1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 9 měsíci

Vidite a tohle presne to co stat zajistovat ma ..jak porodnost tak ty obedy ..Co nema stat zajistovat je presne to co vy od nej dostavate ..penize na sireni propagandy ..politicke -lidskopravni a media ..dotace do ruznych ziskovek ..divadel ..poplatky pro CT ..atd .atd ..doplacet VS pro tisice politologu a lidskopravni obory ..to je presne to stat nema delat ..vzit penize vsech a temi platit zivot jen nekterym ..investice do deti jsou ty nejlepe utracene penize pro budoucnost vsech i tech co deti nechteji ..deti plati chod statu ..cim vice deti tim vetsi prijmy statu az tedy ty deti zacnou pracovat ..samozrejme ze v urcitych soc skupinach jsou deti ekonomicky bonus a zdroj bezplatnych prijmu pro jejich tkz rodice -tam by stat mel jit cestou max restrixe ..

9
Před 9 měsíci
Libor Koutecky

"Děti platí chod státu". No, dětí lidí na dávkách zcela jistě nebudou odvádět nic moc do státního rozpočtu, protože doma vidí, že pracovat se nemusí a stát dává.

Poupravil bych vaše tvrzení. Děti platí chod státu za předpokladu, že pracují. Problém je, že nejvíc dětí mají zpravidla ty nejsociálnější případy, kteří sedí doma na zadku, berou dávky na děti, kouří a celý den čumí na televizi. A děti dopadnou úplně stejně, jako oni.

5
Před 9 měsíci

Samotná ta teorie o závislosti počtu dětí na státní podpoře je stejně tak blbá a tolikrát praxí vyvrácená jako všechny levičácké teorie.

Kdyby platila, nejvyšší státní podporu a nejlepší vládu na světě by měly Mali a Niger.

29
Před 9 měsíci

Děvenko, samostatní lidé mohou být jen v případě, že je stát nezatěžuje neúměrnou byrokracií, nařízeními, dotačními programy a nadměrnými daněmi ze všeho možného. Když budou jasná pravidla a nebudou se měnit s každou novou vládou. Pokud stát několikrát zvedne různé ekologické daně na dopravu a energie, tak se do problémů dostanou i lidé, kteří se dříve o sebe starali bez problémů. A nebo se jim tím sníží natolik životní úroveň, že spadnou mezi ty, co mají nárok na různé sociální dávky. Tak proč by si pro ně nešli?

Mimochodem, je v zájmu každého státu, aby se rodilo více dětí. Každé narozené mimino je budoucí daňový poplatník, víme?

14
Před 9 měsíci
Ludmila Otřísalová

Některá miminka ale za svůj život vysají ze státu násobně více, než odvedou na daních.

13
Před 9 měsíci

V Česku je těch zvláštností víc. Třeba důchody v Česku, které jsou na stejné úrovni jako v Německu. Nepřijde to nikomu divný?

5
Před 9 měsíci
Jiří Kosina

Jako vtip dobrý

3
Zobrazit další reakci
Před 9 měsíciUpraveno

Ano, stát není bankomat, stát je černá díra. Ale jinak souhlasím. Máme kapitalismus a v tom si každý žije podle toho, na co co si vydělal. Peníze z daní mají jít na blaho všech, ne se rozdávat jednotlivcům (v praxi o ně pracovité odrbat a netáhlům je rozdat). Zrušila bych všechny dávky kromě příspěvků na péči pro lidi, kteří se starají o invalidu sami doma. A přídavky na dítě ? Proč jako, dítě nevzniká nijak náhodně, takže asi každý ví, jestli je dokáže zabezpečit, nebo ne.

11
Před 9 měsíci
Hana Stojanová

Dost blbý právě je, že jako společnost neumíme žít z toho co vyděláme. Ten dluh už jsou tři bilióny. Musí se to změnit. Méně dávek, dotací, výsluh, státního aparátu. A hlavně redukce byrokracie.

1
Před 9 měsíci

Nikdo nebude volat po státní podpoře když bude mít slušný plat. Ekonomové uvádí, že důstojná mzda ke slušnému životu se pohybuje okolo 45.000 Kč. Ale v tomto státě má premiér a celá politická elita jedny z nejvyšších platů v Evropě v poměru k průměrné mzdě, zato minimální mzda pro lidi, kteří musí vzít méně kvalifikovanou práci, ta se potuluje někde na chvostu evropského pořadí. A mít k tomu ministry, kteří si pochvalují systém dávek a přímo vyzývají, aby si všichni šli požádat o dávky, tak tady je něco špatně. Hodně špatně!

33
Před 9 měsíci
Jiří Berger

Jestli nemáte slušný plat, najděte si práci, kde slušný plat dostanete. Ve státe s prakticky nulovou nezaměstnaností by to neměl být problém.

5
Zobrazit dalších 16 reakcí
Před 9 měsíci

Co se týká nizke porodnosti, je tu jediný duvod: do věku, kdy zeny rodí, přišly ty nejslabší ročníky zlet devadesátých. Takže jde o prostou logiku, když je v tomto věku málo žen, rodí se málo děti, přestože kazda zena má stejne děti jako dřív. Když rodily silné populační ročníky tzv husakovych děti, bylo deti hodně (a dnes pro ně není dost středních skol).

1
Před 9 měsíci
Sylva Šporková

A ty silné ročníky spadly z nebe?

4
Zobrazit dalších 6 reakcí
Před 9 měsíci

Když si pořídíte dítě, musíte mu sehnat hromadu vybavení a oblečení. Když jdete do důchodu, nejspíš už oblečení a vybavení máte, takže těch 18 až 26 let živení dítěte vyjde dráž než našetřit na důchod, ve kterém bude člověk zhruba stejně dlouho. Když bude bezdětný místo živení dítěte šetřit na VLASTNÍ důchod, inflace ten rozdíl dorovná.

Tudíž by bezdětní měli být vyřazeni z průběžného důchodového systému. Je to naprosto fér.

P. S. pro vymlouvače: Neplodní mají možnost adopce.

10
Před 9 měsíci
Alena Drobiličová

V podstatě máte pravdu, ale já se bojím toho, že si člověk bez dětí v některém případě vše projí a potom bude pod mostem umírat hlady, protože byl vyřazen z průběžného systému. Nechci se toho dožít a dívat se na to a nechci, aby to naše děti braly za normu. Proto si myslím, že v systému musí být každý. Musí se zvednout daně a sociální odvody a to hodně. Na první druhé a třetí dítě dát velké slevy na dani. Tím zajistíte, že budoucí plátce daní vyzivív všichni společně a všichni budou mít nárok na důchod a nikdo hlady neumře. Samozřejmě to samo o sobě zvýší porodnost a nebude nikdo trestán za to, že nechce nebo nemůže mít děti. Ten systém již dnes funguje, jen je třeba upravit hodnoty tak, aby to mělo účinek. Dnes celý sociální systém táhnou rodiče od rodin, ostatní se jen vezou a berou....

1
Před 9 měsíci

Sim vás, udělejte si tam v redakci pořádek o čem a jak máte psát. Celou dobu je to tu jak v socialismu, kdy stát má občanovi všechno zařídit a hlavně nařídit co má se svym životem dělat (a je jedno která vláda to do teď byla, dělaly to všechny) .. a nenakousávejte tu ani náznakem něco o tom, že by se o sebe měl občan postarat sám ....

7
Před 9 měsíci
Pavel Richter

samozrejmě ,že by měl :-)

2
Před 9 měsíci

Ne, vláda nemá zařizovat porodnost. Ale měla by ve státě nastavit takové podmínky, aby zplození jediného potomka nebylo pro rodiny likvidační. Těm, co se snaží a pracují, se u nás bere nejvíc, nenažraný státní moloch natahuje chapadla a šátrá lidem v kapsách. Postupně se dozvídáme, že mít bydlení je vlastně luxus (bez ohledu na to, jak moc jsi se na něm sám nadřel), mít auto je luxus, i když by ses bez něj nedostal do práce ani k lékaři, mít zdravé zuby je luxus (za chvíli možná mít vůbec nějaké) atd. Do toho se rozumným lidem prostě přivádět děti nechce!

18
Před 9 měsíci
Petra Bažantová

No vždyť vás nikdo nenutí. Když na něco nemám peníze, tak si to prostě nepořizuju.

5
Zobrazit dalších 6 reakcí
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt