1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 5 měsíci

S obřími dezercemi,neochotou bojovat Ukrajina nemůže vyhrát.Přiznejte si konečně, že o dodávkách zbraní ze západu to není.

41
Před 5 měsíci
Martin Šulc

To je teda dost špatná vizitka pro rusáky, že dostali od obřích dezercí s neochotou bojovat takový nářez, že nebyli schopni za deset let agrese dobýt ani Charkov, který je 20 kilometrů od hranic a je podle tvrzení toho jejich kašpárkového pseudoparlamentu součástí té zločinecké federace.

37
Před 5 měsíci

rusko vyměňuje malé územní zisky za obrovské ztráty, výsledek války je jasný, rusko podepíše kapitulaci stojící na ukrajinském území...

10
Před 5 měsíci
Vasil Drozd

Zase trousíte ty své fantasmagorie? fakt myslíte, že někdo pošle vojáky bojovat za UA? Že někomu tak záleží na Ze režimu? Že je NATO připraveno na velkou válku s raketovými výměnami?

Obávám se, že vydáváte své představy za realitu.

Mimochodem je to jako s tím útěkem Rusů ze Sýrie, nakonec se ukázalo, že jde o demonstrační cvičení.

Víte, že se začali vzdávat i vojáci prezidentské brigády? To se ještě nikdy nestalo.

¨Navíc je informace, že ruské loďstvo (slavně zničené UA drony) vyplulo na moře a bombardéry se přemístily na letiště vhodná k útoku. byly doplněny o rakety. jde jen o to, zda je to součást napínání, nebo hrozí další útok na infrastrukturu.

Od včera hoří přístav v Oděse.

UA mají ještě zálohy, jsou schopni bojovat, otázkou je, kdo se zhroutí dříve. Proč asi Poláci začali budovat obranné linie na hranicích s UA?

9
Před 5 měsíci

Zajímavý článek, ale žádná paralele nesedí stoprocentnė. Nėmci zasebou táhli hospodářsky hroutící se R-U. Do války vstoupily nevyčerpané USA. To zmėnilo pomėr na válčišti.

Autor doufá, že příjde nėjaký deus exmachina a zmėní situaci ve prospėch UA.

Proč se najednou objevilo tolik návrhū na uzavření přímėří podle linie dotyku. Pokrok by byl i zahájení jernání. Přímėří mūže být jejich důsledkem.

Opravdu je situace brácích se jednotek tak dobrá tak se nám snaží namluvit?

I tenhle článek naznačuje, že situace se pro UA nevyvíjí dobře.

8
Před 5 měsíciUpraveno
Josef Radocha

V tomto případě rusácko táhne ekonomicky se hroutící samo sebe.

8
Zobrazit dalších 7 reakcí
Před 5 měsíci

Tehdy ale Nemecko prohralo, protoze se proti nemu ostatni dovedli spojit. Ted se zpochybnuje i jen materialni pomoc a to, jak moc se Ukrajinci cizimi zbranemi mohou branit.

10
Před 5 měsíci
Jakub Holič

Doposud byla až na výjimky (třeba některé rakety) dodávána desítky let stará technika, kterou by mnohdy navíc čekala ekologická likvidace. Novější zbraňové systémy umí o dost více... Navíc HDP RuSSka je nyní cca 2biliony USD, ovšem díky propadu Rublu a hlavně vyhlídce těžkého propadu ceny ropy a plynu v příštím roce půjde ruský HDP reálně významně dolů. Jen Německo má HDP víc jak 2x silnější. EU s Británií mají 10x větší HDP a samotné USA mají HDP přes 23 bilionů USD. V případě USA samozřejmě záleží, zda Trump bude pomoc škrtit nebo naopak nedovolí, aby Rusko "vyhrálo" a pustí pomoc naplno...

Byť Rusko jede válečnou ekonomiku (která se už začala silně přehřívat), tak jen kupecké počty říkají, že UA pozice rozhodně ztracené nemá. Kdyby nebylo přizdisrá..tví politiků a nezařízli první letní ukrajinskou ofenzívu škrcením zbrojní pomoci (Rus dostal čas na vybudování opevnění), nebyli bychom letos tam, kde jsme...

11
Zobrazit další 2 reakce
Před 5 měsíci

Rozdíl je v tom, že Německo během války postupovalo doopravdy, zatímco putlerova zločinecká sebranka dobývá větrolamy kdesi ve stepi tempem pádícího šneka při ztrátě půl miliónu vlastních zabitých.

15
Před 5 měsíci
Karel Urbánek

Půl milionu jsou ztráty - jen asi 1/4 jsou mrtví. Ostatní jsou jen zranění, co už nejsou schopni plně bojovat.. (A i některé ty zas znova posílá Rusko znova do boje..)

Před 5 měsíci

To je pěkné přirovnání, Rusové snad taky znají příběh 1. světové války.

Němci najivně přistoupili 11.11. na příměří. Se zbraněmi se stáhli z dobytých území, když přijeli do Versailles, nestačili se divit, byli jedinými viníky války a byli obviněni z jejího rozpoutání. Následné podmínky a reparace vedli jen k pokračování v 2. světové válce.

V roce 1914 se všechny mocnosti na válku těšily. Všichni si v ní něco chtěli urvat.

Je krásné hledat přirovnání v dějinách, ale měli by jsme ty dějiny znát dobře a měli by jsme být schopní se z nich poučit. Jinak je budeme muset prožít znovu.

Již se objevují články "Není otázkou jestli válka bude, ale kdy", to už se taky psalo a byla. Papalášům a generálům totiž na obyčejných lidech a vojácích nezáleží.

7
Před 5 měsíciUpraveno
Jiří Černý

Němci na příměří nepřistoupili, Němci o příměří požádali, protože už nemohli válčit dál, zázemí bylo ekonomicky rozložené.

A k začátku války, bylo to Německo, které vyhlásilo válku jak Rusku tak Francii a vpadlo do neutrální Belgie, kde páchalo masové zločiny, což vše přimělo Velkou Británii vstoupit do války.

Sám píšte, že se Němci stáhli z dobytých území. A jak myslíte, že se ona území zase dají do pořádku? Sama od sebe, bez peněz? Je snad jasné, že to bude platit ten, kdo tam vtrhl. A že bude muset odevzdat území, kteých se v minulých válkách násilím zmocnil.

2
Před 5 měsíci

Mně Ludendoffovu jarní ofenzívu daleko vic připomíná ukrajinská ofenzíva u Kurska. Tam Ukrajinci dobyli strategicky naprosto bezcenné území za cenu zdecimování elitních jednotek a teď ho zase pomalu ztrácej a ztrácejí území i jinde. Což vedlo k zasetí pochybností o kompetentnosti vlastního velení mezi prostými vojáky. I další přirovnání trochu kulhají. Dohoda měla při odrážení ofenzívy větší ztráty než Německo, ale během roku 1918 přišlo na bojiště ve Francii dva miliony amerických vojáků, kteří umožnili přejít do protiútoku. Ty Ukrajina nemá. A Německo požádalo (3. 10.) strany Dohody o sdělení podmínek míru pod dojmem kolapsu makedonské fronty a vyhlídky na další válečnou zimu. Šířící se zvěsti o mírových jednáních pak spolehlivě rozložili morálku armády v poli. A ještě ke kolapsu makedonské fronty. Tam po lokálním průlomu srbských a francouzských vojsk, už neměli Bulhaři zálohy, kterými by postup zastavili a za deset dní kapitulovali. Kdo je dnes blíž situaci Německa a Bulharska v roce 1918 nechávám na vás.

5
Před 5 měsíci
Karel Koubek

Vidíte něco, co tam vidět není. Jste prosáklý ruskou propagandou. Ta neustále opakovala, že by se elitní jednotky měly nacpat na Donbas, kam padají 3tunové bomby a postupně se tam nechat zlikvidovat.

Kursk měl velký efekt v přesunutí ruských jednotek, ve ztrátách nepřítele, ve změně pohledu ruského obyvatelstva jak vypadá "pomoc" ruské armády a její chování. Zatím především, rabování a znásilňování.

8
Před 5 měsíci

Nj bohuzel to zase zavisi na Americe...vytahne nas zase z brindy jako uz tolikrat ? 1.SV, 2.SV, studena valka...a Evropa se porad hada o blbostech. A zeme jako Madarsko a Slovensko si mysli jak to uhraji na obe strany.

7
Před 5 měsíci

Uzemni zisky se mu nemohou uprit. Rusove jsou zvykly platit vysokou cenu. Za prohru Ruska bych povazoval ekonomicky kolaps a destabilizaci systemu. Tedy ano, Rusko zatim vyhrava.

5
Před 5 měsíci

I kdyby Ukrajina stratila 1 km2 území . vždy to to bude poražka ... A pak ji čeka občanska valka. Bylo tam už mnoho utrpení .polovina bude chtít mír a polovina prohru nesnese.

Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt