"Premiér podle Babiše zemědělství nerozumí a jeho projev na výstavě byl „nesmyslný, ještě ho vypískali“. „Říkat, že Babiš určuje ceny potravin, jak to tvrdí pan premiér, je totální hloupost a nesmysl, a všichni se tady smějí, protože to tak není,“ trval na svém Babiš.
To je tedy mazec. Tohle prohlásí individuum, které je v 69 letech přesvědčeno, že si vyrábí kráva mléko ve svém žaludku a 30% duševně slabších mu ještě zatleská.🤞
Ubožáku.
Tak jednoho by praštilo do nosu hned - a co se furt ten Babiš za ten Argofert tak bere, když opakovaně tvrdí, že už s ním nená nic společného, že?! Takovou otázku si ale ty ANOofce nepoloží..
Proč by si pokládali hloupou otázku.Formalne Babiš v Agrofertu nepodniká,od toho jsou svěřenecké fondy .Ten dá své zboží za nějakou cenu obchodům a ty se o dalším navýšení rozhodnou už bez Babiše.Nirmalni obchod Pokud to zboží dává obchodům dráze,tak to by byla jiná.
Toho bývalého prominentního komouše bytostně nesnáším, ale s „nemoralními" zisky v energetice má pravdu. Firmy a soukromníci platili nehorázně drahé energie a pan Křetínský si přišel na zisk 101 miliard korun! Proč se nemluví také o Křetínském, proč jen o tom StBákovi, který vydělal navíc „jen" stovky milionů a ne miliardy.
Odkaz
Píšete zde o prominentním komunistovi a estébákovi. Ale řeč je tu o Babisovi, ne o prezidentovi.
Fialová vláda nezvládla cenu elektřiny nakonec ji ještě zastropovala na takové výši,že je nejdražši v Evropě.Bez elektřiny se nevyrobí nic Tak ono je to jednoduché.A teď ten zoufalec bude házet vinu.na Agrofert.Timneřikam že marže jsou v pohodé.Ale začal s tím Fiala.
"Ekonome" amatére, jak vysvětlíš, že Burešův Agrofert zdvihl pronikavě zisk za zvýšených nákladů na vstupy?
Nikdo n9koho nenutí, aby kupoval potraviny od agroferích firem. Každý si může u nas koupit potraviny od jakéhokoliv jiného výrobce. Ale vláda, která prosazuje silou svých 108 poslanců zákony, včetně zákona o DPH, nutí všechny spotřebitele platit DPH za potraviny. Takže laskavě pište pravdu, milí redaktoři.
Nerozumíš tomu, nekomentuj!
Ulhané komoušské, StBácké prase!
"Antimonopolní úřad zveřejnil výsledky kontroly cen pěti základních potravin. Ukončil tak spory, kdo nejvíce přispěl k jejich zdražování. Klíčový podíl nemají obchody, ale agrokorporace propojené s potravinářskou výrobou. Agrolobby přitom vyhrožovala bídou a nedostatkem potravin.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ukončil zkoumání tvorby cen vybraných komodit (mléko, máslo, vejce, mouka, kuřecí maso) v časové ose od roku 2018 do února 2023. Důvodem byl šestý nejrychlejší nárůst cen potravin v Evropské unii, které na jaře meziročně stouply v průměru o 27 procent. Vlivné agrolobby se podařilo mediálně vytvořit hlavního viníka – nadnárodní obchodní řetězce. Zpráva však konstatovala, že nejvyšší marže jsou na straně prvovýrobců.
Nedostižným králem na zemědělském a potravinářském trhu zůstává Andrej Babiš, který má obchodní zájmy ve všech kontrolovaných komoditách. Aktivity agrobaronů mu slouží jako beranidlo.
Výsledkem je klíčový podíl agrokorporací na tvorbě cen potravin, snahy omezovat levnější zahraniční dovoz, zadupávat domácí konkurenci a strašení lidí hladomorem. Jak ukázala zpráva ÚOHS, na zdražování nejvíce nevydělali obchodníci, ale agresivní agrolobby natahující ruce po miliardových dotacích."
Cena plnotučného trvanlivého mléka stoupla z 13,59 koruny za litr na 17,61 koruny (o 29 %). Zemědělci zdražili z 9,18 koruny na 13,08 koruny (o 42 %), zpracovatelé si přidali marži z 1,60 koruny na 2,20 koruny (o 37 %, zatímco obchodníkům ve stejném období klesla marže z 2,81 koruny na 2,34 koruny (o 20 %).
Kostka másla podražila z 36,90 koruny na 56,31 koruny (o 53 %). Zemědělská prvovýroba zvýšila ceny z 24,29 koruny na 44,18 koruny (o 82 %), zpracovatelé navýšili marži z 5,55 koruny na 5,76 koruny (o 4 %), obchodníkům klesla marže z 7,06 koruny na 6,38 koruny (o 11 %).
Cena kuřecího masa stoupla z 52,55 koruny za kilogram na 78,62 koruny (o 49 %). Největší marži měli zpracovatelé, kterou zvýšili z 10,61 koruny na 19,11 koruny (o 80 %). Dodejme, že největším chovatelem a zpracovatelem drůbeže je u nás Agrofert. ÚOHS konstatoval, že chovatelům zvýšilo náklady hlavně zdražení krmných směsí. Největším producentem je rovněž Agrofert, který jich ročně vyrobí 893 tisíc tun.
Produkce vajec má jen dva články řetězce – producenty a obchodníky. Průměrná cena jednoho vejce stoupla ve sledovaném období z 2,35 koruny na 4,19 koruny (o 78 %). Drtivá většina nárůstu jde za producenty, z 1,95 koruny na 3,52 koruny (o 80 %), zatímco marže obchodníků vyrostla jen o 27 haléřů.
Podobně dopadlo porovnání cen pšeničné mouky, která podražila z 10,82 koruny na 17,77 koruny (o 64 %). Vstupní ceny prvovýroby stouply z 6,42 koruny na 11,76 koruny (o 83 %), zpracovatelé (mlýny) si přirazili marži z 1,61 koruny na 2,51 koruny (o 62 %). Obchod navýšil marži z 2,79 koruny na 3,51 (o 23 %).
Jdi ty a cele ano nekam
No jo, typická "argumentace" toho zlodějského STBáckého udavače Bureše. Kopat a plivat okolo sebe, to mu jde. Obviňovat všechny ostatní okolo ze svých leváren, tohle se asi naučil n nějakém kurzu pro udavače STB.
má pravdu.mezinárodní řetězce se tady pakují a zisk jde do zahraničí.
Ceny pro nás dělá řetězec. A ani jeden z nich nikdy neřekl, že prodává draho, protože Agrofert.
A z čeho zvýšil Agrofert zisk. při zdražení vstupů?
Babiš a jeho voliči jsou nechutný hnus. Místo aby chodili kanálama, tak ještě drze vřískají. Je to svoloč k zblití.