Jak je to dávno co se obce osamostatňovaly aby nebyly pouhým přívěškem větších měst? V první porevoluční fázi se mohly trhnout i malinké dědinky, dnes je limit 1000 obyvatel pokud to nezvedli. Naše vesnice do toho v první fázi nešla a když se nedávno parta zneuznaných projektantů místní kanalizace pokusila udělat osamostatnění, tak k referendu přišlo sotva 30% lidí a ještě většina byla proti.
Naproti tomu nedaleko od nás se jedna vesnice nedávno trhla. Když se na městě dozvěděli, že se do obce prostě roky investovat nebude, tak se trhli. Rozpočet měli sotva 15mega (v době osamostatnění), po zaplacení školy, školky a dalších povinných vydajů moc na investice nezbylo. Ale i tak to bylo více než co by u nich investovalo město. Když to ještě namnožíte dotacemi kdy dostanete 2x i 5x více než vložíte ze svého dá to slušnou cifru.
Ty malé obce chtějí, aby se u nich něco dělo. Aby se opravovalo, vylepšovalo. Pokud město do dědinky nevkládá alespoň to co by sama měla být samostatná, tak se nedivte, že i zapadlé díry chtějí být samostatné.
Vy ale mluvíte o relativně větší obci, kde je škola, školka atd., dle uvedeného rozpočtu asi 700 obyvatel. My se ale bavíme v první řadě o těch více než 2000 obcí menších než 300 ob., kde zastupitelé stojí rozpočet skoro pětinu rozpočtu, vím o čem mluvím, v jedné takové obci žiju a sedím v zastupitelstvu.
Prosim, ale nepřejmenovávat.Už tak je zmatek přihledání dopravních spojů!!!
Souhlas...
Aby se mohlo krást ve větším měřítku.viz STAN,napřed v dědinach pak městečka,až nahoru do vedení státu,dozimetr,topné oleje privatizace 10 000tunelů.
Rozumný nápad. Samosprávné obce s 100 obyvateli jsou k smíchu.
parta neschopných starostu bojuje o svá koryta.