Účitel zapálí na katedře svíčku, když vypadne elektřina. ANO, ALE musí ji mít připravenou. Atd atd atd. Samozřejmě, je to na každém, může klidně začít běhat po sousedech po tmě a shánět svíčky až vypadne proud. Proti gustu žádný dišputát. Jinak souhlas s dobrým textem. Snad bych doplnil, že preperství je zcela obvyklé v zemích, které jsou více vystaveny živelným katastrofám, takže takové ty survivalistické rady "jak přežít" a co mít doma nachystáno a v rezervě najdete na každém webu americké samosprávy, resp. snad na všech webech domény .gov
Ale co by skutečně stálo za zmínku poptat se kolik českých firem zná pojem "Business Continuity Plan" , protože to je taky o přežití.
Nejlepší jak přežít válku je zabránit, aby k ní vůbec nedošlo. Tzn. diplomatická jednání a vznik bezpečnostní dohody.
Máte na mysli něco jako Mnichov 29. září 1938? Byla dohoda, byly záruky (pro Francii a Spojené království)... a byla válka.
Nebo něco jako pakt Molotov-Ribbentrop? Byla dohoda, byla spolupráce, dodávky surovin z Ruska do Německa, společně napadení Polska... a byla válka.
Když chce agresor zaútočit, tak dohodu buď zneužije (napadený věřil, nepřipravoval se na útok), nebo využije (bude tvrdit, že napadený chtěl zaútočit, protože připravoval zbraně (sice na obranu, ale připravoval)). Dohoda je napadenému velmi málo platná.
Fajn, že toto někdo napíše, střízlivě a věcně, jak to je a studií z celého světa, kde krize a války už byly, hovoří stejnou řečí 👍
👍
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Jsi Čech,tak si toho važ a neutikej a bojuj za svoji vlast a hlavně za svoje svědomí. Z boje utíká jenom hlupák.