Obnovitelné energie ze solárů a větrníků jsou 4 x dražší, po ,,,,kud se započítá i vedení a akumulátory. Ty vydrží 10 let a potom se musí vyměnit. Jako u elektroaut.
Takže každých 10 let obměna všech bateriových úložišť.
EKOLOGICKÉ ??????????
Proč takový nevzdélaný člověk má puzení psát, když o věci vůbec nic neví? Dříve by to odborný recenzent nikdy nepustil dál, dnes by se řvalo cenzurááá. Až takové blbosti by neměly být publikovány, ale jak tomu zamezit?
Technickým vzděláním obyvatelstva 🙂 Ale to zase budou lidi řvát, že se ve škole neučí nazpaměť přítoky Labe a kam to povede 🤣
Několik otázek:
Jaká je životnost panelů?
Kdo ponese náklady po skončení životnosti panelů?
Jaké budou náklady na stabilizaci sítě při plánovaných výkonech?
KDO ty náklady ponese?
Takže jako doplněk možná, ale jinak bych se zkusil zeptat ve Španělsku, jak je stabilní síť s převahou nestabilních zdrojů…
Radši bych řešil recyklaci panelů než skladování vyhořelého paliva JE.
Samozřejmě, že to jde. Nejdříve jsou potřeba úložiště. A třeba setrvačníková. Snad i levnější a s nekonečnou životností. Stejně se energie využije hned za pár hodin. A akvaponie , no na to už dojelo pár firem. A kdybyste viděli jak to vypadá, tak už by jste rybu nevzali do úst. Krmení se vozí z Dánska.
Kouzelné ekofašistické slovíčko "může" Tyhle blbosti vymýšlí někdo kdo v tom podniká. Jestli tyhle ekofašisty budemem poslouchat dopadneme jako Španělsko.
Bavíme se hlavně o dostavbě Dukovan, nemylim-li se.
Na rybníky nacpat solary. Na přehrady nacpat solary. A co bude, až se ty vodní plochy vypustí?
Článek není o dostavbě Dukovan, článek je o využití vodních hladin k výrobě el. energie.
Další článek, kdy autor nezná fyzikální zákony pro provoz energetické soustavy. Dodávka elektrické energie je služba, která musí fungovat v každém časovém okamžiku po celý kalendářní rok. Spotřeba a výroba elektrické energie musí být v každém okamžiku v rovnováze. Změny v energetické síti se dějí rychlostí světla. FVE poskytují nejhorší službu odběratelům z energetické sítě. FVE jsou dotovány a a přebytek dotované elektřiny se potom ještě likviduje za úplatu v mařičích elektrické energie. ČR má už dnes nadbytek energie z FVE.
A nebylo by lepší instalovat FVE elektrárny na místech, kde se vyrobená energie ihned spotřebuje? To zase chcete zabírat další volnou plochu? A jen tak mimochodem. Co se děje ve vodě pod těmi FVE panely? Jak ovlivní život pod zastíněnou vodou?
To je zase blbost...🙈
Využití asi je ale ,když bude 3 dny pršet 2 dny mě vydrží teplá voda 3 den už potřebuji zdroj plyn nebo elektřinu ze sítě. Tak jen plácáte ,zatím nedokážeme efektivně ukládat. Důkaz ,že když není slunce není ani výroba. Celkem je jedno jestli to je na střeše nebo vodě. Ale od března do konce října jsou panely efektivní. Ale pořád to není na 100%