1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 1 rokemUpraveno

Český král a Národní divadlo. Tak u toho jsem skončil se čtením. Tak to bylo Národní divadlo asi založeno jindy než v druhé polovině 19. století... Nejvíce poučují ti, co toho nejméně vědí.

1
Před 1 rokemUpraveno

Autor je až moc kritický k Československu a je hloupost svátek rušit, ale na druhou stranu je dobré připomenout Rakousko-Uhersko jehož obraz byl zkreslen prvorepublikovou a pozdější propagandou. Předlitavsko bylo v kontextu doby právním státem, demokracii a jedním z nejvíce liberálních státu na světě. Za Rakouska vzniklo Rudolfinum, Klementinum, Národní divadlo, muzeum, opera rozvinula se železnice a v neposledním řadě se etablovali Češi jako moderní a vyspělý politický národ.

Navíc soustátí mělo i své praktické výhody, přímý přístup k moře a velký trh z komplementární regionálním členěním.

I můj praděda na Rakousko vzpomínal v dobrém stejně tak mého kamaráda děda.

3
Před 1 rokem

Ať si kdo chce co chce říká, já věřím na Československo. Včetně zakarpatské Ukrajiny 😘 Ale i když je to pro mě svátek, tak věřím na svobodnou vůli národů, takže se spokojím s tím, co z původní myšlenky zbylo. A to je myslím myšlenka demokracie. Tečka.

5
Před 1 rokem
Zdeněk Křivan

mladým to je jedno,když ani nevědí jestli jsou holka neb okluk.

3
Před 1 rokemUpraveno

Kritika vztahu majority k menšinám oprávněná, nicméně nespravedlivá, bezkoncepční. Přirovnání násilného odsunu Němců ke genocidě je i přes oběti vyloženě chucpe. Autore, osvěž si definici genocidy 😉 a ve finále blábol o tom, že bychom měli slavit vznik ČS federace ačkoliv článek začíná tím, že oslava vzniku ČS je "přežitek federace" 😄 Smysl by dával důraz pouze na oslavu ČR. 😉 Btw. autor pláče na špatném hrobě. ČSR byl plně zednářský projekt. Tedy byl realizován stejnými lidmi, kteří dnes ve Francii (a nejen tam) do roztrhání těla kážou rovnost-bratrství s muslimy, kteří o to jaksi nemají zájem. Předpoklad, že by tento přístup aplikovaný na sudetské Němce odvrátil jejich podporu Hitlera a pangermánství je podle mě naivní. Ale ke Slovákům se česká politická elita mohla chovat líp, to jo... Btw. S autorovou logikou (a zjevně i tužbou) bychom měli správně slavit pouze vstup do EU a NATO 😉 že ?

Před 1 rokem

Přesně, vzal bych to jedním vrzem, vymazal bych celé dějiny posledních 100 let a všechny státy světa bych zrušil, kromě USA, RF a Číny a současné státy bych rozdělil mezi tyto mocnosti, ideální stav! Něco o tom psal nějaký Orwell 😉 To by se autor článku jistě tetelil blahem 🙂

2
Před 1 rokem

Jedná se pouze o jeden pohled na státní svátek vzniku Československa 28.10.1918. Tento výše popsaný pohled je jednoznačně odmítavý.

Druhý pohled na oslavy vzniku Československa je TRADICE. Poznání vlastní historie (ovšem ne podle bolševických pravidel) je pro národ velmi důležité. Jestli společnost nebude mít povědomí o vlastní historii, a hlavně neochota poučit se z chyb, je odsouzena k zániku...

Celkově mi tento článek připadá jako zbytečný.

3
Před 1 rokem

Zábavné, zhruba takhle vypadá vlastizrádce a slouha cizí moci. Kdyby podobným způsobem postupovali Anglosasové, tak žádný USA dneska neexistuje. Jo a měli by přestat slavit Den nezávislosti, protože jediný kdo z toho měl prospěch byly migranti z Evropy a jen tak omylem při tom zlikvidovali původní obyvatelstvo severní Ameriky. Sebemrskačství a totálně pokroucená morálka těhle novinářů je až chorobná a schovávání se za historickou spravedlnost a objektivitu je směšné.

2
Před 1 rokem

Tady jeden chytrý napsal hovadinu. Je pravda, že už neexistuje Československo, ale bez jeho založení bychom dnes neslavili. Slováci se sice trhli ale slaví to taky. Naštěstí můžeme dál společně slavit Nový rok.

15
Před 1 rokem
Dvořák Vladimír

O nic bychom nepřišli.

Zobrazit další reakci
Před 1 rokem

Lehkost s jakou přihlíželi Češi nelegitimnímu rozdělení Československa v roce 1992, je jedním z největších selhání a potáhne se jako nit do budoucna, kdy se stejnou lehkostí přijdou o svobodu, demokracii a suverenitu!

5
Před 1 rokem
Martin Glaser

Díky Bohu za rozdělení Československa, to byl státnický čin, jinak by dnešní vztahy mezi Čechy a Slováky nebyly ani náhodou tak dobré jako jsou. Češi a Slováci jsou v mnohém odlišní a společný demokratický stát by nikdy nemohl fungovat. I takhle máme my a natož Slováci svých vnitropolitických problémů až až a ještě k tomu společný stát, nacionalismus a neustálé obviňování jeden druhého. Úplně stačily ty společné roky začátkem 90.let.

9
Zobrazit další reakci
Před 1 rokem

Ten Šafr se už prostě úplně zbláznil. Oni ho ani radši nezvou už ani na ČT24. 😉

6
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt