1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 3 měsíci

Ono je třeba taky zdůrazňovat, že vše nám zdražilo o 30% a ceny se nikdy už nevrátí a inflace 3% pokračuje ve zdražování takto zdražených věcí o 3% z těch vyšších cen.

Takže to není 3% z cen z roku 2021, ale z fajných cen roku 2024.

Takže bití se v prsa, jak je vše už zalité sluncem, je takové pofiderní.

20
Před 3 měsíci
Zdeněk Slíva

Ceny se už nikdy nevrátí? Ale platy taky ne.

A koukám na cenu benzínu 2021 a dnes a téměř se neliší.

12
Před 3 měsíci

Je to bída, ale duševní a to Babišova a jeho party.

19
Před 3 měsíci

Základní poučka je, že inflace je způsobena "natištěnými" penězi do spotřeby bez jejich krytí produktivitou a další základní poučka je, že nelze delegovat pravomoc a zodpovědnost a to jednoznačně měla vláda slovenského estébáka s agroministry. Kdyby opozice mu řekla, ať skočí z balkonu, tak to udělá? Dvouciferná inflace a podíl dluhu k HDP k 6-ti % byla pouze logickým nezvratným důsledkem. Tato vláda dala do oběhu natištěné nekryté peníze, za které nakoupila (zkorumpovala) hlasy zejména důchodců a v mnoha případech i jejich životů "kovid diletanským opatřením", kterým dala na dluh státu každému 5000,-Kč, ale tím je vlastně přes dvoucifernou inflaci mnohem více okradla a oni to důchodci nepochopili. Těžce na tom vydělal pouze Agrofert. Současná vláda dokázala úspěšně za tři roky snížit podíl dluhu k HDP na cca 2,5%. Nedovolme, aby po letošních volbách k moci nedostali znovu agrobanditi.

10
Před 3 měsíci
Bořek Přeslička

To jako máme volit fialové zloděje??? Už bylo dost signálů, Nutely a dohánění Německa!!!!

4
Zobrazit další 2 reakce
Před 3 měsíci

Poté, co inflace snížila reálné příjmy, zdvojnásobila některé ceny(hlavně v potravinářství) a znehodnotila občanům úspory, lze o normálu hovořit těžko.

7
Před 3 měsíci
Milan Adámek

Ceny v potravinářství nezvýšila inflace, ale potravináři.

8
Zobrazit další reakci
Před 3 měsíci

Zdravím . Pisálek zase perlí .Nechodi do obchodu ,nejí a nepije ,bude nejspíše robot .Já chodím do potravin pravidelně ,tak vidím ,že ceny nejsou menší ,nebo stejné ,stále kloužou pomalu nahoru .

Před 3 měsíci

ANOfert předával vládu s 9% inflací a to bylo v pořádku, ale 3% to už je hodně. Přesně takhle počíraj stoupenci pana Bureše.

13
Před 3 měsíciUpraveno
Jaroslav Jäger

Buďme korektní, s inflací 6,6 % v prosinci 2021

Před 3 měsíci

Bohužel nejen ÁLA o tom nechce slyšet, ono i přes 30% národa je najednou hluchých a slepých a bohužel i hloupých .

6
Před 1 měsícem
Dagmar Hirschová

Jen jestli nebudete hloupá vy, nějak často tohle slovo používáte .

Před 3 měsíci

Pokud víme, tak tuto zemi zadlužil fialový hnus a jeho pětikolka.

Pokud si odhlasovali navýšení platů o 10 či 15 tisíc měsíčně tak pro ně při platu 120 000 až 200 000 může být inflace i 10%.

11
Před 3 měsíciUpraveno
Bretislav Kansky

Soudruhu, tuto zemi zadlužují kontinuálně všechny vlády od roku 1993 s výjimkou té Sobotkovi (a to jen proto, že EU proplácela dotační tituly z předchozího období a vysátí všech rezerv, došlo ke snížení státní dluhu o cca 30 mld.). Babiš za své vlády toto zadlužení dokázat navýšit o celou polovinu předchozího dluhu (o cca 800 mld.). A co se týče dluhů současné vlády, tak 90 % výdajů rozpočtu jsou dány zákony a smlouvami a největší položku tvoří vyplácené sociální dávky vč. důchodů.

7
Před 3 měsíci

"Meziroční inflace v Česku v říjnu 2024 činila podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) 2,8 procenta. V září to bylo 2,6 procenta. V eurozóně zrychlila meziroční inflace v říjnu na 2 procenta, uvádí Eurostat." Opět vedeme, ale jako vždy na opačné straně žebříčku, než bychom si přáli.

3
Před 3 měsíciUpraveno
Petr Blaha

Hm, v září byl dle Eurostatu průměr inflace EU 2,1 %, ČR 2,8 %. Za ČR ovšem ještě 10 dalších zemí s inflací mezi 2,9 % (Slovensko) - 4,8 % (Rumunsko). Takže rozhodně nemáme nejhorší inflaci v EU, i když ji máme mírně horší než je průměr. Průměr inflace v EU je 2,3 %. Takže lžete úmyslně?

zdroj: Odkaz

1
Zobrazit další 2 reakce
Před 3 měsíci

Vláda by mohla mít pozitivní vliv na inflaci. Zavřít většinu dotačních penězovodů, tím se skoro automaticky zrevidují počty zaměstnanců jak státních tak soukromých, které tyto transfery živí a místo generování peněz je spotřebovávají. Tito relativně vzdělaní lidé se postupně přesunou do oborů s vyšší přidanou hodnotu, kde je personální nedostatek a bude splněné podmínky pro další růst. Ale protože dělá spíš opak (nové regulace, nové agendy noví úředníci placení z veřejných peněz, které generují i další neproduktivní úředníky ve firmách, aby těm státním vytvářeli další "lejstra", tak jde produktivita celého hospodářství někam těsně pod záda 🤔🙄

1
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt