1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 2 měsíci

Já myslím, že by bylo nejlepší a nejekonomičtější pokrýt fotovoltaikou všechny plochy na planetě. To by panečku bylo energie, už bychom vůbec nemuseli nic dělat, jenom bychom čekali, až se pěkně usmažíme. Ale ten Výkon a Produktivita a Efektivita by za to "určitě stály", že ano, pane autore.

1
Před 2 měsíci

Dosud neobjevená možnost výroby el. energie je výroba čepic a klobouků pokrytých fotovoltaickými články. Každý člověk by měl povinnost nosit čepice a akumulovat vyrobenou elektřinu v půlkilových akumulátorech umístěných po kapsách. A nebo konstruovat na lanech přikotvené balonové konstrukce fotovoltaických elektráren, které by se vznášely třeba nad lesy a poli. No nebyla by to nádhera?

1
Před 2 měsíci
  • Roční využitelnost FVE u nás je cca 1000 hodin, jaderka je v provozu 87x déle.
  • Chlazení sice zvyšuje účinnost, ale vodorovné umístěné panely snižují využití slunečních paprsků, v zimě nevyrobí téměř nic.
  • Potřebujeme vůbec další FVE ? Když svítí, je už dnes elektřiny přebytek.
  • Pokud budeme požadovat po FVE stabilitu dodávek, musíme do ceny\ započítat i akumulaci. Pak už postavení není hračka, a už vůbec ne levná.
3
Před 2 měsíci

Autorovi bych doporučil, any si dal na hrb trvale fotovoltaický panel a přestal otravovat svými nápady život ryb ve vodě. Nemáš ty pisálku ani tucha co je to vodní ekosystém a rval by jsi tam panely. Fotovoltaiky mají být pouze na střechách domů a nikde jinde.

1
Před 2 měsíci
Tomáš Pecho

Ale běž, ty brepto.

Před 2 měsíci

A kam by jsme to tady měli dát na Vltavskou kaskádu nebo jezero Most? 😳😳😳

7
Před 2 měsíci
Michal Čech

Na Štechovickou přehradu.

Před 2 měsíci

Zapomněli v progresivistickém článku dodat: Co takové rozsáhlé plochy fotovoltaických panelů na vodě udělají s kvalitou vody a životem v ní i mimo ní, a co to udělá s klimatem a s vodními srážkami široko daleko – již dnes je známo, že nad takto velkými plochami fotovoltaiky vzniká sloupec horkého vzduchu který zamezuje spadu přirozených srážek, aby o kus dál na malém prostoru vznikli průtrže mračen s lokálními bleskovými povodněmi... Amatéři, lumpové.

7
Před 2 měsíci

a v té vodě pod panely bude ještě něco žít? A když se sníží odpařování tak se voda spíš oteplí. Není to tak jednoznačné že je to tak super. A za poslední zase je to fotovoltaika která vyrábí když to většinou už nepotřebujeme. Podívejte se na ceny elektřiny na burze. Je třeba to ještě trochu prozkoumat.

14
Před 2 měsíci

Nevšiml jsem si že se mi obnovila blokovaná stránka energozrouti.cz. a nezklamali. Zase mega blábol asi sponzorovaný Bruselem nebo Russkem, nikdo jiný nemá zájem na kolapsu Evropy. Španělsko a jeho Blackout díky OZE nestačil? Jen dotaz, oni FVE vyrobí energii i v noci když jsou na vodě když to je dle článku klenot? A co zahubení života v rybnících a jezerech? Světlo a teplo potřebují živočichové ve vodě také.

2
Před 2 měsíci
Kucera Zdeněk

Kristova noho, ty myslíš, že panely zcela zakryjí vodní plochu?

Před 2 měsíci

Jenže instalovaný výkon neznamená, jej bude vyrábět, tak jako JE 24/7.

Bude vyrábět stejně jako jiné FVE pouze, když bude dostatečně svítit slunce.

Kdyby se splnily tyto vlhké sny lidí, kteří o tom nic nevědí, dopadli bychom tak jako minulý týden Španělsko.

4
Před 2 měsíci
Jiří Šrajbr

A proto se u FVE uvádí výkon v kWp.

On to není vlhký sen, je to dobrá myšlenka, na kterou ale ještě nepřišel čas. Až budeme vědět, jak využít tuto energii v době, kdy pro ni není využití, už by se o tom dalo uvažovat.

1
Zobrazit další reakci
Před 2 měsíci

Fotovoltaické články se během činnosti zahřívají, voda je ochlazuje, čím zvyšuje jejich účinnost. Ale voda v nádrži se bude od těchto článků ohřívat. Se všemi negativními dopady, které to přináší. Málo kyslíku, růst řas, zvýšený odpar. Vodní pára je nejintenzivnější skleníkový plyn. Účinnost článků je omezena fyzikálními zákony a více než 35% se nedosáhne. Takže žádné terno to není. Ale jako alternativa je to fajn.

Před 2 měsíci
Pavel Krpec

Tak voda se ohřívá slunečním svitem stejně. A je třeba, aby se ohřívala, funguje pak jako vyrovnávač teploty, ve dne chladí, v noci hřeje, jako každá vodní plocha. Panely naopak cloní, takže se voda nebude moci zahřívat. Pak taky energie, která se přemění na elektřinu, tak o to méně bude tepla. Odhad třetinové účinnosti vůči nominální výkonnosti panelů mi přijde reálný, ale asi se bude týkat slunných dní a taky jen části dne, sotva ráno, později odpoledne. Ale každý kousek získané energie je dobrý, pokud tedy se bude vědět, co s ním. Bateriové úložiště, přečerpávací elektrárna, přímo do sítě by to mělo velmi špatnou využitelnost, chvíli svítí, pak přejde mrak, kolísání výkonu, vlak nemůže jet dle slunečního svitu.

1
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt