1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 1 rokem

Nižší důchod je za odpracované roky v socialistickém zřízení. U mne to je 16 let s příjmem 2.000,- Kč měsíčně a 32 let po revoluci. Proto musím stále chodit do práce. Takže dělám už 53 let s důchodem pod 20 tisíc.

36
Před 1 rokem
Sasik Jiří

Ale ne! Ty nízké socialistické mzdy byly indexovány.

21
Před 1 rokem

...zbytečná diskuze o ničem - jmenovaný by měl předložit doklad o výpočtu důchodu, který dostal od ČSSZ...tvrzení, že celý život pracoval, je pouhé tvrzení, které může být lživé...ujišťuji vás, že pan Filip neexistuje...a existuje-li, pak vám žádný doklad neposkytne, protože by ho usvědčil ze lži...

14
Před 1 rokem

A jako co naivka 🤔🙈🤣 to si představoval ,že když není hlášen na úřadu práce tak bude mít větší důchod ? To přeci v první řadě souvisí s výdělky, platbami sociálního pojištění a odpracovanými lety !!!

9
Před 1 rokem
Jitka Šímová

Musíte číst i článek, nejen jeho nadpis 🤔🙈🤣.

3
Zobrazit další 2 reakce

Sice můžete pracovat 46 let,ale stačí když zaměstnavatel nepošle důchodové správě hlášení o době zaměstnání - a nemusí to být době těsně po revoluci.

V mém případě jedna výkonná jednotka ČSD (tedy státní organizace kde by se předpokládal pořádek) neposlala hlášení o mém zaměstnání mezi lety 1974-1983 a při chybějících deseti letech (byť za socialismu nebylo možné nepracovat a učtárny strhávaly jednotnou daň z níž stát přerozděloval) je hned důchod o několik tisíc menší. Naštěstí nástupnická firma existuje, a tak získat potvrzení na základě předložení pracovní smlouvy bylo jednoduché.

1
Před 1 rokem
Bohumil Stříteský

Pokud jste si neschovával doklady o zaměstnání (což byla evidentně chyba), můžete odpracovanou dobu doložit svědectvím dvou bývalých spolupracovníků. Formulář najdete na stránkách ČSSŽ, nebo si ho vyzvedněte na OSSZ.

1
Před 1 rokem

Kdo platil málo, dělal na černo, tak mu dnes doplatí na sociálních davkách. Kdo se postaral o vlastní bydleni, ještě mu zvýšeji domovní daň. Nic nedělat je nejvýhodnější.

27
Před 1 rokem
Ina Novák

Souhlas. Toto vláda podporuje jenom flákače a neplatiče OSVČ a dohodáře.

6
Před 1 rokem

To, že pán nebyl jediný den na Úřadu práce si myslím není až tak podstatné. Důležité je sice kolik odpracoval let, ale ovšem také z jakých výdělků odváděl sociální pojištění. A když se sečte, vyjde mu starobní důchod, podle něho tedy průměrný. Asi málo vydělával, když nebyl na Úřadu práce.

6
Před 1 rokem
Urbánek Libor

jenže někdy je důležitější kolik let máte odpracováno, než jak vysoký plat máte. Moje švagrová má o osm let více odpracováno, ale měla menší plat než já, a má přesto větší důchod než já.

1
Před 1 rokem

Mám spolužáka který má při dosažení 40let ,tzv.papír na hlavu a invalidka mu před 10ti lety dala 10 500kč důchod.Já jsem poctivě pracoval do 63let a před 10lety jsem dostal 13000kč důchod.Přitom jsem posledních 10let pracoval na tři směny u US firmy ,která mi nadělila zdravotní problémy. Nestěžuji si ,ale....!

7
Před 1 rokem
Jiří Mařík

Nějak to nechápu... To Vám jako vadí, že někdo invalidní dostal 10,5 tisíc? Je to jako moc? Ta "instituce" se jmenuje důchodové pojištění! Odvody a odpracovaná léta jsou zároveň "pojistkou" pro případ invalidity. Závidíte mu, že on na svých 10,5 nemusel odpracovat tolik jek Vy? Nerozumím Vám. Věřte, že takový běžný plně invalidní člověk by dal nevím co za to aby mohl pracovat... Kdo nezažil, nepochopí?

Před 1 rokem

doba pobírání podpory v nezaměstnanosti neovlivnuje výši důchodu, je to náhradní doba a započítává se do doby jakoby odpracované, důchod se vypočítává z odvodů a mzdy

12
Před 1 rokem
Lenka Holatová

Bohužel ovlivňuje, náhradní doba je jen 80% doby odpracované, navíc je počet doby strávené v nezaměstnanosti omezen.

9
Před 1 rokemUpraveno

Mýlíte se. 60% původního platu by měl získat člověk který splnil základní předpoklady pro získání starobního důchodu. Především tedy 35 odpracovaných let. Leta navíc vám mají důchod zvýšit a uvedených 46 odpracovaných let je už o hodně let více.

8
Před 1 rokem
Tomas Vyhnalek

Podmínky výplaty důchodů závisí především na množství vybraných peněz na důchody a na množství důchodců, kteří jej pobírají. Pokud nebude dostatek peněz na výplaty důchodců, tak se musí začít šetřit. Je to stejné jako v domácnosti, nebo ve firmách a podnicích.

2
Před 1 rokem

To máš za tu svojí pracovitost.Když vidíš jak se stát chová ke svým občanům tak je snad naprosto jasné že kde jen to trochu jde tak musíš že státem vydupat nebo se alesoň snažit s ním jinak vyčůrat.Pěkně pod heslem jak se do lesa volá tak se z lesa ozývá.

3
Před 1 rokem
Jaroslav Jelínek

Přesně jinak to ani nejde

1
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt