídel. Avšak vždy to byla soustava ojnic a vahadel nebo dvou samostatných klik. hřídelí, které své otáčky přenášely na vývodovou hřídel prostřednictvím ozubeného soukolí.

U tohoto motoru je nový, zásadně odlišný, přenos přímočarého pohybu pístů na vývodovou hřídel a to použitím axiálních vačkových kol s jejich vzájemným pootáčením i posuvem pomocí šikmého drážkování v dělené středové hřídeli.

Jen by mě zajímala životnost motoru. Za kritické místo bych považoval extrémně namáhané šikmé drážkování v dělené hřídeli.

Ale jinak, mě se ten motor docela líbí

Před 9 měsíci

Olej do dvoutaktního motoru se přimíchává do benzínu . Nevím kde jste vzal že se olej míchá se vzduchem. Potom při spalování se objeví namodralý kouř .

6
Před 9 měsíci

Autozive.cz na tom musi byt dost spatne, kdyz ma svuj web tak zadrbany reklamami. Odpornost nejvyssi! Clovek to nestiha odklikavat aby vubec neco precetl. Hamba!

9
Před 9 měsíci

Pokud si dobře pamatuji v článku chyba není autor to napsal správně olej do Beninu a pak se ta směs smíchá se vzduchem zcela jednoduché na to funguje dobře karburator

Před 9 měsíci

NEMŮŽE! Jde o dobrý pokus, ale v praxi se to neprosadí. Zajímalo by mě, jak se zde mění kompresní poměr, jak uvádíte

??

Před 9 měsíci
Josef Vondráček

Souhlasim, technicky jistě zajímavé řešení, ale pro svou složitost a z principu fungování přeměny energie na tocivou sílu se to jednoduchost elektromotoru nevyrovná.

Před 9 měsíci

No vydite já mám vynález motor který nic nezpaluje pojede na vzduch,,,vím jak a nikdo stále neprojevil zájem o spolupráci ..

2
Před 9 měsíci
Jan Cina

Nevydíme a nevěříme

5
Zobrazit další reakci
Před 9 měsíci

Konečně se zbavíme v morální rovině ekologických pomatencu ať jdou do jeskyně a chroupaji trávu jako vegani amen

10
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt