Herci zase typologicky vesměs přesně naplňují představu o vnějším habitu jednotlivých postav, včetně výborného Lukáše Vaculíka v roli titulní, dokonce připomínajícího podobou samotného Škvoreckého z té doby.
Takže Vaculík hrál tankový prapor, jo? Nebo se tak v roli jmenoval? Křestní Tankový, příjmení Prapor?
Ve filmu mi neseděla Kratochvílova hudba, přehrávání některých herců a hloupá scénka s umělým ztopořením.
Naopak zabodoval Skamene. Perfektně zahrál majora Borovičku. Věřil jsem mu. A Donutilovy hlášky právem zlidověly.
V porovnání s Barony byl Tankový prapor spíš takový hurá pokus o lidovej humor. Neseděla mi Kratochvílova hudba, přehrávání některých figur (hlavně asi Donutil), a některé scény (třeba nástup ztopořených před Babinčákovou). Tak nějak film odpovídá devadesátkám; bylo dost peněz a tak se natočilo kde co. Což vlastně paradoxně Tankový prapor vrací na vrchol, protože se v záplavě těch přemrzlých srágor, které se tehdy točily, dá hodnotit pořád jako slušná kvalita.
Mám pocit, že Kratochvíl natočil film ke své hudbě - vůbec tam nepasuje. Dany Smiřický měl rád jazz, ale takový "poctivý" předválečný s dechovou sekcí.
Jojo, byl to kult a neuvěřitelné promo filmu bylo v porovnání s tím co jsme znali oslňující. Ze souboje Černí baroni vs Tankový prapor to u mě přesto na plné čáře vyhrávají pétépáci a to jak v knižní (tam více) tak filmové podobě. Švandrlíka považuji za génia doby.
Knihu jsem četl až po filmu, překvapila mě svou hloubkou a rozsahem. Film proti ní pak působí dost plochým dojmem. A nelíbila se mně Janinka (Olmerova manželka).
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Pan Lukeš pravděpodobně nebyl na vojně. Ano, takto se v armádě hovořilo a švejkovalo i v druhé polovině let devadesátých
Já si myslím, že těrasky to bude podobné.
Ivan Moravský alias Koza,zástupce velitele pro věci politické,politruk,hraje zrovna v tomto
Zažil jsem ho v Podbořanech v přijímači.
Tankový prapor, Černí baroni a Pelíšky...