Zajímavé je, jak jsou všude zažrané ta rusácké lži. Například: :Japonci u mongolského Chalchyn golu/Nomonhanu od Žukova strašlivě napráskáno"
V tom konfliktu, vyprovokovaném jako vždy rusáky, přesněji řečeno při jednom z mnoha stovek rusáckých přepadení cizího území, rozhodně nedostali Japonci strašlivě napráskáno, spíš tam, jako obvykle, dostali napráskáno ruáci v čele s masovým vrahem Žukovem. Kolik tam zabil tisíců vlastních vojáků, neví se dodnes, ale žádné vítězství tam nezaznamenal.
Jenže rusácká lež je prostě nalepená všude, jako ty jejich výkaly.
Lžete, Japonci tam dostali přes pusu!
Celý problém západního světa/demokratického, je opravdu právě v tom, že neumí pochopit, proniknout k opravdové pluralitě mentalit. Co je vyspělému západu platné, že mají vyspělou ekonomiku a zbraně, když nepochopí mentalitu třeba ruských elit a obyčejných lidí, masírovaných ideologií celá desetiletí. Nechají se nalákat na zisky, na slova o "ruské demokracii" a teď se diví. V Rusku budou principy bolševismu platné ještě dlouhá desetiletí, ač nám budou mazat med jak budou chtít. Kecy o vstupu UA do NATO, jsou a byly jen záminkou pro válku - oni potřebují hlavně to Černé moře !!! Pokud bude Švédsko schválen vstup do NATO, tak Baltské moře můžou taky odepsat a jako tzv. vojenská mocnost, toho moci kontrolovat na moři nebudou mít. Aby nebyli "na očích" zbude jim jen sever.
Západ jako celek neexistuje, takže nemůže nic pochopit 🙂
Na západě (i když mě tohle určení není přijde nějaký nesmyslný) existují jednotlivci, kteří si každý myslí něco jiného a mají různé znalosti, něco pochopit. Pak je otázka, která myšlenková skupina zrovna určuje směr.
když se ukáže, že něco byl chybný postup, tak jse v záloze postup vhodnější.
V Rusku nic takového nenexistuje, není možnost změnit směr, js to systém odsouzený k neustálemu narážení do útesů reality, což ho strašně brzdí.
Spousta lidí na západě jasně chápe realitu v Rusku.
Málokdo v Rusku chápe realitu na západě.
Já bych si dovolil s autorem trochu nesouhlasit. S cílem ano, ale ne s cestou.
Je tady ještě třetí kategorie států a to je právě Rusko. Věčně ublížený zamindrákovaný chudák, který by měl na to, být premiantem, ale je línej a všichni ho předběhli, nebo mu utekli.
A svoje ego dohání agresivitou a je mu v podstatě jedno, proti komu a kdy ji použije. A to je současné rusko, minulé rusko i to budoucí rusko.
přesně ..
Chybí mi taky jedna věc. A to schopnost Západu v případě potřeby mobilizovat zdroje. USA za počátku WWII měly v podstatě kádrovou armádu o snad 100 tis. mužů ve Státech, průmysl vyráběl víceméně mírový sortiment, vládla izolacionistická nálada. Jakmile začalo jít tlusté do tenkého (útok Japonců, postup Hitlera v Evropě), dokázaly USA v krátké době zvětšit stav armády 30 x, zvýšit produkci vojenského materiálu tak, že dokázaly udržet ve válce jak CCCP, tak GB. Tady na Západě dnes je v podstatě mírový stav, zbrojovky vyrábí v běžných množstvích atd. a spolu se skladovými zásobami to v pohodě stačí zásobovat armádu UA. Bylo by zajímavé vědět, kolik by v případě mobilizace byl následně průmysl Evropy a USA schopen vyprodukovat tanků, děl, letadel, munice a dalšího materiálu, aby tu ruskou armádu doslova "zavalil ohněm a ocelí". Takže jestli se dnes v Rusku už projevuje důsledek "válečného hospodářství", tak mi o tom ani nevíme. Jen je možná trochu problém doplnit kvalifikovaný personál d zbrojovek.
No a přitom, z historie za Japonsko Jamamoto věřil, že Japonsko válku s USA nemůže vydržet. Potom ale dostal rozkaz jít do té války, tak svůj názor nezměnil, jen upozornil že jediná šance na vítězství je rychlý překvapivý a zničující úder. Což se nepovedlo a zbytek známe.
Dal už nedojdou na to nemají
Kolik je Putinovi let a jak je nemocný ? Je takový člověk bez citu schopný se ovládat ?
Jeho názor může být - po mně potopa .
A copak ta ekonomická teorie míru ve druhé světové válce neplatila?
Jedinou výjimkou byla porážka Francie, pokud se nepletu.
„Na co se spoléháte, pokud chováte vážné obavy, ale zdá se vám, že vlastně nemusíte celkem nic dělat, abyste je odvrátili?“
@
„Země, která si dokáže pořídit novější a dražší technické hračky pro své vojáky, vždycky zvítězí nad tou, která na podobné hračky nemá prostředky?“
Opravdu?
Tak, jako v jiných oborech, kde se musí „makat rukama, nohama a především hlavou“, snadno zjistíme, že v republice České, jejíž vedení se deklarativně hlásí k západním hodnotám, opět nejsou lidi. Nejsou lidi, kteří by byli ochotni vzdát se sobeckého politického kariérismu a politického byznysu, fotbalu, grilovaček, hospodských radovánek atd. Agenti ruské rozvědky, úřadující v ČR, tohle všechno dobře vědí.
A proto:
„Je třeba vždy zajít v bezohlednosti a riskování o několik kroků dále, než by si troufli zpohodlnělí obyvatelé Západu. Právě tím ho prý nakonec odolné Rusko, ochotné nekonečně trpět, srazí na kolena.“
Rusko si v současné ani v budoucí době netroufne na nikoho. Jeho potenciál je vyčerpaný, a to ne, že by neměli ještě zbraně, ale potřebuje je na ochranu obrovského území. Nemůže si dovolit stáhnout vše na západ a dát na UA. Čeho má hodně,jsou jaderné zbraně, ale ty by použili až v tedy, když se bude bojovat u Kremlu...
Naprosto špatný a neodborný článek. Vezme si pár statistika dá si je nějak do kupy, jak se to autorovi líbí a vytvoří svoji konspirační teorii, avšak výjimka pouze potvrzuje pravidlo. Japonsko tím, že udělalo naprosto zoufalý krok a napadlo Ameriku, fakticky rozhodli o výsledku války.
Admirál Jamamoto (architekt napadení Pearl Harboru) si té troufalosti byl vědom a usiloval o rychlou rozhodující bitvu, dřív než USA zmobilizuje válečný průmysl. Ta bitva (Midway, červen 1942) mu ale nevyšla kvůli včasnému odhalení záměru americkou rozvědkou. Pak už to šlo s Japonskem s kopce.