Klasický příklad sobeckosti či hlouposti rodičů kteří si něco dokazují a to zcela bez ohledu na následky které si s nezvyklým jménem dítě ponese celý život.
V evidenci obyvatel takové jméno nikdy nebylo, čili.....
Podle databází MV ČR (web kdejsme.cz) zde takové křestní jméno nikdy neexistovalo. Někdo si z nás dělá šašky.
Tak takové jméno jsem ještě neslyšela - chybí mi zde, proč jej od rodičů dostala, kde se vzalo - třeba rodinná tradice? Pokud si paní myslí, že si přejmenováním pomůže, tak se mýlí. Já bych jí říkala poděs Petra, no. Pokud se člověk neumí vyrovnat s takovou maličkostí, jako je neobvyklé jméno, jak se pak srovnává s jinými věcmi? A oslovení " Poděško " mi přijde hezké a milé.
Lidé jsou tak oškliví, píše žena.... Pravda, změnit vizáž je ale mnohem obtížnější, než změnit jméno !
Ale k věci. Tuhle psali o zvrácenosti českých pseudoVIP, kteří evidentně už neví co by roupama dělali a dávají potomkům exotická jména, někdy i dvě ... Ve spojení s českým příjmením je to spíše komické... Děti za to nemohou....
Podeša je lepší než třeba taková Háta, ta se i špatně vyslovuje a zní tvrdě. Ale jinak by si tento článek měli přečíst hlavně ti rodiče, kteří vymýšlejí extravagantní jméno pro své dítě. Aby jim to došlo, že se s neobvyklým jménem bude jejich dítě celý svůj život trápit.
Náhodou, Háta je pěkné jméno, já bych se tak klidně jmenovala.
Zvláštní jméno. Tuším, že jsem se s ním ještě nesetkal. Kde to její rodiče našli? Ale zvukově mi připomíná krásnou věc, tedy spíše jarní květinu podléšku. Kdybych k ní měl nějaký citový vztah, možná bych jí tak i říkal...
Možná k nim přišlo odněkud z Balkánu. Mně se to taky docela líbí. 🙂
A co takhle archeolog a český historik Josef Ladislav Píč a měl jsem i spolužáky Surovec a Zmydlený kolega mamky byl Prda. Jména si nevybíráme, ty dědíme. S příjmením je to jiné, tam se nám mohou "pomstít" rodiče.
Máte to celé obráceně. 😉 Příjmení je dědičné, přijaté (manželovo, manželky), nebo přidělené. Jméno nám dávají rodiče a tam právě kolikrát neskutečně ustřelí. Vaše příklady jsou také o příjmení a ne o jméně. V tomhle článku měla paní právě to jméno netradiční - Poděša, které jí dali rodiče, jako mě Lukáš, nebo Vám Vítězslav. Příjmení (co se dědí, vyvdá) má Martínková. Tady se paní přihodilo, že jí rodiče dali stroslovanské jméno, které se u nás prostě neužívá. Tipl bych to někam na balkán. A upřímně, slyšel jsem dnes poprvé v životě. Podobně na tom je třeba jméno Biserka. Ale to už jsem slyšel. A to v souvislosti s případem, kdy dcera chovatele koní, jistá Biserka Vondroušková o kterém v roce 2017 natáčel zpravodajský štáb reportáž najížděla do tohoto štábu autem a pak byla i obviněna.
Jméno té paní je sice zvláštní, ale nijak mi nevadí. Přesto by si měli rodiče uvědomit, že křestní jméno jde s dítětem zpravidla celý život a podle toho je volit. Dnes jsou v módě jména cizí, mnohdy těžko vyslovitelná, ale hlavně exotická. No, kdo chce kam....
Moje pojišťovačka se jmenovala za svobodna Grospičová a když se vdala tak Šourková.Pokud má člověk dostatek sebevědomí tak to vubec neřeší.Já mám přijmení které taky svádí k posměškům a jsem nad věcí.
Můj syn šel na Moravě obchodně vyjednávat nějaké zboží,a když řekl své jméno tak se celej kancl rozchechtal. ticháček-tichý prd
Já jsem dostala od kominíka kalendář a v červnu je vedle jména Adolf i Vlkoslav.v normálním kalendáři není.Tak jsem na to koukala kde se takové jméno vzalo.
Tuším, že ve staré němčině to znamenalo něco jako "ušlechtilý vlk." v bývalé Jugoslávii je jméno Vuk, v překladu vlk, poměrně běžné. Tak proč ne Vlkoslav. Kdysi jsem měl v ruce kalendář cca z poloviny 20. století a tam byla různá jména, dnes už prakticky vymizelá, třeba vedle Pravoslava, na něhož i dnes tu a tam narazíne, byl i Levoslav.