Nevím jak nemocnice, ale tvorba byla daleko kvalitnější než dnes a to je co říct. Ani nepamatuji, kdy bych se podívala na nějaký nový český film/seriál a řekla, jo to bylo dobré, vtipné, hezké..prostě blbost.a bída... Na některé staré mrknu ráda...
A když vidím seriál Cirkus Humberto, tak bych brečel. Ale nad úrovní dnešní tvorby.
No hlavně že ta slavná Ordinace je úplně demokratická. To je hned na co se koukat!
Hovorková a Šafr, když chtějí o něčem psát, tak by si měli zjistit základní informace. Píší o Gottovi a antichartě, ale že by se podívali kdo to všechno podepsal a co vlastně, to nikoho nezajímá, hlavně je důvod a umění si kopnout do lidí, kterým je co závidět. Dnešní seriály? Nebudu komentovat. Lidi se na to dívají, protože tam nic jiného není. Tolik programů a vyberete si? Ani v tom sportu tam nic není bez toho přidat další peníze. ČT vysílá co nemusí platit, z fotbalu tak "záhumenkovou ligu".
No, o kvalitě normalizačních seriálů by se jistě dalo debatovat velice dlouho a byla by to beseda neradostná. To bezpochyby. Ovšem dvojice Hovorková - Šafr to je taky solidní bída. Takhle necharizmatické povídálky aby jeden pohledal. To děvče (špatně) hraje udivenou a zvědavou naivku, zatímco pan Šafr se pasuje do role znalce bolševických reálií, ačkoli mu v době pádu režimu bylo pouhých 22 let. Netvrdím, že si nemůže nic pamatovat, ale jsem přesvědčen, že třeba tu Nemocnici na kraji města těžko nějak podrobně sledoval a prožíval. V době premiéry první řady mu bylo 10 let a v době uvedení té druhé 14. Nemyslím si, že by to byl věk, kdy puberťák sedí doma s rodiči na kanapi a sleduje podobný seriál. Pokud tak činil, velice jej lituji. Já jsem o rok starší a pamatuji si z té doby starosti ohledně machrování před spolužačkami, ale tyhle seriály jsem opravdu nesledoval. Spíše bych tedy řekl, že pan Šafr ty seriály sledoval až daleko později, což považuji za alarmující. 😄
To nevadí že pan Šafr sledoval seriály později,udělal si ale názor. Už jsem v důchodu tak já ty seriály znám a nelíbily se mi už tenkrát. My dnes taky můžeme sledovat filmy z doby 1.republiky kdy jsme ještě ani na světě nebyli a taky na ty filmy můžeme mít kritické názory,nejen pochvalné názory.
Propagandistické seriály? Příště si dejte trochu práci najít skutečně něco propagandistického a neplácat první, co vás napadne ...
Pane Šafr ,vy dokážete akorát tak způsobit ,žlučníkový záchvat ,na rozdíl od p.Dietla,který dokázal vyprázdnit ulice,když běžela nemocnice. Tak držte hubu!!
Naprosto s vámi souhlasím
Když mi něco připadá strašné, tak se na to nedívám. Ale nebýt těchto "komunistických" filmů a seriálů, tak nemají v televizi co dávat. A další fakt je, že dneska bez zahraničního formátu nejsme schopni natočit ani žádnou soutěž, některé seriály - nač přetáčet českou formu např. britského seriálu - /Ošklivka Katka, Kancl, Doktor Martin - současné soutěže to jsou všechny, i ty blbé talk show neumíme bez cizího formátu
Že všeho nejstrašnější jsou ale ti dva. Šafr a Hovorková .... S nimi bych opravdu chtěl mít dvojdomek. Ještě by si měli hli vzít do trojky Doležala ... Ty děcka bych tedy chtěl vidět .... ať žije česká svobodná a nezávislá žurnalistika ... !!!
Rozumný člověk věděl, že Žena za pultem, Muž na radnici atd. jsou ideologicky podbarvené. Ale řemeslně to byly dobře napsané, zrežírované a zahrané seriály. Většinou o 12 - 13 dílech (s výjimkou Zemana), hráli v nich známí a vynikající herci... Na západě měli zase Dallas, doktorku Quinovou... Zesměšňovat a urážet ty, co se na tyto seriály rádi podívají, je ubohé. Máloplatné, státní socialismus zde byl 41 let a tuto dobu nejde vymazat. A že naší rodině ublížila opravdu hodně. Nikoli však Lahůdkovou Olinkou nebo Zeleninovou Jiřinkou. Autoři si rovněž neuvědomují, že ony seriály jsou otiskem doby, poměřovat je dneškem je sice možné, ale nesprávné.
Zato nyní jsou tam jen vraždy. Tož taková je to doba.
Co vědí žurnalisté UK o rozdílech v označení Socialismus a Komunismus ?? A co o tomto rozdílu vědí jejich proesoři na UK Žurnalistiky ?? Pan profesor Václav Klaus toto označení také používá - problém je v tom,,že stranické vzdělávání jako kandidát KSČ prodělal a jako stranický úkol mu byla umožněna stáž v kapitalistickém USA což ho vedlo k tomu, že přihlášku ksč sice nepodal ale spolupráci s ksč v rámci Prognostického ústavu v rámci normalizace vykonával .