1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 2 měsíci

Bezvadná fotovoltaika hodila Španělsko do blackoutu na celej den...fotovoltaika nemá totiž žádnou tzv. ,,setrvačnost" frekvence,jako mají JE a nebo uhelky a jejich roztočené turbíny,které dokáží skokově vyrobit víc,než normálně produkují. Španělsko jelo na stabilní zdroje sotva z 20% ,a klesla mu skokově frekvence až na krajní hodnoty pod 49,7Hz. A to je ten problém. . Fotovoltaika je v tomhle úplně k ničemu....

17
Před 2 měsíci

Solární elektrárna na ploše vodní nádrže dává větší smysl než na poli místo pěstování plodin. Ale pořád je to solární elektrárna. Vyrábí jez za slunečního svitu a v noci ani watt. Navíc zabírá velkou plochu a hodně našich vodních ploch se využívá k rekreaci. A když jsme u toho, pořád je tady ještě dost střech na domech a halách, kde by FVE mohla být. Když to shrnu, zas tak velký zázrak to není.

8
Před 2 měsíci

Jak je fotovoltaika skvělá věc, se ukázalo v minulém týdnu ve Španělsku 😀

12
Před 2 měsíci

Mimo to, že někdo chce pro mamon zlikvidovat i ten poslední krásný pohled na vodní hladinu čeřenou větrem.Tady v této zemi je ustátněná lež na prvním místě.Co by to přineslo pro lidi, další navýšení ceny za Elektřinu.Fialka je tak slabý ,že si sním lobiste vytírají ř..!!!!!

1
Před 2 měsíci

FVE v jakékoliv podobě, zdroj který vyrábí nadbytečné množství energie v době kdy to není potřeba a naopak nevyrábějící téměř nic v době kdy by to velice potřeba bylo není žádné vhodné řešení pro zajištění potřebných stabilních dodávek energie.

3
Před 2 měsíci
Frantisek Janoš

I v době výroby "nadbytečné" energie se tato spotřebovává.

Před 2 měsíci

Náhodou - spojení fotovoltaiky s přečerpávací elektrárnou mi přijde dokonalé. Jakkoliv přebytky se proženou čerpadlem, které plní horní nádrž a když je noc, nebo jen prostě nesvítí, tak se to pustí do turbín a vyrobí se energie z toho, co se takto uložilo. Fotovoltaika je jinak dost blbě regulovatelná a ukládat přebytečnou energii lze jedině do tepla, nebo chemických baterií. Když se to uloží do potenciální energie nahoru přečerpané vody, tak je to jednoduché a energie tam vydrží uložená dlouho.

2
Před 2 měsíci

Ve Španělsku spotřebují více elektřiny na klimatizaci

než na topení. Tam dává fotovoltaika smysl.

U nás ji potřebujeme na topení v zimě. Hlavně pro TČ.

V zimě fotovoltaika nevyrobí téměř nic.

3
Před 2 měsíci
Karel Linhart

I v zimě vyrobí panely hafo energie!

2
Zobrazit další 4 reakce
Před 2 měsíci

Dokud nebude možné výkon OZE spolehlivě regulovat, je to spíš zdroj potíží a i nebezpečí.

2
Před 2 měsíci
Eva Bartoňová

Ve většině zemí EU je podíl obnovitelných zdrojů na spotřebě elektřiny mnohem vyšší než v ČR. V Německu se dokonce blíží 50 %. V Řecku a Španělsku se podařilo na 5 hodin pokrýt celou poptávku jen z OZE. Nikde k žádnému kolapsu kvůli OZE nedochází. Distribuční a přenosové sítě se samozřejmě musejí na vyšší podíl připravit, ale mohou k tomu využít řadu nových nástrojů, včetně různých typů baterií nebo elektrolyzérů na výrobu vodíku.

Odkaz

oenergetice.cz
Mýty kolem obnovitelných zdrojů
Poučení z nedávné energetické krize je jasné: potřebujeme bezpečnější
Před 2 měsíci

Bez akumulace je to k h.... ničemu.

1
Před 2 měsíci

No já nevím. Už teď jsou se solarama problémy Kvůli naprosto nevyzpytatelným dodávkám proudu do sítě. Když v létě svítí, tak jsou ceny proudu až negativní. Opravdu je to potřeba podporovat. Navíc, chceme si zasvinit vodní plochy nějakýma panelama. Co chov ryb a rybolov, co třeba koupání. Jak to v takové elektrárně asi bude fungovat. Nejspíš vůbec nijak.

A Kolik hektarů plochy máme Na střechách různých marketů supermarketů a podobně. Když už by se to mělo někde stavět tak snad radši na těch střechách.

4
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt