1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 1 rokem

Opět je to tady a opět pomlouvání TČ a skrytá reklama elektrického vytápění foliemi. Prý pomíjivé trendy a umělá reklama. Autor asi o tom něco ví, sám to totiž dělá  Autor záměrně mate lidi a snaží se strašit velkými mrazy, kde skutečně topný faktor TČ (ale pouze vzduch/voda, u systému země(voda)/voda v žádném případě), je malý, klidně poklesne na 1.5, vyloženě extrémně (kolik takových dnů je -20 ? Autor bydlí na Sibiři ?) se zapne bivalence. Bivalence ale nikdy nepoklesne pod 1, autor vyloženě lže. Jediné, v čem má autor pravdu, že investice u TČ jsou velké. Autor je uvádí nesmyslně vysoko (450 000), což je lež - 250 000 a méně je běžné včetně montáže a prodloužené záruce (u systému země/voda počítejme + 100 000). Navíc na to existují dotace. O dotacích a závazcích mate lidi. Aby tomu dodal váhu, tak na nesmyslné ceny ještě nasadí drahou hypotéku, nesmyslný servis a nesmyslně drahou obnovu technologie. Ta je uváděna jako ještě dražší než celé její pořízení (250 000x 300 000)!! Autor dále záměrně neuvádí, že TČ ohřeje teplou vodu (TUV) velmi levně (nejméně cca 3,5x) než elektřina. TUV potřebujete celý rok. TČ ušetří tím hodně nákladů. Dále TČ ve vedrech při reverzním chodu velmi levně ochladí místnosti. Folie v tomto tahá za kratší provaz. MÍSTO elektrického bojleru (ten potřebujete téměř vždy) použijete zásobník TUV od TČ, takže žádné nové problémy s místem , samotné TČ je velikosti velké ledničky, to autor zamlčuje, jen straší nekonkrétně s místem.  Velký prostor v technické místnosti je LEŽ. Další lží je, že dům musí mít podlahové topení a nikoliv radiátory.

12
Před 1 rokem
Petr Novák

Plánovali jsme dřevostavbu (dopadlo to jinak), a tam jsme počítali s foliemi. Důvod byl prostý, cca 2-3 vyšší náklady na rozvody vody (což je dáno konstrukci dřevostavby a to tak nějak autor zapomenut zmínit) + vyšší pořizovací náklady na samotné TČ. Vzhledem m tomu, že TČ není na věky, snadno jsme si spočítali, ze se investice nejspíše nevrátí. Také reakční doba je pomalejší, a vzhledem k tomu, ze dřevostavba neakumuluje teplo, tak je folie asi lepší. Tj. do dřevostavby bych vodní podlahovku netahal, i když v podstatě souhlasím s tím co jste napsal.

Úplně jiná situace je ve zděném domě. Ten se tepelně chová jinak, nejde o úniky tepla - izolace jsou téměř srovnatelné, ale o schopnost akumulace. Tam má vodní podlahovka smysl, zvlášť že TČ ohřívá také užitkovou vodu. Chvíli jsme počítali, a investice by se měla vrátit do cca 5 let (včetně započítání kompletního servisu).

Smutné je, že autor článku se na TČ chtě podívat objektivně, ale dopustil se vyloženě lží. Nejvíce pobavila ta, že spotřeba energie na vytápění je díky výborné izolaci marginální (to určitě - je to největší položka). Dále tak nějak zapomněl zmínit, ze se do dřevostavby instalují TČ vzduch - vzduch kvůli podmínkám pro dosazení energetické třídy.

2
Před 1 rokem

Dům má přesně dané ztráty. Tyto ztráty je nutné nahradit dodanou energií. Pokud je COP = 1 znamená to, že 10kWh nahradím 10kWh. Když mám COP 3 u TČ, bude mi stačit příkon cca 3,5 kWh. Ano, dále můžeme polemizovat o přenosu tepla mezi radiátory a okolním vzduchem v mistnostech, ale pořád to bude lepší hodnota než pro přímý ohřev. Rozdíl by mohl být pouze v nižší potřebě výkonu fólie ve vztahu k výkonu radiátoru.

Před 1 rokem

Myslím, že nejpodstatnější je celková spotřeba za topnou sezónu a návratnost například za 10 let. Ze zvyšujícími se distribučními poplatky bude výsledek velmi diskutabilní. V tu chvíli je podstatný rozdíl zda za topnou sezónu spotřebují 10 nebo 20 MWh elektřiny.

Před 1 rokem

. Ráno kolem 20 stupňů spotřeba 3 M3 za 24 hodin i s vodou. pokud mrzne 4 m3 plynu na den. Cena se vším hodiny plyn dph 100 až 130 Kč co den. Večer 21,5 plocha 68m2 . Tedy otázka kolik by byl náklad topnou folií. To je to důležité kolik v porovnání s plynem.

Před 1 rokem
Tapal Milos

Mám podobnou spotřebu s klimoškou, jenom topím na 22°C a 160 m2. Při venkovních teplotách 3°C denního průměru. Pořízení mně stálo 26 000. Takže z mého pohledu platíte fakt hodně.

Zobrazit další 2 reakce
Před 1 rokem

Rodinný dům mám 25 let napojených na dálkový horkovod Pražské teplárenské. Rozvody topení 40 let staré. Před 3 mi léty při rekonstrukci domu jsme pro každou bytovou jednotku pořídili klimatizací Daikin s možností vytápění. Naprosto ideální řešení. Centrální vytápění funguje jako bazální ohřev při teplotách po 0st hlavně pro zimní zahradu, garáže ap. Jinak pro každou místnost okamžité vyhřáti splitovou klimatizací. Náklady v zatepleném domě klesly i přes nárůst ceny energií. Zcela doporučuji ponechat původní teplovodní systém - plyn, dřevo, ap. A doplnit splitovou klima. vzduch vzduch. Minimální zásah do domu, efektivita a v létě díky fotovoltaice zdarma chlazení O teplou vodu (termické kolektory)když nesvítí slunce se navíc stará izolované tepelné čerpadlo ve slepě.

1
Před 1 rokem
Alan Konopásek

Mám to podobně, Daikini hřejí a chladí, když je potřeba. Pokud začne pořádně mrznout, nahodí se plynový kotel. Plynem se ohřívá voda...dnes kWh plynu za 2,15....mohl jsem dobře umístit venkovní jednotky, takže na vnitřní stěně je jen vnitřní jednotka, odvod vody z vnitřních jednotek samospádem. Toto je standard 21. století. Chladit si tepelným čerpadlem podlahu, to je zoufalství a proti fyzice

Před 1 rokem

Autor píše o izolovaném domu, tam je použití TČ a radiátorů naprosto běžné a možné. Pochopitelně regulátor topení podle místností je i zde možný, nevím proč to autor vyzdvihuje, jakoby to u TČ + radiátorů(+podlahového topení) nebylo možné.

Prý „matematické výpočty“ (autor uvádí nesmysly, náklady na vytápění fóliemi za 30 let budou astronomické a není v nich (záměrně) uvedeno drahé TUV, proč v něm autor uvádí topný faktur jen 3 ? U systému vzduch /voda se uvádí celoroční 3.5, u ostatních systémů 4 i více. Potom provoz vychází o dost více – nejméně 864 000 a není zde započítána úspora u TČ ohledně TUV. Nakonec dojdeme v provozních nákladech více jak milión.

Tomu se říká manipulace s daty.

Prosté vytápění elektřinou při dnešních cenách si dnes pořídí jen naprosto dezorientovaný člověk. (a nebo majitel ČEZu, který má elektřinu zdarma)

4
Před 1 rokem

autor článku zmínil možnost vytečení otopné vody do podlahy ale toto hrozí i u elektrického podlahového topení a její náročná oprava.A o tomto takticky pomlčel.Důvod?

3
Před 1 rokem
Josef Janca

Autor píše vyloženě tendenční článek plný chyb a lží, je to skrytá reklama.

Viz mé komentáře.

5
Před 1 rokem

Nejvýhodnější je kombinace kvalitní klimatizace a kamen na dřevo. Klima spolehlivě topí do -5 a je levnější než kabely. Nejdůležitější je dobrá izolace. Mám na stěnách a podlaze 40 cm a na stropě 50cm dům 160 qm ztráty 3kW.

1
Před 1 rokem

Pro Josef Janča: To jako fakt? U elektrického podlahového topení - uhlíkové folie - hrozí taky vytečení vody a následná , tímto, drahá oprava?? To bych rád viděl, jak z “drátů” teče voda…..🙂👌👍

Před 1 rokem

Nevím, proč tady všihni sáhodlouze popisují definišní bláboly o TČ, když stačí jednou větou říct, že se nesmyslně v článku srovnávají s foliovými "přímotopy".a topným faktorem 1.

Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt