1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 1 rokem

Zelení klimatologové by teď měli přijít s ochlazováním planety. Mělo by se místo elektrických aut jezdit s auty se spalovacími motory, podporovat vytápění všeho druhu, těžba uhlí, aby se planeta trochu zakouřila. Já bych to ale nechal přirozenému vývoji, neboť příroda je mocná čarodějka a v horších obdobích planety Země si s tím vždy poradila.

3
Před 1 rokem

už by si politici měli uvědomit, že i když ožebračí celou Evropu zelenými nesmysly, tak to na klima nebude mít vůbec žádný vliv, pokud ano tak až za několik generací. proto je třeba se změnám přizpůsobit a ne se je nesmyslně snažit zastavit...

5
Před 1 rokem
Radek Semerad

Právě prevence vyjde ve výsledku levněji, než následná péče. Ve zdravotnictví jsme na to již dávno přišli, s klimatem je to podobné.

Někdy se jedná o levnou prkotinu typu zakázat DDT, nebo tetraethyl olovo, jindy o drahý zákaz neekonomických a škodlivých kotlů, motorů a elektráren...

2
Před 1 rokem

To je slabota. Mnohem lepší je napsat, že počasí nemá nic společného s klimatem. Zatímco pokud je teplo, tak je to samozřejmě právě tím klimatem. Ostatně oteplování může za kovid, za migraci, za válku a vlastně vůbec za všechno, takže prostě ty elektromobily a větrníky platit musíte. Jo a za oteplování můžete výhradně vy Evropani, zatímco Číňani a černoši neoteplují tak nějak z principu.

Jednou lidé budou valit oči, v jaké pitomosti mohli uvěřit rozežraní hlupáci z Evropy.

14
Před 1 rokem
Karel Urbánek

Mají to nějak popletené. Ale ani já nevím proti čemu mám bojovat. Proti vedrům či zimě? Nebo proti mokru či suchu? Předpovídaný konec světa jsem za svůj poměrně delší život prožil už několikrát. Děsí mne však, že se naplňuje předpověď, že konec světa nastane v důsledku laviny nicneříkajících informací, které je součástí tento článek.

6
Před 1 rokem

Autorovo fyzikální vysvětlení je pravděpodobně pravdivé, ovšem autor opomenul jednu podstatnou informací - ke změnám trendů počasí dochází na Zemi v cyklech již miliony let, s tím, že prostě v Evropě i Africe jsou desetitisíce let, ale i v řádu stovek let, období, kdy je tepleji, aby toto období bylo vystřídáno lety, kdy je více zima. Na toto lidé nemají VUBEC žádný vliv - pokud cyklicky dochází ke změně klimatu, je to neovlivnitelné člověkem a patří to k přirozenému běhu času na planetě Zemi.

10
Před 1 rokem

Pěkně vysvětleno. Podle některých komentářů soudím, že kdo měl ve škole špatnou známku z fyziky, tak to vysvětlení nechápe. Stejně tak to nechce chápat ten, kdo si raději místo ekologické investice (FVE, TĆ, zelená energie apod.) raději koupí nové (či ojeté) auto na naftu, které mu stejně do 10 zrezatí a nebude mít nic. Ale nepočítá si, kolik by za těch 10 let ušetřil na energiích. Podotýkám, že zelená elektřina se prodává jen o chloupek dráž, než ta z uhlí nebo plynu. Kdo strávil dětství jako já v severních Čechách ví, jak vypadá kraji po povrchové těžbě. Specifický problém v Česku je i to, že energetičtí oligarchové skoupili média a v těch jistě psát pravdu o klimatické změně. Proč by to dělali, když jim drahá elektrika loni přinesla desítky miliard …

9
Před 1 rokem
Libor Daněk

ve výsledku na FVE, TČ a elektroautech není vůbec nic ekologického v našich zeměpisných podmínkách. zkuste se podívat, kolik vyrábějí německé OZE elektrárny v zimě. už i Němci jsou nuceni dotovat energie pro firmy, aby jim nekrachovali nebo se nestěhovali za levnějšími energiemi. nyní dovoz elektřiny do Německa 7% spotřeby, až zavřeme uhelky u nás, budem muset v zimě také dovážet - odkud ale??

5
Zobrazit další 2 reakce
Před 1 rokem

Zajímavé ale s fyzikou i matematikou, natož koloběhem vody si to dost protiřečí.

Tepelná vodivost složky atmosféry zastoupená skoro 80 % tedy dusík má tepelnou vodivost skoro 2x vyšší než je směšných 0,035% atmosférického obsahu životadárného a neškodného plynu kysličníku uhličitého. Vůči kterému je pak třeba ještě voda zhruba 10x teplotně vodivější. Ten kysličník uhličitý je pak těžší vzduchu, a do vyšších vrstev atmosféry se dostává hlavně při konvekci, kde dodanou pohlcenou energií a spojitostí s kondenzačními jádry a obsaženou vodou, přispívá k tvorbě kapek oblačnosti se srážkami a stínem k ochlazení. Nejlépe "zametenou" uhlíkovou stopu mají greténi na pouští. O nějakém teplotním přehřívání a tlakových výších pak cudně mlčí. Aby mohli strašením a povolenkami z lidí kasírovat prachy.

3
Milan Naď

Promluvil absolvent matfyzu a klimatický odborník.

Před 1 rokem

Normalne nasnezilo. Je totiz prosinec. Kdyby byl rijen, bylo by to nezvykle, ale i tak bychom se museli prizpusobit. Zakazat snezeni nelze. Porucime vetru, desti - to nefunguje, vyzkouseno 40 letou praxi. Nekdo by to tem zelenym EU palicim mel vysvetlit.

7
Před 1 rokem

Proč se tak otepluje? Není to CO2 ani metan, ale proto, že zásluhou " zelených mozků " je atmosféra čím dál tím PRÚHLSDNĚJŠÍ !!!

Je potřeba ji ekologicky nebo NEekologicky zašpinit, aby se sluneční paprsky nedostaly na povrch země a moří.

3
Před 1 rokem
Vladimír Masák

Aha, proto se mi na horách tak špatně spí na čistém vzduchu ve srovnání s centrem města. Cílem tedy není vzduch ve městech vyčistit, ale na horách ho zašpinit. Taky možnost... 🙂

Před 1 rokem

Proč máme tolik sněhu? Protože příroda dokáže vždy nečekaně člověka překvapit. Poručíme větru, dešti tak nějak neplatí. A to je na přírodě to nejhezčí. Pouze opravdu nemoudří lidé, by chtěli vše někam zaškatulkovat,a zastatistikovat. A matka příroda s tím nesouhlasí.

Před 1 rokem

Vliv činnosti člověka na klima planety ?? Směšné !! Výbuch jedné sopky vyvrhne do ovzduší během sekundy tolik prachového materiálu a exhalací, co lidstvo za 100 let. Činnost člověka je v tomto měřítku jen nepatrná kapka proti geologické aktivitě naší planety.

2
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt