Se zájmem jsem přečetl uvedený článek o osadě Zhůří na Šumavě poblíže Rejštejna.
Na uvedeném prostoru,který následně byl vymezen pod objekty Pohraničního pásma
byl vybudován vojeský objekt s důkladným oplocením,dřevenými ubykacemi kuchyní.apelplacem pro asi 300 vijáků základní služby,finské domky pro rodiny důstojníků s dětmi.Toto vše určeno pro obsluhu radarů P20,P15,ve třech směnách.Já byl s jistou radostí pověřen funkcí operátora 1.třídy ke radaru P20.Jednou za cca 3 týdny nákladním autem vycházka do Stach,Nezdic a okolí na taneční zábavy a konzumaci piva.Nyní s jistou nostalgií rád tuto oblast navštěvuji s ubytováním na Horské Kvildě,vycházky povydřím,Čenkova pila ,Srní Kvilda,Zhůří,Svojše.chráněná oblast.Nezapomenutelná krajina.
Máte jistě na mysli rotu budějovického praporu protivzdušné obrany. V 60. letech tam do cimer hezky protahovalo, v srpnu byla na dekách jinovatka. Mimo starší Němce a zapomenuté Rumuny tam v okolí lidé ani nebyli. Až po natočení filmu Král Šumavy tam byly povoleny autobusové zájezdy. Později byly na rotě postavené kamenné budovy.
Běžte už do pryč přestaňte s tou korektností , žádní nacisti, ale němci stejně jako u všech ostatních zvěrstvech stejně jako češi po roce 45 a ne komunisi nebo RB
Nyní najdete ve Zhůří kapličku,kříž usmíření a pak památník americké armády který byl otevřen v roce 2022.