1600/1600Zbývá 1600 znaků

Vesmír, který jsme schopny zkoumat se může řídit nějakými zákony, to ano. Ale podstatná část vesmíru, to znamená temná hmota a temná energie, tomu nepodléhá. Tam je základním "zákonem" fluktuace. Která mimochodem stála za vznikem i samotného vesmíru (a několika dalších souběžných). Stavebním kamenem toho všeho je graviton. Což je "objekt", který lze přirovnat ke světlu, když nesvítí. Když začne fluktuovat, tedy se chovat podobně jako oscilování vln, je možné zjistit jeho existenci. Přičemž frekvence určuje dimenzi a amplituda gravitaci. Ale to zabíhám někam jinam. Stručně, vesmír vznikl na základě fluktuace homogenního gravitonového pole (HGF), což byl a je proces, který se udál nad polem, které je zkrátka tak velké a tak dlouho "tiché", že to zkrátka tu fluktuaci muselo vyvolat. A ty fluktuace stále pokračují. Gravitony jsou doplňovány vypařováním černých děr, což určuje rozpínání vesmíru, a fluktuace se odehrávají mezi temnou hmotou a temnou energií.

6
Před 1 rokem
Vladimír Kouřimský

1) Neexistuje důvod domnívat se, že temná hmota a temná energie, „tomu“ (tj. nějakým zákonitostem) nepodléhá. Ostatně článek konstatuje běžně přijímané tvrzení, že naše znalost přírodních zákonů se vyvíjí.

2) Neexistuje důvod domnívat se, že stavebním kamenem všeho je graviton. Graviton je částice zprostředkující jednu z interakcí, a to gravitaci. Podle současných poznatků existují ještě nejméně tři další interakce a mnoho dalších částic. Pokud vůbec lze hledat „stavební kameny všeho“, vypadalo by to spíš na něco, čemu se dnes říká struny či membrány.

3) Spekulace o „události nad („gravitonovým“ či jiným) polem“ nemají oporu v poznatcích žádné přírodní vědy.

4) K vypařování černých děr Hawkingovým zářením dochází, ale nic nenasvědčuje tomu, že by to mělo „určovat rozpínání vesmíru“.

5) Spekulace o „fluktuacích mezi temnou hmotou a temnou energií“ není ničím podložena. V dostatečně malých rozměrech časoprostoru jistě fluktuuje kdeco, ale o temné hmotě a temné energii víme velmi málo o nějaké interakci „mezi“ nimi nevíme vůbec nic.

4
Před 1 rokem

No nevim, pokud podle tech zakonu mizu postavit most, vyslat letadlo na druhej komec sveta nebo raketu do vesmiru, an nic z toho nespadne, tak ty zakony asi fungujou dost na to, aby se podle nich jelo

Před 1 rokem

Stále platí : VŠECHNO JE JINAK...

1
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt