1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 10 měsíci

No jo, to jsou ty vedlejší účinky lidové myslivosti. Od té doby, kdy byl výkon práva myslivosti převelen z vlastníků lesů, luk a polí na nějaké "obecné spolky", jejichž průnik s vlastníky je všelijaký, jsou střety zájmů jedněch s druhými naprosto samozřejmým důsledkem tohoto nemoudrého nedopatření 🙂

9
Před 10 měsíci
Miroslav Kašpar

Plný souhlas !

Před 10 měsíci

Mě by zajímalo, jak si státní úředníci představují, že se s takovým člověkem jako Pitek domluví. A že jako provozovatel své honitby na svých pozemcích bude plnit nařízení úředníků. Když se s ním nedokázali domluvit ani ostatní majitelé pozemků v Honebním společenstvu ani ho myslivci nevzali mezi sebe, aby si "bouchnul" zvěř v místním mysliveckém sdružení.

18
Před 10 měsíci

To opravdu nikomu nenì divné, že je to stále dokola jen pan Pitek???? Nikdo jiný? Máme statisìce vlastnìků pozemků a stále dokola jen sedlák Pitek? Vždyť ten člověk pro samou věčnou agitaci za špatný zákon ani nemůže mìt čas hospodařit. Já, třeba jako vlastnìk honebnìch pozemků jsem spokojen se stávajìcì úpravou. Proboha jen nedovolte lovit luky, kušema a podobné sadistické šìlenstvì. Norovánì liščat taky klidně zakažte, je to morbidnì přežitek, ale s honitbami a ničìm jiným proboha v zákoně nehýbejte, nebo z toho uděláte divoký západ, který už nikdo nedá dohromady. Změnou zákona by jste s Pitkem teprve vytvořili křivdy a to na celé generace.

14
Před 10 měsíci
Josef Kabek

Chcete hovorit ne se sta ,ale 28 tisici malymi sedlaky? On je jejich zastupce co je na tom divn eho a má pravdu!

6
Zobrazit další reakci
Před 10 měsíci

Ten člověk si sám protiřečí. Když takoví lidé mají možnost mluvit do tvorby zákonů, potom není divu, co za paskvily vzniká. Kdo tedy škodí víc? Velké agropodniky, LČR anebo nájemci honiteb? Z praxe vím, jaký je ze strany vlastníků zájem o činnost v Honebním společenstvu. Nikdo vlastníkům žádná práva nebere. Sami by museli se zajímat a něco dělat, ne jen kritizovat a stěžovat si.

16
Před 10 měsíci
Jaroslav Procházka

A jaký by měl být, podle Vás, zájem vlastníků honebních pozemků o činnost v honebním společenstvu, pokud je honitba pronajatá ?

Honební společenstva jsou ve většině případů vnímána ze strany mysliveckých spolků, jako nutné zlo.

... ale když to tedy ze zákona musí být ...

Úplně jinak funguje honební společenstvo, když vykonává myslivost ve vlastní režii.

Před 10 měsíci

Trochu matoucí pojem -lidová myslivost. Lidové byly milice

Za minulého režimu bylo nejvíce spárkaté zvěře v honitbách vyhrazených , režijních. Tam se běžný myslivec nedostal. Tyto honitby se staly zdrojem pro rozšíření spárkaté zvěře na další území. Stavy spárkaté zvěře stoupají ale stoupá i plocha na které se vyskytuje.

Problém je kumulace v některých územích.

Snížení výměry honiteb Lesy ČR v minulosti nepřineslo snížení stavů spárkaté zvěře.

Honitba není jen územní jednotka lovu.

Zvěř není vlastníka pozemku.

Vlastník má právo právo myslivosti které je spojené spojené s honebním pozemkem (souhrn práv a povinností, lov je jen jedna část)

Právo vlastník postupuje v nájmu honitby na toho komu honitbu pronajme pokud na ní neprovozuje myslivost sám.(fyzická, nebo právnická osoba-firma, sdružení vlastníků- honební společenstvo společenstvo

Vlastníci pozemků od více jak 20 let odsouhlasují sčítané stavy zvěře a odsouhlasují navrhovaný plán lovu a rozhodují kdo a za jakých podmínek bude honitbu užívat. tedy i lovit.

V honebním společenstvu(sdružení vlastníků pozemků) se rozhoduje hlasováním . Vlastník má hlasy podle velikosti pozemků v honitbě

Kdy je návrh přijat určuje zákon a stanovy honebního společenstva.

To že někdo nemusí být s výsledkem hlasování spokojen je legitimní

Rozhoduje určená většina..

Hlasování je nedílná součást demokracie.

A jsou lidé kteří se nedokáží dohodnout s druhými, a jsou i tací kteří se cítí ukřivděni když není podle nich. A také jsou lidé kteří svoje osobní zájmy vydávají za zájmy takřka celého vesmíru.

To bylo a bude.

15
Před 10 měsíci
Vladimír Nechutný

Parádně sepsané👍🙂.

4
Před 10 měsíci

Samotné Pitkovo prosazování honiteb pod 500 hektarů je z hlediska srnčí zvěře totální nesmysl. Srnčí zvěř mezi krytem a pastvou běžně denně cestuje. V tak malých honitbách bude srnčí zvěř denně procházet z jedné honitby do druhé a zpět. Majitelé těch honiteb si tak budou vzájemně ty kusy střílet, ve snaze střelit a mít maso dříve, než zvěř přejde hranici k sousedovi. Pokud by se měli domlouvat, tak potom místo malých honiteb, kde by se domlouvali dává rovnou smysl jedna velká honitba, proti kterým ovšem Pitek tak vehementně bojuje.

Malé honitby pod 500 hektarů dávají smysl pouze pro drobnou zvěř. Divoké králíky, těm stačí doslova pár hektarů, potom zajíce a bažanty, pro ty stačí tak odhadem od stovky hektarů výš, divoké kachny, ty potřebují uvnitř honitby aspoň jednu větší vodní plochu a pokud se povede obnovit příslušné biotopy, tak i křepelky a koroptve.

12
Před 10 měsíci
Radim Polášek

Drobné je tak málo že by se neměla prakticky vůbec lovit až na málo lokalit kde ještě je v nějakých vyšších stavech

1
Zobrazit další reakci
Před 10 měsíci

Kdysi jsem si myslel, že je Pitek slušný a chytrý. Teď tady jenom předvádí demagogické žvásty plné polopravd. Nikde ho nechtějí do sdružení a tak plácá nesmysly. Nevěřte mu prosím.

18
Před 10 měsíci

Vubec netusim, proc se s timto vycuranym zemedelcem, ktery chce zhamtat vse pro sebe nekdo bavi. Zduraznuje, ze myslivci provozuji mysluvist zejmena na pronajatych pozemcich a zapomina, ze i zemedelstvi se provadi na pronajatych pozemcich. Nenapadne obejde fakt, ze za stavy zvere jsou odpivedni hlavne zemedelci svym hospodarenim a hned supne vinu na myslivce. Demagog, ktery jen chce na pozemcich, kde hospodari zaroven vesele strilet sam

3
Před 10 měsíci

Pane Pitek, děkuji Vám za úsilí o konečné narovnání vlastnického práva k honebním pozemkům. Jako spoluzakladatel Svazu vlastníků půdy ČR a dlouholetý jeho předseda, jsem věnoval téměř 30 let obhajobě práv vlastníků honebních pozemků. Snížení státem stanovené normativní výměry honitby pod 500 ha je základem obnovy vlastnického práva a důležitým ekologickým opatřením v honitbách a v krajině. Rozhodující právo musí mít vlastníci honebních pozemků a ne ČMMJ. Je nutné už konečně dokončit také demokratickou transformaci myslivosti ČR. Myslivosti zdar.

5
Před 10 měsíci
František Janda

Plný souhlas !

Není k tomu snad ani co dodat.

Před 10 měsíci

Dobrý den, primárně jde o možnost, aby vlastník mohl využít honitbu a lov pro své kamarády, pochlebovače, nebo lukrativní prodej povolenek k lovu zvěře, která je nicnákladová a pro ně zdarma. Chování zemědělců je velmi smutné, u nás západ...vystudovaný opravář traktorů, otec ve vedení státního statku začíná podnikat, umírá, syn přebírá chod farmy, stačí jiný názor, jiný pohled na jakou- koliv věc a neloví, na pole se nesmí, problém. UPOZORŇUJI: není můj příběh...ale místních myslivců:-)

1
Před 10 měsíci
Roman Srnka

Připomíná mi to výrok jednoho 'feldkuráta', když pronesl památnou větu. 'To se nám to hoduje, když to (jiný) platí'. Pokud někdo něco vlastní, tedy je majitelem, měl by si taky (v mezích rozumných parametrů) o svém majetku rozhodovat sám. Ale to se samozřejmě 'potrefeným' nelíbí. Hledají způsob, jak prosadit NE!🤔🫢👎

2
Zobrazit další 2 reakce
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt