1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 1 rokem

Řeknu to jako zaměstavatel jednoduše. Zaměstnáváme několik důchodců i mladších na dohodu na výpomoc, se všemi je zacházeno slušně, do práce chodí vždy dle dohody nebo potřeby, není potřeba nějaká dovolená apod. Novým nařízení přibude práce, takže lepší bude je vyhodit a zaměstnat jednoho člověka navíc na plný úvazek. A poděkování může jít státu. Letos jsem prvně zaměstnal i syna, aby poznal, jaké to je pracovat, byl na dohodu, chodil kdy bylo potřeba a všechno ok. Teď mu raději dám peníze ze svého a nebudu řešit nějaké papíry a riskovat pokuty za nějaké přiblblé evidence.

6

jako důchodce pracuji na dohodu. Pokud se to stane nevýhodným a nejsem finančně na nové dohodě závislý, končím...

6
Před 1 rokem
František Nevečeřal

Pane Františku, smůla je, že vy se zaměstnavateli nevyplatíte jako dohodář v roce 2024. To zas 5-ti kolka posmolila další věc.

7
Zobrazit dalších 11 reakcí
Před 1 rokem

Stím se dalo počitat nebo snad ne jen fialkám to nedošlo

5
Před 1 rokem

Tento komentář byl smazán uživatelem.

Před 1 rokem
Soňa Ptáčková

Jenže si vezměte tu krávovinu, jako je hlásit každou dohodu na sociálku, k tomu věci jako je dovolená apod., na kterou bude mít dohodář nárok, nahradit mu mzdu, pokud pro něj nebude práce - a že dohodáři jsou u hodně firem už z principu operativci a může se skutečně stát, že práce ten den nebude a toto vše je pro zaměstnavatele naprosto zbytečná a nesmyslná zátěž jak byrokratická, tak nákladová. Princip dohody jako nebyrokratického přivýdělku byl naprosto popřen.

2
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt