1600/1600Zbývá 1600 znaků

No, evropské sociální systémy jsou často zneužívány a jejich výrazná redukce by Evropě jen pomohla. Totéž platí o dotacích pro podnikatelské subjekty. Evropané si odvykli žít za své a jen čekají, kdo je bude živit. I proto Evropa zaostává. Stát se má skutečně starat o ty, co se sami o sebe nepostarají - starší a zdravotně hendikepované, ale ani tady to není o tom, že se tito lidé musejí mít podle svých představ.

33
Před 7 dny
Veronika Pavlíčková

Evropské systémy spotřebují většinu vybraných peněz na svůj provoz a při přerozdělování v rámci sociální pomoci jim zůstávají za nehty nemalé peníze. Zkuste si dohledat jakým způsobem si s hyperinflací poradil argentinský prezident.

7
Před 7 dny

Evropa selhala ve všech principech demokracie , viz. volby Rumunsko a i plošně v zemích EU je kriminalizována opozice , nálepkování a přímo obvinovaní lidé s fašismu , kdy jasně vidíme že stačí jen ceknout proti Bruselské , byrokracii , totalitě a jejich přisluhovačům , je zaváděna cenzura , tajné služby , podplacené neziskovky , zkorumpovaní novináři , policie konají nátlak a hůř.. Vidíme že jde o opakování stejného modelu , manuál , politici před volbami lžou o programu a sliby s výsměchem neplní , tyto nedemokratické politiky a jejich podvodné praktiky musí být s Evropy odstraněny , ...

101
Eduard Wojtowicz

Co to meleš za nesmysly? Můžeš psát kritiku jakou chceš, opozici nikdo nezatýká. V Rumunsku jsi zapomněl dodat že ty zrušené volby byly protože ten ruskej zmetek měl tisíce falešných účtu na Facebooku těmi dělal kampaň. U nás dezoláti chodí na demonstrace Vrabelovic a Rajchlovic a nikdo je nezatkne. Takže si nehraj na disidentka když můžeš křičet svoje názory a nic ti nehrozí. Jestli chceš být hrdina tak jed do Ruska a stupni si na rudé náměstí s cedulí Chci mír. Do pěti minut te zatknou.

86
Před 6 dnyUpraveno

Základ všech dnešních problémů tkví ve skutečnosti, že EU nezadržitelně hospodářsky uvadá.

Podíl EU na globálním HDP klesl z 31% na 15% v současnosti. Podíl USA se nemění, prudce narostl podíl Asie/Čína.

Z toho vyvěrajícími důsledky jsou chronické zadlužování a navyšování byrokracie.

Pripocteme li zvrácenou zelenou agendu, gryndýl, která dílo zkázy dokoná, nelze se divit faktu, že s EU se už nikdo ani bavit nechce.

USA, Čína a dokonce ani Rusko.

EU připomíná malomocného,od něhož se zdraví lidé odklánějí,aby se také nenakazili.

2
Před 6 dny
Miroslav Vinkler

EU řeší ty nejsložitější problémy, třeba covid, migraci, to jsou hrozně obtížné úkoly, je zajímavé, že celou dobu covidu o EU nebylo vůbec slyšet, pardon, těsně před covidem začala EU řešit ten nejpalčivější a nejsložitější problém, zrušení letního času, no ještěže je zachránil ten covid, měli se na co vymluvit, nato jak málo berou nemůžeme od nich čekat nějaký spěch

1
Před 7 dny

Pár poznámek:

  • K Ronaldu Reaganovi a Margaret Thatcherové se jako třetí postava, která rozhodla Studenou válku řadí i Jan Pavel II., z defince katolík. Čili nebylo to jen náboženské vzepětí protestantů. Všiml jsem si, že některými je k nim počítán také Michail Gorbačov. Možná to tak je, ale Gorbačov byl ke svému jednání donucen vnějšími okolnostmi.
  • Klíčovým prvkem Reaganovy doktríny byl i důraz na podporu všech hnutí bojujících za společné hodnoty s Američany. Tohle je dnes diametrálně odlišné. Reagan přímo říkal, že nesmí zklamat důvěru těch, kteří na všech kontinentech bojují za stejná práva, která mají Američani už od narození.
  • Důraz na přílišný individualismus opravdu může podkopat stát jako instituci, která má nezastupitelné místo v organizaci obrany proti nepřátelům vnějším i vnitřním. Ale to samé se dá říct i přehnané aplikaci jiných zásad. Nejlepší je se držet v umírněných mezích.

(pokračování)

Před 7 dny
Karel Kocourek

4. V Evropě je podíl nákladů na zdravotní péči vůči HDP okolo 10%. V USA je to 16%. Buď mají o tolik lepší zdravotní péči, nebo mají zdravotní systém méně efektivní. Tipnul bych si, že je to to druhé. Takže by se Američani měli spíš zamyslet nad sebou, než obviňovat ostatní. Dokonce i ve Velké Británii, kde vycházeli v zásadě ze stejných právních podmínek, je dnes Národní zdravotní služba a jejich náklady na zdravotní péči jsou asi 11% HDP.


Může to být stejné jako s gramotností: některé země na světě mají otřesnou míru negramotnosti, ačkoli jejich elity mají vzdělání srovnatelné se západním. My jsme ke gramotnosti ovšem nepřišli tak, že by si všichni přáli vzdělání, ale Marie Terezie to prostě nařídila. Takže rozumně postavené všeobecné zdravotní pojištění má možná na zdravotní péči stejně pozitivní vliv jako povinná školní docházka na gramotnost.


5. Určitý vliv individuálních zásluh (což není totéž, jako individuální nároky) na situaci každého je potřebný. Systém založený na rovnosti výsledku napomáhá "černým pasažérům". Ale na rozdíl od zmiňovaných kritiků Reagana a Thatcherové bych považoval za nejdůležitější ochranu před monopolem jakéhokoli druhu a ochranu před negativními externalitami.

Domnívám se, že role a schopnosti Ronalda Reagana v boji s Říší Zla jsou přeceňovány, a zároveň přestává být zmiňována stěžejní zásluha Michaila Gorbačova. Gorbačov ani jako sovětský aparátčík nepřestal být idealistou, snícím o spravedlivé společnosti a demokratickém socialismu. My jsme se o něco takového v šedesátém osmém pokoušeli, a že je to v principu možné ukazuje rozvoj úspěšných společností ve Skandinávii a Finsku. Ovšem, šoková terapie se v SSSR zvrhla - ukázalo se, že není možné žít tolik desetiletí v totalitě bez následků - větším problémem bylo, že ona "Říše Zla" byla zároveň i "Říší Lži". Glasnosť dlouho nevydržela. Přišel Putin, a obnovil Velkou Lež, a s ní resuscituje i Říši Zla. Recept, jak porazit Říši Zla je tedy v zásadě jednoduchý: Musíme si přestat lhát - a to ve všem. Všichni co lžou jsou nepřáteli naší civilizace. Nikoli jen putinisté a jejich čeští poskoci.

9
Před 7 dny
Lubomír Šušlík

Jestli byl Gorbačov idealistou nevím, ale vím jistě, že poznal, že nemůže SSSR dál soutěžit v ekonomice a s tím související militarizaci s rozvinutou západní společností. Proto se pokusil o perestrojku. Bohužel se stejnými lidmi a takto to dopadlo.

Před 7 dny

Současné vedení Evropy se svými tanečky kolem zelené politiky a migrantíků a odsunem většiny průmyslu do Asijských zemí perfektně ekonomicky oslabilo a toto by mělo býti probuzením - což znamená okamžitě vyhodit z vedení této instituce paní von der Leyenovou a ostatní podobné exoty a co nejrychleji aktivovat hutní průmysl a v něm okamžitě zrušit uhlíkové poplatky a přestat dotovat kdejaké pitomosti a podstatně snížit podpory všem humanitním vzdělancům přestat podporovat všechny migranty a dlouhodobé nemakačenky a snažit se o navrácení co největšího množství podniků zpět do Evropy pouze a jedině takto se může znovu Evropa stát silnou ane jako dosud kde je to sbor kvakošů pouze hloupě kecajících

12
Josef Svihla

Víte co by mě zajímalo ? Kam lidi jako vy chodí na ty ptákoviny. EU třeba přesouvá výrobu do Asie ? Tam ji přesouvají samotné firmy a vezměte na vědomí že valnou vetšinou je to pro mnohem nižší mzdové náklady. Budete šít trička za plat který berou lidi ( děti ? ) v Bangladéši ? Taky byste si mohl všimnout že o návratu do bližších destinací začali výrobci uvažovat až v souvislosti s dopravou ať už to jsou piráti,přecpané čínské lodě nebo zaplácnutý průplav a ne nějaké uvolnění evropských regulací ( ne že by to někdy nebodlo).

2
Před 7 dny

Evropa měla začít zbrojit "jako o závod" už 2014 a aspoˇn 2022, teď je pozdě, ale lépe pozdě, než později.

Možná bude Evropa bojovat proti třem nepřátelům ruSSko, USA a možná i Čína. Ja odolná bude Evropa v tomto (nebo alespoˇna tuto eventualitu připravena, podle toho se budou odvíjet i její obchodní úspěchy).

2
Před 7 dny

EU se bohužel opravdu chová jako Sovětský svaz. Propaganda, lži, ekonomické zaostávání. O „dohnat a předehnat“ už se dávno nemluví, momentálně se nacházíme ve fázi „neztratit stopu“. A jako řešení nám nabízí válku - tak hluboko neklesl ani ten Sovětský svaz.

15
Tomáš Krátký

Evropa se chová tak, jak to chtějí voliči. A většina voličů chce jen vlastní prospěch, nikoliv prospěch většiny, ke kterému patří i schopnost se bránit agresorovi. Proto roste vliv extrémně pravicových stran a dalších populistů. Běžnému čecháčkovi je jedno (a váš příspěvek je toho důkazem), že má za humny válku, že mu Putin otevřeně vyhrožuje, že je legitimním cílem útoku, ale chce se mít dobře a nejlépe bez jakékoliv práce či snažení se o zlepšení svého života, tj. čecháček zásadně žije za peníze jiných.

24
Před 7 dny

Když Vance označil Evropu za říši zla, nemyslel tím zcela jistě Východní Evropu, nýbrž bruselskou 3.řiši, která likviduje národní státy, jejich suverenitu a svobodu slova.

71
Před 7 dny
Tomáš Kopp

Kde k takovým blbostem chodíte? EU nic a nikoho nelikviduje, naopak díky kohezním fondům se snaží pomáhat zaostalejším regionům a státům, aby postupně dohnaly propastné rozdíly v úrovni infrastruktury na Evropský standard. I proto jsou dodnes některé země vč. nás tzv. čistými příjemci (více peněz od EU dostáváme, než do fondů přispějeme). To, že se máme dobře (i když si toho nevážíme a máme tendenci si neustále stěžovat) je díky našemu členství v EU a obrovským možnostem obchodovat bez bariér (ne jako dřív). Dále EU více či méně úspěšně (metodou cukru a biče) prosazuje demokratický systém (nezávislou justici a nezávislá veřejnoprávní média), aby se k moci nedostali darebáci typu Orbán, Fico, kteří by raději zavedli autoritářský model po vzoru Ruska. Oni i Poláci ještě donedávna měli s problém s nezávislostí justice.

A USA ? Myslíte, že federální vláda taky likviduje národní státy a jejich suverenitu? Nebo se mají dobře díky tomu, že navenek vystupují jako USA a ne každý stát sám za sebe.

4
Před 7 dny

Trump napadá všechny. Doma i v cizině. Kanada, Mexiko jejich největší obchodní partneři jsou teď v celní válce s USA. Je to hlupák. Kanada začíná obchodovat ve velkém s EU. A má co nabídnout. Svět bude brzy bez USA.

3
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt