1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 2 měsíci

bohužel smrt je to jediné co jim vystaví stopku ...dnešní volič je bude volit totiž pořád dokola ...viz. Bonhoefferova „teorie stupidity“ a druhý nástup fašismu Odkaz

medium.seznam.cz
Bonhoefferova „teorie stupidity“ a druhý nástup fašismu - Médium.cz
Bonhoefferova „stupidita“ není jen nedostatek inteligence, ale nástroj fašismu. Bonhoeffer varoval před hloupým davem, který slepě následuje vůdce. Opakuje se historie? A lze tomu ještě zabránit?
21
Před 2 měsíci
Milan Čech

Vyborna esej, a diky za ni. Ale mam par otazek: kdo bude udelovat ty "cervene karty" o kterych pisete? Na demokraticky proces nemuzete v tomto pripade spolehat, a vybrat "rozhodci" jinym zpusobem by dalo vybrane skupine lidi dost velikou moc, a moc, jak jiste vite, korumpuje. Tohle je zakladni problem demokracie, jeji achilova pata. Jakakoliv skupina ktera je nedemokraticky postavena do privilegiovane pozice popira zakladni principy demokracie, a je pocatkem jejiho zniceni. A druha pripominka: v obdobi mezi dvema svetovymi valkami mel kazdy evropsky stat pocatky sveho vlastniho fasistickeho hnuti. Byl to dusledek rozklizeni spolecnosti v dusledku prvni svetove valky a nasledneho ekonomickeho dopadu, slabosti a neschopnosti liberalni demokracie se s timto dusledkem vyporadat a - a to je dulezite - neschopnosti ochranit stredni tridu proti excesum levice. Nakonec uplne zvitezil fasismus jen ve dvou zemich - Italie a Nemecko, a to hlavne proto, ze se stat nedokazal efektivne vyporadat s hrozbou radikalni levice, a predal tuto zodpovednost fasistum. Take dnes ma levice svuj podil na zodpovednosti za nastalou situaci (i kdyz tradicni oznaceni "levice" a "pravice" jsou zavadejici), kdy podryvaji tradicni hodnoty na kterych je postavena spolecnost. Ja osobne proti tomu nic nemam, pokrok neni mozny bez toho, aby se urcite prekazky pokroku odstranily. Ale excesy fasistum jen nahravaji. Ja sam nemam reseni, ale jsem rad, ze si nekdo jako vy dal praci tyhle dulezite veci artikulovat a shrnout ve vyborne eseji.

4
Před 2 měsíci

Tak jako "mimozemšťan" bude vždy jen "mimozemšťanem", zůstává Rus vždy Rusem... Těm "mužikům" již nepomůže ani "ohnivá voda" .... 🙂

30
Před 2 měsíci

Všechno jde dobře jen západ chtěl dobýt Rusko??? Stále stejné věty slýcháme vlastně od r.50 ,stále jim to funguje! Jen jsem nikde nepostrehl ,že se ze západu někdo na ně dobývá.???? Jinak zajímavý rozhovor ,ale i ten vzdělaný člověk je nasáklý tím ruským myšlením, takovým bohatýrstvim ,které zase oni vnucují těm malým ,slabším Pamatuji!!!

11
Před 2 měsíci

Dokonalá ekonomická analýza Ruska a dopadů-ne dopadů sankcí na Ruskou ekonomiku. Všichni ostatní takzvaní analytici, a jejich "kvalifikované analýzy" kterých je mimochodem internet i Seznam.cz plný, jsou jenom žvásty a mlácení prázdné slámy. Toto je pohled "insidera", a jeho kvalifikované podměty co s tím. Jeho návrhy co dělat, aby byly sankce opravdu účinné, a jak to zařídit, je to co by měl celý demokratický svět udělat. Ale ono se jim to moc nehodí, protože skoro všichni podporují Ukrajinu, ale jenom tak aby se neřeklo, ale byznys a obchod s nepřítelem to je to co je doopravdy zajímá. A všichni se těší, že jakmile skončí válka a odvolají se sankce tak začnou čile obchodovat s Ruskem a připraví ho ekonomicky i materiálně na další válku proti N8M! NO A proto jsem ze západní Evropy rozpačitý, smutný, a mnohdy i nas*.

19
Před 2 měsíci
Pavel Douša

Pokud tu manipulativní snůšku (dez)informací, která má výsledně vyvolat dojem, že russákov sice má nějaké problémy, ale vlastně se mu daří nad očekávání dobře a může válku neomezeně dlouho, tj. že ji nemůže prohrát, považuješ za dokonalou ekonomickou analýzu, zajdi si ve vlastním zájmu na neurologii, možná ti tam mozek něco utlačuje. Pokud je tedy co utlačovat, to je druhé možné vysvětlení..

6
Před 2 měsíciUpraveno

Tento pán Odkaz je pro Putina opozicí asi tak, jako byli Klaus, Zeman a Prognostický ústav opozicí pro vládu ČSSR. Tj.: on je součástí systému a nechápu, proč tady publikujete "jeho" text. Nejsou to názory jeho, je to text pečlivě připravený a schválený systémem. Kdyby byl Inozemcev pro systém skutečnou opozicí, pak je rizikem, které už by dávno bylo eliminováno (náhlá nevolnost, pád z okna, ...).

cs.wikipedia.org
Vladislav Inozemcev – Wikipedie
19
Před 2 měsíci
Tomáš Dulík

Redaktor nas ma za uplne blby no.:)

2
Před 2 měsíci

Cituji "vysoké vojenské výdaje, které nyní spotřebovávají 13 nebo 14 bilionů rublů ročně (zhruba tři a čtvrt až tři a půl miliardy korun, pozn. red.)." Vyjasněte si, co je bilion. Pokud v českém, nikoli anglickém, textu napíšete bilion, tak je to prostě bilion a ne miliarda. Pokud uvedete částku 14 bilionů rublů, tak je to cca 3,5 bilionu korun. 3,5 miliardy korun ročně na vojenské výdaje v Rusku by byla směšná částka.

13
Před 1 měsícem

Jestli jsem to dobře pochopil, tak expert navrhuje, aby se sankce vyhlašovaly tak, aby dopadaly na obyčejné ruské lidi, jinak fungovat nebudou. To je přesně to, co Západ nedělá. Nejprve se sankce týkaly ruského státního majetku, Putina, některých dalších exponentů režimu, pak ruských oligarchů, ale na obyčejné lidi nikdo sankce necílil. Prostě to považujeme za nemravné.

Rusové prakticky od prvního okamžiku cílí ne sankce, ale rovnou zbraně na obyčejné lidi a jejich infrastrukturu. Žádné ohledy nemají. Lépe řečeno, pokud někdo něco dělá jim, tak to se nesmí. Pokud oni něco dělají jiným, to je v pořádku, to je úkol Rusů.

Jestli by ty sankce opravdu neměly cílit na obyčejné Rusy. Prý vydrží všechno. Ne tak docela. Oni se v takovém případě vzbouří. Už to předvedli vícekrát.

1
Před 2 měsíci

Při popisu skvělých výsledků ruské ekonomiky ekonom Inozemcev opomněl(?) zmínit dvě podstatné okolnosti: (1) Během několika let po nástupu V. Putina (2000) stouply světové ceny ropy cca 6x (zkusme si představit jaký efekt by pro nás znamenalo zvýšení hodnoty českého ročního exportu z cca 4 bilionů korun na 24 bilionů). Rusům to do klína spadlo jen tak, ale z nějakého důvodu připisují tehdejší ekonomický úspěch Putinovi. (2) Během následujících hojných let si ruský stát vytvořil finanční rezervy v objemu cca 600 miliard USD. Z nich sice polovina po únoru 2022 uvízla v západních bankách, zbývající polovina však významně pomohla kompenzovat vliv západních sankcí. Zbývá z ní prý ještě 50 miliard, které mají být spotřebovány letos. Pak se uvidí.

8
Před 2 měsíci

Článek tak nějak, možná úmyslně nechává bokem, že zbraně můžou Rusové vyrábět, snad i ve větším množství, ale někdo je musí taky zaplatit. Zpočátku hrazeno z fondu národního bohatství o němž si Rusové naivně mysleli, že bude na důchody. V současné době to hradí banky, musí povinně financovat zbrojovky. A co potom? Co až dojde i tento zdroj? Putin bude muset tisknout papírky jímž bude říkat rubly

16
Před 2 měsíci

Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak. CCCP srp s kladivem , celiny, kalašnikov, vodka, děvočky a davaj- to je náš svět

11
Před 2 měsíci
Milan Lukeš

Na věčné časy a ani o den déle.

1
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt