1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 9 měsíci

To je asi poprvé co s autorkou souhlasím.Když tomu naši politici nerozumí a je jedno které strany,ať nevymýšlí kraviny,ale zkopírují zákony třeba od Švýcarska.Tam to funguje roky,lidé jsou spokojení a stát bohatý.

8
Před 9 měsíci
Jan Kabela

Obávám se, že to bychom museli "zkopírovat" i švýcarské obyvatelstvo, kde je chápání role státu diametrálně odlišné od nás, a běžného občana by tam ani nenapadlo pokoušet se stát "odrbat"...

5
Před 9 měsíci

Vážná slova. Do kamene tesat!

22
Před 9 měsíciUpraveno

píše ta co ještě nevychovala jediné dítě a jestli tady někdo dojil stát jako dojnou krávu tak pan Fiala - Johano a jeho Centrum pro studium demokracie a kultury .

CDK bylo úspěšné také v získávání dotací od Ministerstva zahraničních věcí. Jeho experti se podle všeho hodně zabývali Barmou. Jde o tyto dotace: Burma Center for Transitional Studies z roku 2014 v hodnotě 1 941 237 korun, stejná dotace z roku 2013 v hodnotě 1 917 262 korun. Partnerství pro smíření a reformy v Barmě z roku 2017 ve výši 1 899 924, následuje Posílení role ženských a etnických občanských organizací v demokratizaci Barmy v roce 2015 za 1 779 300 korun. Dále také Burma Foreign Affairs and Translation Study Program v 2011 za 1 550 000 a o rok déle ta samá dotace ve výši 1 600 000 korun.

CDK dostalo například dotaci ve výši 4 124 000 korun na časopis Kontexty, který má pojednávat o “kultuře a společnosti”. To je významná částka na časopis, který není veřejnosti příliš známý, nelze zakoupit v široké prodejní síti a vychází šestkrát do roka.

8
Před 9 měsíci
Vít Řihošek

Kobliho, tady háziš miliony a Burešovy miliardy tě nezajímají?

2
Zobrazit další 3 reakce
Před 9 měsíciUpraveno

Nejsem zastáncem plaček jak jsme na chvostu světa a ve všem se máme hůř. Máme se tu dobře, v rámci všech zemí na světě dokonce velmi dobře. Něco z toho je pravda ale je to úplně vytržené z kontextu. Nic není jen černé nebo bílé... Rozhodně je co zlepšovat aby se podpořili mladé rodiny a důchodci důstojně prožili podzim života ale jaksi není vůle nebo snad síla to podpořit těmi správnými legislativními kroky. Takže nenalhavejme si, že jsme na tom stejně jak v Ugandě nebo Moldavsku ale zároveň netvrdme, že se máme jako v Rakousku nebo Švýcarsku. Trochu střízlivější pohled na obě strany...

10
Před 9 měsíciUpraveno

Funguje kapitalismus, tržní ekonomika.

Dítě je náklad, poměrně drahý (sám mám dvě) a z ekonomického hlediska se člověku nevyplatí.

Pokud lidé děti nechtějí, určitě by je stát neměl nutit.

Že stát děti potřebuje, to je dle mého jeho problém, pokud mladým lidem nastaví systém tak, aby se mít děti nevyplatilo, nemůže čekat opačný výsledek.

A že lidé děti chtějí i tak? Samozřejmě, ale podstatně jich ubývá.

8
Před 9 měsíci
Tom J

A co kdyby se do toho rodičovství zapojila celá vláda a ukázala jak na to

1
Zobrazit další 2 reakce
Před 9 měsíci

Jeden z mála článků na Fórum24, se kterým se dá se vším souhlasit. Člověk by se měl především zajistit sám a nebýt furt s nataženou rukou se slovy "státe dej". Pomáhat se má jen lidem v opravdové nouzi, kteří s tím chtějí něco dělat. Ono pořekadlo "Každý svého štěstí strůjce" nevzniklo jen tak

1
Před 9 měsíci

Hele hele konečně první článek Fóra, který se blíží pravdě, ale proč nepojmenuje konkrétně onu skupinu obyvatel jimž je práce pomalu sprosté slovo a jež má z dávek více peněz než někteří co chodí do práce

7
Před 9 měsíci
Josef Svihla

Ok. tak já je pojmenuju. Voliči SPD a Jindřicha. Aktéři Výměny manželek. Orteláci. Pořád je to hlavně ta jedna skupina.

7
Před 9 měsíci

Stát není bankomat, ale v době covidu si lidé navykli na různé dávky a příspěvky a když teď není blahobyt, tak se to mnohým nelíbí. Kdo nechce děti, je to sobec, myslí jen na sebe. Za dob našich rodičů a prarodičů měli ti nejchudší nejvíce dětí a vím i ze své zkušenosti, že měli k sobě tak nějak blíž. Dokázali jsme si všeho více vážit a i lidé se k sobě chovali daleko lépe...

6
Před 9 měsíci
Rudzanovi Rudzanová

Chudí lidé měli víc dětí proto, že chudé děti měli menší šanci přežít a děti byli sami o sobě sociální pojištění.

Jasně, lidí se k sobě chovali lépe. První světová válka, druhá světová valka, válka v Koreji, Vietnamu, ale to se přece k sobě lidí chovali lépe..... A u nás politické vraždy, znárodňování, peněžní reforma, ale proboha, vždyť lidí se k sobě chovali lépe.....

Před 9 měsíci

Neměl bych nic proti tomu, kdyby nějaká vláda podpořila pro současné mladé rodiny porodnost podobně, jako kdysi Husákova vláda podpořila nás, když jsme zakládali rodinu za socíku. Nebyl to hlavní důvod mít děti, ale jistě nám to pomohlo.

6
Před 9 měsíci
Jan Šanda

Asi máte krátkou paměť! Ona Husákova "podpora" spočívala v tom, že bez oddacího listu a minimálně jednoho dítěte jste neměl šanci získat byt od Národního výboru ani od zaměstnavatele, což byly v té době jediné možnosti, jak si zajistit vlastní bydlení! Pokud jste tedy neměl to štěstí, že měli rodiče nebo prarodiče tak velký byt, že jej byli ochotní a schopní vyměnit za dva menší. Další "podporou" bylo to, že pokud jste ve věku 25 let neměl žádné dítě, výrazně se vám snížil plat! Nebo máte na mysli státem "podporované" bezúročné novomanželské půjčky až do výše třiceti tisíc, za což jste si do toho vlastního bytu pořídil jednu ze tří možných nábytkových stěn, postel, ledničku Calex a pračku Romo, pokud jste tedy měl to štěstí, že jste toto zboží sehnal.

Jen si dovolím připomenout, že na splacení těch třiceti tisíc jste měl tuším tři roky, což při tehdejších platech mladých kolem dvou tisíc měsíčně (a to jste musel mít kliku!) rozhodně nebylo nic jednoduchého, a bez pomoci rodičů to zvládli včas splatit jen málokteří.

Ještě si dovolím zmínit tehdejší mizernou, lépe řečeno žádnou, antikoncepční propagaci, nedostupnost beztak nekvalitní hormonální antikoncepce, ponižující pohovory před interupčními komisemi při nechtěném otěhotnění, nebo všeobecné odsouzení až pohrdání veřejnosti vůči svobodným matkám.

Opravdu tohle považujete za podporu státu porodnosti, po které voláte?

5
Před 9 měsíci

By se fórum mělo poradit ze svými chlebodarci co má psát...Fiala sám nabádá občany aby si pro dávky chodili, když nemají na zakladni životní náklady jako je např. bydlení!

16
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt