1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 1 rokem

no zas to ma ale jednu velkou nevyhodu pro deti kterou jsem zazil na vlastni kuzi otec byl podruhe zenaty asi mesic skonal a z velke casti vse dedila jeho druha manzelka a vlastne na jeho potomky zbyla almuzna a nejvetsi dil pripadl pro nas nezname zene

3
Před 1 rokem
Zdeněk Vondráček

Tak "z velke casti" to mohla dědit jen na základě závěti, nebo proto, že ostatní pozůstalí se neuměli vzít o svá práva. jinak ze zákona se napřed vypořádá tzv. "společné jmění manželů" (SJM), a to tak že polovina společného jmění připadne pozůstalé(mu) a druhá je předmětem dědictví, které se v první dědické skupině rozdělí rovným dílem mezi děti a pozůstalého manžela. Tedy jsou-li například dvě děti a manželka, tak na třetiny. V popsaném případě možná vznikl problém s vypořádáním SJM, když do něj byl zahrnut i majetek zemřelého, který zjevně zemřelý otec nabyl před uzavřením manželství.

5
Před 1 rokem

Znám případ, kdy žena, která celý život pečovala o domácnost v paneláku, se provdala za svého kamarádu, pár dnů před jeho smrtí. Obětovala se.

Takové účelové svazky prostě jsou, důchod je důchod, a když spolu pár dlouhá léta žil.

9
Před 1 rokem

Takze kdy9z umre duchodce a pracujici zustane tak ma narok na vdovsky..vdovecky prestoze vydelava ale kdyz vydelavajici umre tak duchodce natok nema.. trochu postaveny na hlavu..jak vetsina zakonú

5
František Mrstik

To jste špatně pochopil, přečtěte si to ještě jednou.

9
Před 1 rokem

Ten dotaz nemůže ten člověk myslet vážně.

To je dotaz z pomocné školy?

4
Před 1 rokem
Eva Frančíková

„Třetina obyvatel téhle země je slabá duchem, každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik a zhruba polovina obyvatel v této zemi má podprůměrný intelekt.“ Tento výrok Prof. Cyrila Höschla z r. 1991 je, bohužel, statisticky pravdivý.

5
Zobrazit dalších 5 reakcí
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt