1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 1 rokem

Bojím se že , pan Bartoš jako smažák jen nevypadá , politika kterou Piráti dělají je komunistická , vše zdanit, zvedat daně , zavádět nové daně CO2 povolenky , podpory zelených zdrojů a přerozdělovat až nebude co . Navíc v Bruselu usilují o zrušení práva veta což je konec naší suverenity . atd...atd...

54
Před 1 rokem
Eduard Wojtowicz

Ale oni takovou politiku nedělají jen piráti, že jo. O to je to horší.

2
Před 1 rokem

.Dobrý den.Obou pánů si velice vážím.Pana Kalouska proto co dělal jako min.financí a pana Bartoše proto co dělá dnes.Dostat byty na trh je dobrý nápad,ale opravdu to chce propracovat,aby to bylo dobře.Jsem bytostně proti dotacím jakéhokoliv druhu,ale když to pomůže mladým lidem proč ne.Velice mě mrzí,že pan Kalousek přirovnává pana Bartoše k soudruhu Babišovi.To by asi při svých zkušenostech s agentem Babišem NEMUSEL.Připadá mi ,že se pan Kalousek naskočil na "vlnu"Klause a Zemana kdy vše co dělá jejich rodná strana a koaliční partneři rádi kritizují.🤔.

18
Před 1 rokem
Jirka Srom

Nejedná se o dotace, ale o to dostat na trh (poprvé v historii po revoluci) prázdné byty a řešit (alespoň částečně) bytový problém. Vyspělý západ to dělá běžně.

Před 1 rokem

Ono to má a bude mít vícero úskalí. Především vystěhování neplatiče, doba úhrady dluhů zda uhradí i dluh na energiích,vodě, případné škody na bytě atd. A hlavně,stát by se měl zajímat o obecní byty a ne o soukromý majetek.

56
Před 1 rokem
Rostislav Raška

A vy nevíte co jsou Piráti zač...

30
Zobrazit další reakci
Před 1 rokem

dokud bude majitel bytu tahat za kratší konec provazu než nájemník, tak to nemůže fungovat

25
Před 1 rokem
Jáchym Berka

Máte samozřejmě pravdu. Pravda je ale bohužel i to, že jakákoliv vlastní povinnost převedená na stát se v konečném důsledku vždy prodraží. Takových povinností jsme už v zájmu jakéhosi kvazi pokroku převedli na stát až dost. A zkoušet to ještě s dalšími teď, když stát peníze opravdu nemá? Nevím...

3
Před 1 rokem

Nepronajímat byt, protože se bojím neplacení nájemného je nesmysl, když nepronajmu, nájemné nemám vůbec. Lidé nechtějí pronajímat své byty, protože se bojí jejich znehodnocení a protože přestanou být jeho pány. Změňte OZ, aby pronajímatel mohl svůj byt lépe chránit a budou se víc pronajímat a stát to nebude stát další miliardy.

50
Před 1 rokem

Na co garanci. Stačí když jako majitel budu moc neplatiče ihned vystěhovat klidně i na ulici a bude to v pořádku.

To je zase podpora pro nefakčenky.

Jinak si do bytu nenastěhuji problémové nájemníky, protože na bytě muže vzniknout podstatně větší škoda než neuhrazen nájem.

Piráti dělají komunistické podpory. To tady již bylo.

29
Před 1 rokem

Jsem seniorka ve věku kterým se snažíte rozeštvat rodinné vztahy a nejvíce naše vnoučata a mladou generaci vedete k ignoraci a neúctě k seniorům, ba k nenávisti za to že čerpáme penze a vysáváme finance z rozpočtu. Pracovala jsem téměř padesát let, důchod mám slušný ale cena nenávisti mladé generace je zarážející. K problematice sociálních opatření v bytové krizi mladých lidí bych chtěla podotknout. My jsme si museli od mládí zodpovídat za budování bytové nezávislosti bez jakékoliv finanční pomoci státu a vážíme si co jsme si vybudovali za výdělky ze zaměstnání, vychovali jsme vám pracovité syny a dcery a dnešní mládež jen natahuje ruce na sociální jistoty a stejně si jich neváží. A zneužívání sociálních příspěvků ze státní kasy je již tak zoufalé že národ jen zadlužujete a ti co je čerpají se nám vysmívají, jak se jim se státními financemi a příspěvky skvěle žije. Udělejte konečně funkční kontrolní systém ke zneužívání těchto prostředků a nebudeme muset vytvářet charitu státu a ozdravné balíčky. Pomáhat se musí každému kdo je v nouzi ale s čestným jednáním " potřebných".

31
Před 1 rokem
Jarmila Gollova

Naprosto s vámi souhlasím .

12
Před 1 rokem

Vypadá to, že je pan Bartoš "specialista" na problematiku

bydlení a má většinou velmi "extravagantní" návrhy. Není

to tak dlouho, co propagoval jakési byty pro skupinové

bydlení. Něco v retrostylu bydlení hipies z poloviny minulého

století. Nazvat by se to dalo jako byty typu mnohaláska.

Všem je třeba pomoci . Jen na nikoho nezapomenout. Přerostlí

hipíci, feťáci, pedofilové zoofilové, nekrofilové..... A kdo to vše zaplatí?

Přece Vy všichni nudně jednoduší , tedy rodiny tvořené tátou , mámou

a dětmi....On v tom pan Bartoš zavede pořádek, on má totiž super

nápady, to si myslí on....Jinak střídá hovadinu totální kravina....

Nebylo mu lépe v knihovně ? V politice je nám platný asi tolik,

co mrtvému zimník.....

37
Před 1 rokem
Jiří Vrána

Přesně spolubydleni pro mnohopohlavni a soudruh Bartoš to zaplatí! 🤣

19
Před 1 rokem

Bartoš jestli má byt na víc tak si ho může pronajmout, ale co kecá vlastníkům do jejich majetku. Zaměřte se na to aby byl poměr majitel a nájemník na stejné právní úrovni. A ne že nebude platit a majitel musí nejprve požádat soud a pak tedy může vystěhovat nájemníka. Většina majitelů je podřízena SVJ a fondu oprav, který je součástí bytové jednotky vše se eviduje účetní zpracovává čtvrtletně a bance se posílají reference o prosperitě bytového domu v případě úvěru. Což je dnes skoro každá bytovka. A ochrana nájemníků to vše jen zhoršuje. Chápu když nájemník příjde o možnost placení ztráta práce zdravotní problém atd. Ale nejde to přesouvat na majitele. Jestli to chce platit a garantovat stát tak jo. Ale je to krok do pekla. Prostě platit je předmět daný smlouvou a neplatit je nedodržení a nelze prodlužovat než soud rozhodne za rok. A tím vznikne další problém nejen u nájemníka ale i u majitele. Za neschopnost vlády nemůžou být trestaný majitelé.

13
Před 1 rokem

Stát by měl potenciální pronajímatele i nájemníky motivovat k tomu, aby byl jejich vztah vzájemně výhodný. To se dá dělat i bez státních finančních dotací, které se státu nikdy nevrátí. Státu každou chvíli roste zadlužení a každá další koruna ze státního rozpočtu jen znamená, že státu opět vzroste dluh, úroky a náklady na správu dluhu. Pokud stát někomu půjčí peníze za výhodný úrok (nebo dokonce dá), dluh zůstane na státu a náklady s ním spojené se nikdy nevrátí. Takové dluhy pak musí platit všichni podobně, jako náklady za podporu solárních farem z let 2010 až 2012 a to skrytě ve státním rozpočtu nebo neskrytě v podobě daní a poplatků. A jak tedy na to? Stát bezprostředně může situaci ovlivnit tím, že vydá jakousi mapu dlouhodobého snižování příspěvku na bydlení podobně, jako to udělal v případě odchodu do důchodu. Není normální, aby někdo byl nucen státem k placení nájmu za bydlení někoho jiného. Lidé budou více motivováni k tomu, aby dlouhodobě naplánovali správný poměr mezi svými finančními možnostmi v budoucnu a možnostmi volby bydlení, které budou s finančními i fyzickými možnostmi v souladu. Dále může zesílit tlak na školství z hlediska finanční gramotnosti, podpořit výstavbu striktně sociálního bydlení s ohledem na finanční udržitelnost. Na straně pronajímatelů může stát odstranit vše, co vyvolává obavy pronajímatelů. Tedy například zrušit možnost nájemníka bez povolení pronajímatele si zřídit živnost na adrese pronájmu, kdy pak hrozí pronajímateli, že do jeho domu vnikne exekutor, umožnit uložení vysokých sankcí do smluv v případě neplatičů, valorizaci nájmů......

7
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt