1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 1 rokem

Nevím, jakou osobní zkušenost má autor s přijímáním plateb v restauracích

Má osobni zkušenost z posledního týdne je, že ve 2 restauracích, z toho jedné pražské a jedné v okresním městě,brali pouze hotovost a účtenku psali na útržek z bločku ručně.V obou případech šlo o platbu za 2 obědy a nápoje kolem 400, Kč

🍽🥃 Pouze hotovost pak brali v dotyčném městě i v obchodě na náměstí.

2
Před 1 rokem
Marta Foltýnová

A? 😄 Však je napráskejte na příslušné úřady nebo běžte příště jinam! 😄

1
Zobrazit další 3 reakce
Před 1 rokem

Povinnost evidovat tržby, vydávat účtenky a vést účetnictví tu byla i před EET. EET měl technické nedostatky, nesmyslně vyžadoval být neustále online, ačkoli by k tomu účelu bohatě stačila obyčejná offline registrační pokladna, stejně jako je tomu v jiných zemích, ale byl to jistý bič na nepoctivce.

Odmítání platebních karet, nevydávání účtenek atd. k důvěře mezi podnikatelem a zákazníkem zrovna nepřispívá. Jedna věc je svoboda volby a druhá pak možné důvody k tomu, proč dotyčný zvolil zrovna takto. Mezi ty nejpravděpodobnější bohužel patří ty nekalé - personál okrádá majitele, majitel okrádá stát na daních, zabránění zákazníkovi zboží nebo služby reklamovat atd.

4
Před 1 rokem
Zdeněk Strnad

Co má platba v hotovosti spolecneho s nevydavanim účtenku?

2
Před 1 rokem

Hodil jsem do diskuze názor: Zrušte hotovostní platby a je po problému, co to vyvolalo za negace? 😄 Ti co nejvíc řvou, jak živnostník krade, zajímají se o jeho peníze víc než o ty svoje, ti se nejvíc brání tomu, že by někdo měl nad jejich rozpočtem kontrolu.

A co by to reálně přineslo?

Odpadla by slova: Bez dokladu by to nešlo?

Odpadla by nesmyslná a nekonečná témata o EET!

Pročistila by se politická scéna a krabice s vínem, obsahující úplatky a provize.

1
Před 1 rokem
David Jůna

Zrušením hotovostních plateb by jste byl vydán na milost. V Kanadě prý stávkovali myslím řidiči, tak jim banky na popud státu blokli karty. Je to sice jedna paní povídala, ale zrušením hotovosti by tato možnost páky na neposlušné vznikla.

1
Zobrazit další 2 reakce
Před 1 rokem

Co znamená v tomto případě volba? Buď do obchodu či návštěvu služeb půjdu nebo ne. Buď si tohoto řemeslníka objednám nebo ne. To je nesmysl, protože se na vše čeká a nedovolíme si nekoupit jídlo v jediném, široko daleko otevřeném obchodě, nebudeme hledat službu , u které se dá platit kartou atd. Volba je, když mi dá obchodník, živnostník na výběr při platbě. Tam se mohu rozhodnout. Jinak to není volba ale jednostranný návrh.

1
Před 1 rokem

EET určitě byla užitečná v maloobchodě. Ovšem já mám podnik na vedení účetnictví a všechny tržby přes faktury (tudíž daňově přiznané) . A nepochopil jsem, proč bych měl používat EET při úhradě faktur v hotovosti.

2
Václav Pavlík

No, klasická ukázka neznalosti zákonodárců, kteří netuší, že pokud vedete účetnictví není každý příjem tržbou.

2
Zobrazit další reakci
Před 1 rokem

Lidi potrebujou bič a tím EET bylo. A i kdyby to mělo zachranit 2 miliardy tak dobře. A když už to bylo zavedeno, tak proč ne? Ještě vyřešit švarc system, dlužníky v exekuci a šedé zóně, vyvádění zisku dceřiných firem matkám v zahraničí, ubrat nějaké to ministerstvo, snížit množství úředníků snízit finanční hranici pro nutnost vyberovych rizeni, zjednofusit zakony . Ona by se nějaká kačka našla.

7
Pavel Flimmel

Vážně? Kdo chtěl, tak to EET snadno obešel. Ale tak chápu, že jako někdo, kdo nemá ani tucha jak to funguje, si myslíte, že to k něčemu bylo. Dlužník v exekuci má platit své dluhy. Vyřešit to půjde jedině tak, že bude opět vězení pro dlužníky s povinností pracovat a své dluhy splácet.

Ona by se kačka našla i tím, že stát přestane vyplácet sociální dávky krom důchodů, rodičovské a příspěvku na péči. A konečně těm, co celý život do systému sociální pojištění nedali ani korunu, bude vyplácet starobní důchod ve výši životního minima (s výjimkou skutečně zdravotně postižených, co si vydělávám nemohli).

5
Před 1 rokem

Vaše názory patří do 20 a nikoliv 21 století...EET mají všechny vyspělé státy a nemá to nic co do činění s nedůvěrou v práci podnikatelů... Každý demokratický stát potřebuje efektivně vybírat daně, aby mohl zajistit potřeby svých občanů...

14
Před 1 rokem
Jindrich Komárek

Všechny vyspělé státy mají registrační pokladny a nikoli to, co se zavedlo u nás. A pak ještě v Chorvatsku a částečně na Slovensku.

2
Před 1 rokem

ANO (!!!) zase začnou (pokud už nezačali) krást - kulantně se tomu říká "přechod do šedé ekonomicky". Vím to na 100% protože mám pár přátel, kteří podnikají a ti jsou rádi, že už zas nad sebou nemají ten Damoklův meč (EET pokladny) - a jejich slova : "přeci nebudou své těžce vydělané peníze odevzdávat státu...." Poctivému podnikateli nikdy EET pokladny nevadilo a kdo toto nepochopí je hlupák.

6
Před 1 rokem

Mno. Když tohle napíše "analytik" z Institutu Petra Fialy, tak už chápu, proč současná vláda vládne tak, jak vládne.

Obzvláště, když svůj článek píše ve smyslu, jak my nechápeme "svobodu volby".

Nechávám teď úplně stranou, zda podnikatelé podvádějí, nebo jsou to samí Mirkové Dušínové. Je pro mne irelevantní, jestli jim stát apriori "věří", nebo je naopak "podezřívá".

A nechci ani hodnotit, nakolik "opodstatněné", či naopak, bylo zrušení EET.

To vše ale teď pominu. Chci se věnovat jen podstatě "svobody volby".

Tak tedy:

  • Považuji za hloupost nápady některých diskutujících, nutit každému pouze bezhotovostní platbu. Jak podnikatelům, tak zákazníkům.
  • Ale za stejnou hloupost považuji vnucovat BEZDŮVODNĚ zákazníkovi platbu pouze v hotovosti.

Původní článek byl o kempech, kde se platí za všechno jen hotově a nejbližší bankomat je třeba 20 km daleko.

Nemáš hotovost, tak "si trhni"?

Kde je tady ta zmiňovaná "svoboda volby"?

Chápu, když uprostřed města po mně chce zmrzlinář ve stánku hotovost. (I když i tam už většinou terminál mají.) Ujdu totiž 200 m a okénko restaurace už platbu kartou umožní.

Kdysi mi především zastánci "pravicových hodnot" tvrdili, že v tržním prostředí platí: "náš zákazník - náš pán".

Jsem ZÁKAZNÍK a chci se já sám rozhodnout, zda zaplatím hotově či kartou. Zda chci na dovolené riskovat "dohled Velkého bankovního bratra", nebo to, že mi někdo ukradne peněženku.

Takže jestli "takhle" si "pravicoví analytici" představují svobodu, pak je to ovšem svoboda pouze pro podnikatele. Pro zákazníka je to nátlak a těžká nesvoboda.

O důvodech pomlčím.

1
Před 1 rokem

Takže redaktor asi srovnává podnikatelské prostředí v CR a v KLDR, když říká že zde není třeba nástrojů kontroly jako v KLDR. Úplně špatně článek. Má pan redaktor vůbec ponětí jak to je tedy v té KLDR? Jsou tam vůbec podnikatele, jaký tam mají podíl plateb bezhotovostne? Prostě je to jen ultra pravicacke kviceni.

4
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt