1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 4 měsíci

Až vláda přitvrdí proti těm, kteří se celý život vezou , nemakají a berou prachy na děti, které zplodily aby jim zajistily živobytí, každý měsíc jim přistane na účtu tísíce za plození a nic nedělání pak se může 4 hrůza divit. Fakt je ten , že se na tom podílely i vlády předešlé. Vyloučené lokality a v nich spoust dýlerů a kurev, co si užívají života je n a konto těch co poctivé makají a platí daně. Někdo do toho musí říznout.

8
Před 4 měsíci

Tato vláda se musí bát už jen sama sebe.....

22
Před 4 měsíci

To přispívá ke snížení schopnosti důchodců pochopit svět kolem sebe, ale i k mnohdy neskrývané nenávisti vůči mladé generaci...... těmito hloupými a nezodpovědnými výroky přispívá zase autor k hloubení příkopů ve společnosti a tím jejímu rozvratu. Neskrývaná nenávist k mladé generaci... to jako vážně !?

6
Před 4 měsíci

Nebojí se jen důchodců, ale i opozičních stran. Chování pana premiéra nasvědčuje tomu, že je vyjukaný jak malý kluk.

11
Před 4 měsíci

"Výdaje systému důchodového pojištění rok 2020 190 mld. rok 2021 537 mld." Nemáte tam chybu? To se za rok ztrojnásobil počet důchodců nebo se ztrojnásobily důchody? A hlavně, jestli jsem to dobře pochopil, tak jako správní liberální demokraté požadujete omezení volebního práva?

81
Před 4 měsíciUpraveno

Vztahovat všechno na důchodce je vlivem neschopnosti p.Fialy a jeho ministra financí,potažmo ministra MPSV pana Jurečky dost plýtké,neodborné,zavádějící politickou a odbornou pasivitou.

Důchodci jsou ti,kteří se nemohou bránit,nemají žádné nástroje.

Jejich reformu zpracovávají laici ,na základě dohadů ,bez monitorování skutečných hodnot,potřeb,věkové stability obyvatelstva.Někomu nasypat statisíce,které není schopen vrátit do finančního oběhu a někomu pár stovek,neboť pracoval za MZ.Ano každý dostane dle zásluhy,to je v pořádku,ale měl by být stanoven strop a minimum.

S touto reformou co udělali,mohou jít tak akorád z kola ven.

Už dnes musí být Fialovy jasné,že příští volby budou mimo něj a doufejme,že i mimo ODS,starosty a TOP 09.

38
Před 4 měsíci
Vojtěch Čermák

Důchodci mají v rukou mocnou a to jsou volby a volba hnutí STAČILO.

16
Zobrazit další 2 reakce
Před 4 měsíci

Tak pokusím se napsat svůj názor na problém, a jeho možné řešení. V prvé řadě by sme si neměli lhát. Na důchody u nás jde zhruba 7-7.5 procenta hdp. V zemích na západ EU to je okolo 12 procent hdp! Tedy nejsme ZATÍM na tom zase až tak moc zle. Reforma systému by podle mě měla začít obnovením modelu klasické rodiny, a výchovou k rodičovství! K tomu je potřeba vytvořit zákony, které budou chránit a podporovat rodiny s dětmi. A musí se zohlednit v systému náklady na výchovu dětí, a zrovnoprávnit rodiče a bezdětné. Jedno dítě do dospělosti "stojí" rodiče zhruba 2 miliony! Tedy návrh mého systému to zohledňuje takto. Starobní důchod by měl mít tři pilíře. První by byl průběžný solidární, a byl by čerpán po odpracování požadovaných roků, a pro bezdětné až v 70 letech! Oba rodiče tedy matka i otec by za každé dítě měli snížení věkového limitu o tři roky! Tedy rodiče dvou dětí by důchod začli brát v 64 letech! Tím, že pro bezdětné by se vyplácení pozdrželo, by se část ze současné výše sociálních odvodů převedla do druhého poviného pilíře. K tomu by se zvýšil soc.odvod o 2-3 procenta u každého občana, a tyto peníze by se spořili po celou dobu pracovní aktivity! A byli posílány na jeho OSOBNÍ důchodový účet! Tedy NE na ostatní důchodce, ale sám sobě! Druhý pilíř by byl absolutně ZÁSLUHOVÝ! A občan po odpracování zákonem určených let, "asi 40"by si SÁM určil od kdy ho chce čerpat! Tedy příklad. Bezdětný občan si řekne v 64 letech že půjde do důchodu, a začne si čerpat svůj druhý pilíř, a až mu bude 70. let, dostane i důchod z prvního pilíře! Třetí pilíř by byl soukromý a komerční.

1
Před 4 měsíci
Libor Prokop

Víte, ono to zní hezky, ale v praxi byste se do toho pěkně zamotal. myslím s těmi dětmi. Jak budete posuzovat rodiny, kde vychovával jen jeden, druhý rodinu opustil? Jak opakovaná manželstvi "moje děti- tvoje děti*- naše děti"? Osobní důchodový pilíř je jistě hezká věc, ale co s těmi,co je postihne z jakéhokoliv důvodu invalidita a dál vydělávat prostě nemohou, nebo jen omezeně, ty necháte umřít hladem? Co v případech, že by rodina děti měla, ale ty by zemřely dřív než rodiče, nebo by z nějakého důvodu (třeba zdravotní postižení) vydělávat nemohly? Když si ty problémy převedete do reality, tak zjistíte, že by to asi nešlo. Jinak on bezdětný člověk taky může onemocnět a nebude schopný dělat, zatímco ten s dětmi bude déle fit ...to nikdy nevíte, co zrovna vás postihne.

Zobrazit další reakci
Před 4 měsíciUpraveno

Demokracie je komunismus v bledě modrém. Dát volební právo všem je nesmysl. Autor naráží na možnost omezit volební právo věkem shora. Jistě to dává smysl. proč bychom měli nechat volit staré senilní, tedy zhloupnuté lidi. Jenže od takové myšlenky je již jen krůček ke skutečně správné myšlence - omezit volební právo jen na lidi se skutečnou schopností rozhodovat o směřování státu, tedy na lidi nad určitou úroveň IQ. Nikdy nepochopím evidentně inteligentní zastánce demokracie, kteří vidí to samé, co já, a přesto budou do roztrhání těla obhajovat neobhajitelné, tedy vládu lidu, demokracii. Jakým způsobem může traktorista Franta s IQ 90 pochopit strukturální deficit rozpočtu? A Miluna z kravína s IQ 80 chce jakým způsobem pochopit diskuzi o mandatorních výdajích a proto se správně rozhodnout při volbách? Jsou snad všichni inteligentní zastánci demokracie slepí a hluší? Spíše jen naivní. Průměrná hodnota IQ v populaci je 100. Jeden z návrhů by proto mohl být omezit volební právo na lidi s IQ 100 a výše (lépe však 110), s podmínkou testu ne staršího než 10 let (od 60 let věku 5 let). To byste viděli, jak by volební preference populistů, nacionalistů, komunistů a další verbeže spadly prudce dolů, a jak by naše země opět začala vzkvétat. Všechny demokratické společnosti na světě brzdí, táhnou k zemi, resp. ke dnu, hlupáci.

V případě omezení volebního práva na základě IQ by mohl být zrušen věkový limit (současně platný zdola i článkem nepřímo nabízený shora), byl by zbytečný.

10
Před 4 měsíci
Robert Seifried

Jen pár drobných dotazů. Kdo bude testy IQ platit? Je tu velký počet obyvatel, který volby primárně odmítá a k nim se přidají ti, kteří na testy ani nepůjdou, takže tímto "opatřením" vytvoříte skupinu obyvatel která bude čítat 15-20% obyvatelstva a ti půjdou volit, to budou opravdu demokratické volby. To už je rovnou zrušte, když se Vám nehodí do krámu.

4
Před 4 měsíci

V článku se píše o nenávisti důchodců vůči mladým. Myslím, že zde spíš dnes a denně vidíme nenávist proti důchodcům, jejich dehonestaci, nejraději by důchodce vymlátili. Články na toto téma jsou tu dnes a denně. Podotýkám, že nejsem důchodce, ani v předdůchodovém věku.

17
Před 4 měsíci
Radmila Holubová

Svatá pravda

10
Před 4 měsíci

Autor opomněl v článku poukázat na důvod rychlejšího nárůstu důchodů a to že při takovém rekordním nárůstu inflace 18%,což bylo v kompetenci hospodaření vlády by bylo vyžiti důchodců na hraně přežití. Další věcí bylo i velké znehodnocení uspořených prostředků, které měli připravené na řešení nepředvídatelných událostí v důchodovém věku. Takže poněkud i zavádějící článek autora.

19
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt