1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 1 rokem

Ne kýč, ale vyslovena lež je tvrzení, že "pomajdansky" kyjevsky režim, který se dostal k moci pučem, vyhnal demokraticky zvoleného prezidenta a znemožnil pětině svych občanů zúčastnit se parlamentních voleb, je "demokratický". Vrcholem všeho pak byl zákaz činnosti všech opozičních stran a hnutí.

10
Před 1 rokem
Jiří Horák

Lžeš jako rusák. Stejně jako v každém ze svých 5 tisíc zamčených kolaborantských příspěvků na profilu. 1) Prezident prchnul poté, co po nátlaku ruska v poslední chvíli odmítl podepsat asociační dohodu s EU, kterou předtím sám prosazoval. Většina národa chtěla sblížení s EU a odklon od ruska, takže vypukly silné protesty. Janukovič nechal do protestujících střílet a pak ze strachu zbaběle prchnul do ruska. 2) Jak bys chtěl před únorem 2022 uspořádat ukrajinské volby na území Donbasu, obsazeném ruskými zelenými mužíčky a FSB? Zúčastnit se ukrajinských voleb místním občanům znemožnilo rusko svou agresí. 3) Zákaz činnosti komunistické strany od 16.12.2015 v rámci dekomunizace (škoda, že to neproběhlo i u nás). 14.5.2022 po ruské agresi Ukrajina zakázala po dobu válečného stavu činnost proruských politických stran, což je v době války s ruskem logické, ale tobě, kolaborantovi s ruskem, se to samozřejmě nelíbí. Ostatní opoziční strany zakázány nebyly. A tak je to u tebe se vším - jenom ruská propaganda a kolaborantské lži. A co kurs rublu? Poslední dobou zase pěkně padá. To už se ti ani nemůže vyplácet za těch pár rublíků...

1
Před 1 rokem

(Paralela mezi agresí dirigovanou z Kremlu v roce 1968 a tou letošní je přesto nesmyslná)-Samozřejně jde úplně o něco jiného.V roce 1968 napadli bolševici pod vedením Kremlu Československé bolševiky a západ se nám mohl klidně smát.Ukrajině pomáhá řada západních států a tak to je v pořádku.

8
Před 1 rokem

Když už hledat paralely, tak rok 1968 v Československu trochu připomínal rok 2014 na Ukrajině.

V obou případech totiž "Rusové" (velkoruské impérium převlékající ideologie, ale uvnitř pořád stejné) provedli násilný krok vůči zemi, která to od nich naprosto nečekala. V případě československých komunistů to bylo jasné, ti měli pocit, že vlastně svými experimenty pomáhají celému "socialistickému táboru" a nezmohli se vůbec na žádný odpor.

Ukrajinci v roce 2014 neměli k Rusku tak idylický vztah (ostatně je znali z mnohem horší stránky než my), ale stále půlka národa mluvila rusky, často měli v Rusku příbuzné a lidi staršího věku i bývalé spolužáky či spolupracovníky. Takže prostě nebyli psychicky připraveni klást odpor za cenu střílení po Rusech. Nejvyšší ukrajinské armádní velení bylo ve věku, že nejvyšší ruské velení ještě mohli být jejich spolužáci z vojenských škol. Zpočátku největší odpor kladli různí fotbaloví chuligáni a podobní vymaštěnci, plus lidi, kterým už v tu chvíli stačili Rusové něco nepěkného provést.

Tím paralela končí. Jednak Československo pak bylo až do pádu komunismu okupované, takže nějaké reformy vedoucí k větší obranyschopnosti vůči Rusům nepřipadaly v úvahu, jednak je otázka, nakolik by Češi bojovali na místě Ukrajinců i kdyby takovou příležitost měli. V tom máme příliš "západní" povahu, to znamená, že máme (v průměru) daleko výše postavený práh, co by se muselo stát, abychom začali bojovat. V české historii je příliš častý model, kdy i ta rozhodnější část populace promeškala vývoj situace a pak jí nezbylo, než klást odpor z exilu.

Před 1 rokem

Pro mě, jako apolitického člavěka je jedno, jaká byla politická situace v roce 1968, byli to Ukrajinci a ne Rusové co jsem vtrhli a myslím, že dokonce, když se hlasovalo o okupaci, byly Rusové proti, nebo se zdrželi hlasování. Tak pomáhejme dál našim okupantům hlupáci.

17
Před 1 rokem
Josef Uhlíř

Kam proboha vy dezolati na tyhle ptakoviny chodite, na to snad musi byt zvlastni skoleni ci co.

7
Před 1 rokem

Jenže tady nejde o to porvnávat dvě historické události, ale o to, že v běžných lidech u nás vyvolává velmi podobné pocity.

Každej ví, že my jsme se těžko mohli bránit, když naše armáda byla celou dobou pod kontrolou Moskvy.

Na druhou stranu, Ukrajina se taky nedokázala bránit, když Rusko zaútočilo poprvé v roce 2014.

4
Před 1 rokem
Petr Heller

Nějak jste to nepochopil. Autor právě protestuje proti tomu, když někteří tyto dvě hoistorické udíálosti porovnávají - a hlavně je staví na roveň. Což je kýč. (A co povídáte o r. 2014? vždyť od té doby se Ukrajina brání.)

1
Před 1 rokem

Srovnávat ty dvě události opravdu nejde, už jen proto, že byla zcela odlišná mezinárodní situace. A hořce úsměvná mi připadá věta, že Československo nebylo v roce 1968 suverénním státem. Dovolil bych si připomenout, že v roce 1968 patřila u nás Sovětskému svazu jen budova jeho velvyslanectví. Dnes patří západu většina našeho průmyslu včetně pitné vody, kterou nám prodává.

24
Před 1 rokem
Vladimír Srnský

ČSR už nebyla suverénním státem v roce 1945 kdy SSSR anektoval Podkarpatskou Rus a určoval směr politiky země( zákaz přijetí Marschalova plánu). SSSR v ČSR ihned v roce 1945 zabral např. uranové doly a další strategické podniky a vlastně po čtyřicet let rozhodoval co se u nás bude vyrábět a co nikoliv.

20
Před 1 rokem

"V zimě 2013/2014 dali Ukrajinci – bez ohledu na etnicitu, jazyk a náboženství – skrze ­Euromajdan najevo, že jejich cílem je demokratická Ukrajina ve sjednocené Evropě."

Což projevili tím, že 9 let nejsou schopní vyšetřit, kdo na Majdanu střílel do demonstrujících a policistů. Dokud se takové věci nevyšetří, jsou tvrzení p. Hlaváčka propagandistické žvásty.

13
Před 1 rokem
Martin Brezina

... máte plnou pravdu, to já říkám také, že to co se stalo s "Majdanem", tak není zájem vyšetřit... Jediná šance, která ale nemusí vyjít, je ta, že tam "přišlí" prokurátoři z Haagu a ti oznámili samotným jejich šéfem, že budou vyšetřovat období už od r.2013... Teoreticky by tedy něco mělo být vykonáno, otázka je co jim "Ukrajina povolí a dovolí..".

5
Zobrazit další reakci
Před 1 rokem

V srpnu r.68 se komunističtí představitelé a češi vyléčili z idealismu a bratrského objímání s euroasijskou mentalitou a jejího pojetí beztřídní společnosti, která metastázovala do podoby současné gansterské mafiánské klaky, jejíž capo di tutti může být pouhou loutkou větších gaunerů v pozadí😂✌️

2
Před 1 rokem

Husákovský syndrom rozpadu morální integrity (HSRMI). Tohle zákeřné onemocnění se nepodařilo potlačit ani po 30 letech nové české státní doktríny. 34 roků po "sametové demokratizaci" jsme se tak dopracovali ke znormování počtu bývalých komunistů v nejvyšších státních institucích, jako je třeba Ústavní soud.

Vypadá to na bipolární poruchu národa českého. Pravděpodobně v myšlení značné části voličů i napříč sekretariáty politických stran. Akademická půda se taky činí ze všech sil, jak patrno ze sebevražedných teorií o totalitě, jimiž akademici obšťastňují tápající veřejnost.

Odkaz

Zakuklené komunistické struktury (dnes ovšem majstrpáni a podnikatelé se vším možným, napříč Českou republikou) šturmují na jejich mocenskou vzteč k udolání zbytků zdravého rozumu v této zemi. Rádi by zarazili poslední hřebík do rakve touhám zdejšího lidu po demokracii.

Je potřeba dál tímto způsobem devastovat nalomené české povědomí o principech morálky? A to dokonce počínaje výukou českých dějin na základních školách?

Odkaz

www.reflex.cz
Husákův komunismus nebyl totalita. Ale není to vlastně jedno?
Twitter poslední dny žije ostrou debatou o totalitní povaze komunistického režimu. Podstata sporu je v tom, že dle žádné odborné terminologie nelze pozdní komunismus v Československu 80. let označit...
zpravy.aktualne.cz
Faktické chyby a obdiv komunismu? Ministerstvo posoudí kvalitu oceněné učebnice
Historici se přou o kvalitu učebnice Soudobé dějiny pro deváté třídy. Vydavatelství pracuje na podobných učebnicích pro nižší ročníky.
4
Před 1 rokem
Pavel Vodička

HSRMI: Pro lepší fonetiku výslovnosti u zkratky sousloví "Husákovský syndrom rozpadu morální integrity" malá korekce na HuSRMI :-)

Dehonestujete svým článkem spoustu statečných a vynikajicich osobností Kryl,Kundera a spoustu dalších.

11
Před 1 rokem
Vlasta Knoflíčková

Nesmysl.

Tito lidé měli na minulý režim často daleko radikálnější názor...

1
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt