1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 7 měsíci

Tohle je tak strašná demagogie, že to akorát vytvoří nějakého dalšího Hitlera nebo nějaký šílený komunismus. A přitom by to šlo i jinak. Podpořit reálný výzkum a inovace nechat sirsi možnosti zlepšování technologií. Ne vnucovat lidem řešení která jsou draha a diskutabilní. Rychlejší obnova vozového parku nebo zdrojů tepla je hlavně v ceně. Když nebude nové auto plně povinných nesmyslů jako měření tlaku pneu nebo různých asistentů start stopu atd tak auta budou o takovou třetinu levnější a vymění si ho mnohem víc lidí. To samé kotle na tuhá paliva. Když nebude elektrika stát tolik, mnoho lidí rádo přejde z uhlí na tepelné čerpadlo. Atd atd.

22
Před 7 měsíci
Tomáš Coubal

No, ale to co píšete, tak se děje. Jen to chce se trochu porozhléhnout. Jenom to prostě nebude zase tak levné, jak by si mnozí přáli.

15
Zobrazit další 3 reakce
Před 7 měsíci

Nevolit ty strany, které se na schvalování takových nesmyslů podílely. Na druhé straně jsou vědci - samozřejmě jsou elitami ostrakizováni, kteří vypočetli, že uhlíková neutralita Evropy do roku 2050 sníží teplotu na Zemi o setiny stupně Celsia. Viz zdroj Odkaz

16
Před 7 měsíci

Dobrý den,

GD dobrý nápad ale velmi špatné provedení. Existují jednoduché výpočty jak se promítá v ekonomice zdražení paliv o 5 korun do všeho. O kolik co zdraží.

A existují grafy a výpočty kolik lidí a do jakého příjmu bez příspěvků od státu a komunit končí jako bezdomovci a hladová lůza.

Ten kdo předepisuje GD v této podobě si myslí že státy utáhnou dotace průmyslu, dotace zemědělství a ještě budou dotovat cca 35% lidí aby jin nechcípli? |Nebo se nestali nezvladatelnou masou otrhanců jenž si zvolí svého spasitele?

Nezapomínejte, že každá 1 koruna ve Vašem příjmu je ještě jedna na daních a odvodech.

T9m, že používám slova lůza a otrhanci nemyslím nic hanlivého neboť tito lidé nebudou mít na nic a bez podpory (masivní) se nenají neoblečou.

Nebo je GD jako plán založen na snížení počtu lidí na povrchu země a vytvoření velmi úzké elity s velmi velkou základnou těch málopříjmových poslušných? Zatím mi to připomíná pomalé vaření žáby.

22
Před 7 měsíci

Zdražit proto, aby se lidé chovali jinak OK. Ale musí být za to co zdražují také nějaká alternativní náhrada, aby to fungovalo. To ovšem není. Nutí lidi do elektrifikace dopravy a vytápění, což je taky drahé a zdroje energie na to nejsou. Jediné co se jim daří je akorát větší a větší nas-ranost obyvatelstva, protože všichni moc dobře vidí kam to celé směřuje. Tak to totiž dopadá když rozhodují politici bez sebemenší znalosti fyzikálních zákonů řídící se hýkáním ekofanatiků a neposlouchají co jim radí fundovaní odborníci. Celá proklatá EU a její přikyvovači se žene plnou parou v zad. Pokud se něco nezmění tak velice brzy začneme mít na denním pořádku blackouty, drahou dopravu a ostatně i další zboží na to navázané a Čína a spol nás umláti kloboukama, protože budou levnější než domácí produkce. To už mimochodem v mnohém jsou. Toš asi tak.

21
Před 7 měsíci

Jediné řešení je okamžité zrušení emisních povolenek. Ty nynější ničí průmysl v celé Evropě. Ztratili jsme konkurenceschopnost. Teď zelení šílenci chtějí zničit i obyčejné lidi. Přitom planetu nelze nijak ovlivnit. Ekošílenci se chtějí dostat s teplotou na úroveň před průmyslovou revolucí. To nejde. Průmyslová revoluce začala těsně po skončení malé doby ledové. Oteplovat se bude ještě 150 let a člověk s tím nic nesvede.

Je potřeba se ptát politiků, jak chtějí pokračovat a podle toho je volit. Nic jiného nepomůže.

10
Před 7 měsíci
Miloš Paul

Přesídlil ekošilence na Mars,tam ať si ten svůj ráj budují hezky od píky(samozřejmě za svý)

5
Před 7 měsíci

Emisní povolenky klimatickou změnu nikdy řešit nebudou. Je to pouhý byznys jak si do kapsy nahrnout hromady peněz od obyčejných lidí. Výroba elektrické energie: vetšinou z elektráren které spalují fosilní palivo. Je to stálý zdroj a ničím řádně nahrazen nebyl. Emisní povolenka ---> pouhý finanční byznys, který zasahuje do financí obyčejných lidí, ale někdo chce víc, tak budou další emisní povolenky. Jaký to má vliv na klimatickou změnu? Žádný!

21
Před 7 měsíci
Cz Winchester

Církev taky ve středověku vybírala "desátky" a slibovala za ně Ráj.😁 Podoba čistě náhodná??

5
Před 7 měsíci

Emisní povolenky klimatickou zátěž nevyřeší, lidi mrznout nebudou a jezdit autem budou taky. Navíc to vše zdraží a stát si namastí kapsu na povolenkách. Jednoduše další okrádání lidí. Všechny kroky zatím vedou k cílené chudobě obyvatel. Klimatické změny na naší planetě byli i v dobách, kdy tady nebyli žádní lidé. Stačí si nastudovat historii naší planety Země.

16
Před 7 měsíci
Josef Salač

kdyby jenom stát.....už jsem četl že po těch povolenkách koukají banky a.... a ruzní překupníci.....takže pokud se k tomu dostanou ..tak budou je při následeném prodeji někomu kdo je bude potřebovat samozřejmě zdražovat...už vidím nějakého chytráka z vlády jak bude reagovat stylem že oni za nic nemohou ...že je to situace kterou nikdo nepřepokládal.....

Před 7 měsíci

Kdyby vynalezena čistší energie byla zároveň i levnější, lidé by na ni přešli automaticky a rádi. Pokud je čistá energie dražší, lze sice lidi nutit na její přechod umělým zdražováním energie špinavé. Jedno je ale jisté, náklady výroby budou vyšší bez ohledu na to, zda výroba například použije uměle zdraženou naftu, nebo uměle nezdraženou, přesto drahou energii čistou. Aby výroba tyto vyšší vstupy utáhla, bude muset zdražit své výstupy. A pokud se zvednou ceny výstupů, budou mít i výrobci, jež stále používají dražší a špinavou energii, na ní dostatek finančních prostředků. Mohou dokonce i nějakou dobu vydělávat více než ti, co zavedli nové čisté technologie, protože neinvestováním do technologií značně ušetří. Nevím, jestli zdražení některých vstupů bude všechny nutit měnit technologie. Někteří přece chápou, že sám trh po zavedení zelených opatření zdraží i výstupy. Zdražením výstupů bude tedy i dost financí na dražší naftu. Jsem pro čistější výrobní postupy, ale nějak trochu pochybuji o tom, jestli pouze umělými zásahy do trhu je můžeme zavést? Když některé čisté nové technologie, efektivní a bezpečné, ještě téměř nemáme. Státy zdraží vstupy, výrobci zdraží výstupy. Nakonec může být ze všeho jen další znehodnocení měny.

7
Před 7 měsíci
Karel Krkoška

Na správně fungujícím trhu by měly být výstupy, vyprodukované pomocí emisními povolenkami zatížené špinavé energie, citelně dražší, než výstupy vyrobené pomocí čisté energie a tudíž by vznikl tlak na přechod na čistou energii poklesem prodeje "špinavých" výstupů.

To by ovšem, vzhledem k ceně čisté energie, vyžadovalo mnohem vyšší zatížení té špinavé.

5
Zobrazit dalších 7 reakcí
Před 7 měsíci

😡

2
Před 7 měsíci

Čtu zdejší komentáře a ani jeden se slavným gryndylem nesouhlasí, je tedy potřeba přejít od remcani j činům a dát vládě formou masové demonstrace nebo generální stávky jasné najevo, že takto ne.

24
Před 7 měsíci
Vladimír Uher

A čemu to pomůže? Klima se lekne a zařadí zpátečku? Ničíme planetu a teď nastal čas začít to napravovat. Chápu, že se to mnohým lidem nelíbí. Je lehčí žít na dluh, než dluhy vracet.

A ještě jednu poznámku Green Deal má ve svém programu Amerika, Čína i Indie. Nevyhrožujte, že kromě EU nikdo nic nedělá. Není to pravda.

21
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt