Neskutečné hlavně je, že takový "vědec" je tolerován nejstarší univerzitou u nás. Jak to, že jeho "práci" ostatní vědci nestrhali pro nekompetentnost použitých metod a pokud strhali, proč o tom není zmínka.
Ta slavná univerzita šla do háje už Kutnohorským dekretem. Celá její prestiž je taková... no... hodně provinční... už do toho 15. století.
Jedna zajímavost z 50. let, hádejte jací lidé utíkali nejvíce na západ přes chebský úsek hranice?
Studující, a nekvalifikovaní, případně zaučení dělníci, v závěsu za nimi kvalifikovaní dělníci a horníci. Suma sumárum skoro 50 % zadržených tvořili manuálně pracující a 20 % studující.
Kde jsi to vyčet, lháři? Prý horníci utíkali, to je neskutečná blbost.
Češi jsou bezpochyby socialistickým národem kleptomanů. Komunismus byl pouým důsledkem, ke kterému českou společnost nasměroval Masaryk. První republika s její první pozemkovou reformou, znamenala hned vedle bolševické revoluce v Rusku, největší okradení lidí v tehdejší Evropě. Češi okradli šlechtu, velkostatkáře, církve, Němce a nakonec začal okrádat zloděj zloděje, tedy sami sebe. Češi kráčeli pod praporem socialistických diletantů Masar,ka a Beneše ke komunismu 30 let. V komunismu se naprosté většině lidí u nás líbilo. To byly právě ty společné husitské kádě, ideový základ českého primitivního nacionalismu. Výsledek je dnešek. Co bychom mohli také chtít, když výtečník Masaryk je nazýván " Osvoboditelem" a ten druhý, masový vrah, Beneš, " Budovatelem".
To celý sám? Respekt 😄😃😀
Pro komunisty z roku 1946 mám pochopení - to ještě neměli představu, co z toho vznikne. V kronikách se můžete dočíst o lidech, kteří volili komunisty, protože doufali, že se v obci konečně postaví kostel.
Poválečné nadšení je něco, co si těžko můžeme představit dnešní optikou.
Kdo chtěl, mohl vědět, André Gide publikoval svůj Návrat ze SSSR už v roce 1936. Ostatně výrazná podpora KSČ jistě nesouvisela pouze s davovou fascinací idejemi marx-leninismu, ale také (a možná především) s tehdy pochopitelnou touhou po ochraně před právě zažitou brutální německou rozpínavostí ze strany mocného slovanského rudého bratra, a to už na věčné časy. Pro mnohé to možná představovalo naplnění raně obrozeneckého snu o "přichýlení k tomu tam se dubisku, jež vzdoruje zhoubným až dosaváde časům". Půda byla připravena.
skupina, o které tu referujete, je stejně imaginární jako uklízečka
pana Rákosníka...🙂 Mohl jste si ušetřit práci. Ústav pro studium
totalitních režimů byl stejný relikt minulosti, sloužil jen propagandě
mocenských struktur. Pan Žáček, který byl jeho ředitelem, byl dříve
nadějný svazák, kdyby nepřišel převrat, sloužil by jako komunistický
kádr bývalému režimu.
Soudružko, komunistickým zločincům tady sloužíte jedině vy! Ve svých pomlouvačných lžích zamlčujete skutečnost, že bez aspoň formálního členství v SSM nebylo možné se dostat ke studiu ani na střední škole, natožpak na VŠ! Všichni studenti byli tehdy v SSM, ale komunisty se jich stala jenom ta morálně slabší menšina!
Socialismus byl v roce 1968 mezi lidmi populární. Ovšem ten náš československý, tedy demokratický, jak se tehdy říkalo, s lidskou tváří. Pokus o něj nám ostatní socialistické státy zrušili.
Co do popularity se s demokratickým socialismem dá srovnat snad sametová revoluce a tehdejší naděje.
Naši lidé se dají snadno nadchnout a oblafnout nějakou idejí. Mírumilovnou idejí, nikoliv válečnou.
Aha, tak vám se líbí zbabělost českého národa, se kterou se v průběhu 20. století dvakrát nechal bez jediného výstřelu okupovat cizí zločineckou totalitní velmocí! Pletete si "mírumilovnost" se zbabělou kolaborací!
Totalitní systém - nepřipouští žádnou alternativu či opozici vůči oficiálnímu, vládnímu názoru. Ovládá celou společnost ve jménu jedné pravdy. To je znění totality. Tak, k čemu byl vůbec instalován Otakárek Foltýnový ?
Protože směřujeme k nové totalitě. Tentokrát prý už ale konečně k té správné. 😊
Jsem ročník 1946 - všechno jsem to zažil, včetně toho, že jsem pracoval jako vedoucí potravinářského provozu s 50 zaměstnanci. Hlady jsme neumírali, ale prostě ta doba byla tupá.
V článku mě zaujala věta :" Chápu touhu po sociální spravedlnosti i kritiku sociálních nerovností v kapitalismu." - ano, to měl socialismus řešit. jaká byla skutečnost ? Vznikala nová vládnoucí třída tvrdě oddělená od zbytku populace. Měla k dispozici veškeré národní bohatství, a to absolutně bez kontroly, takže si zisky národního hospodářství mohli rozdělovat podle svého uvážení.
A sledujte čím byla izolovaná od lidí : "Veřejná bezpečnost s veřejnými informátory, říkalo se jim "pomocníci VB", Státní tajná bezpečnost s tajnými informátory, Lidové milice vyzbrojené samopaly, kulomety a minomety, celá armáda, která nejdřív přísahala Straně, pak národu.
Znal jsem předsedu KSČ ve velkém strojírenském podniku se 4 000 zaměstnanci. Jednou jsem se bavil se soustružníkem z toho podniku a zeptal jsem se ho na něj. Ten soustružník mi odpověděl :" o tom slyšíme každý den, každý den nám ho předhazují hlavně v souvislosti s plněním plánu, ale ještě jsem ho nikdy neviděl.
Bude čím dál častěji dívat se na tuto dobu naivně. Copak kolik ne málo lidí se dívá naivně na dobu Rakouského mocnářství?
Sám jste naivka nebo rovnou neználek! Rakouské mocnářství nebylo na rozdíl od komunismu žádnou asiatskou zločineckou diktaturou, ale civilizovaným evropským státem!
Ono i za protektorátu byli někteří spokojeni nebo i šťastní. Štěstí neni odvislé jen od systému v němž žijeme, milujeme se, zakládáme rodiny a rodíme děti i v náročných podmínkách a to štěstí s tím spojené není zásluha systému.
Žili jsme své vlastní životy a stranus vládou jsme měli u pr.ele. Přesně jako většina lidí teď.🤓☘️