Ve městě, kde jsou myši domácí používám kocoura a pastičky "cvak". Kocour je zcela autonomní a dost spolehlivá jednotka, skoro jako robotický vysavač v bytě a nemusím vybírat mrtvolky. Ve srubu v horách, kde myši nejsou a občas přijde nějaká ta myšice, lovím takto do barelu a vynáším ven.
Zajímavé je, jak se řeší stres myší, když jsou chyceny...
Ale nikdo již neřeší stres lidí, kterým tyto rychle se množící hlodavci způsobují. A o škodách a zdravotních problémech se už nemluví.
Svět se zbláznil.
Navrhuji nějáké Ekologické a Přírodu ochraňující společnosti zavést rozvozovou službu pro ulovené hlodavce. Ne každý má možnost svůj úlovek odvážet daleko od domova k šetrnému vypouštění do přírody, nehledě k neodbornému zacházení s ulovenými tvorečky.
Auta s patřičným vybavením by mohla pendlovat po republice a po telefonátu svážet ta ubožátka na příhodná místa k vypuštění. Prostě bych zavolal, přijela by dodávka té humanitární dobročinné organizace, naložila úlovky, přítomný veterinář by je vyšetřil, eventuelně ošetřil a aplikoval nějáké léčebné látky a procedury, nakrmil a za patřičné mediální pozornosti je vysadil třeba v hlubokých šumavských hvozdech. Určitě by široká veřejnost tuto službu kvitovala s povděkem a patřičným souhlasným vyjádřením pro média.
Já ne.
Vypustit myši? Děláte si srandu? Do kyble naleju 4 l vody, chvilku počkám a obsah pasti naliju do kompostu
To Děd Vševěd z Cimrmanovy pohádky "Dlouhý, široký a krátkozraký" měl past o dost jednodušší a spolehlivější. Zcela vážně!
U nás myši které odchytíme stresem netrpí. Dáváme je koťatům na "zaučení."
Afrikány nefungují,sežraly je do posledního kousku
Funguje čokoláda na patičku. Není problém.
Poctivě krmím otráveným zrním.