1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 4 měsíci

Ten rozhovor je skvely a je v nem jenom jedna chyba.

Jenže Rusko je jiná civilizace .... spravne ... Jenže Rusko neni civilizace


Nabarvené ptáče je film o zlu bez prikras, bez filmovych licenci, je to uplne "jiny" film.

72
Před 4 měsíciUpraveno
Karel Havlicek

Zná někdo film - ruský dokument Provinční městečko E? Tam je vidět všechno, jak se tam žije, přemýšlí, jak ti lidé nemají prakticky žádnou perspektivu a budoucnost. To co Marhoul říká - je skvělé hodnocení. Je to svět asiatů...

30
Před 4 měsíci

Super rozhovor! Marhoul skvěle rozumí Rusům a Rusku.

84
Před 4 měsíci
Ksenija Uholyeva

Drahá Ksenije, předpokládám, že všechno protiruske je Vám blízké. Přeji Ukrajině, aby si našlo své místo v dějinách. Zatim jsou velice krátké a divoké, pouze od roku 1991. Do té doby byly pouze na rozhraní dějin, náboženství a etnik

53

Pan Marhoul je velmi moudrý člověk a udělal mi nesmírnou radost, jaký záběr a rozhled má ..Ale lidé typu pana Kostky ať si raději čtou Marxismus-leninismus tam najdou své odpovědi, po kterých touží. U nás je to totiž tak, že ti naštvaní mnohé věci vůbec nechápou. takže tento článek je nijak neposune.. Pane Marhoule DĚKUJI.

128
Před 4 měsíci

Přiznám se taky jsem nevěřil že Rusko klidně vyhodí do koše výhodnou symbiózu s evropou. Byla to právě ta symbióza která Rusko zase postavila na nohy. Proč se všeho zbavit jen pro to aby Rusko bylo trochu větší, víc respektované a vzbuzovalo větší strach......to nikomu smysl nedávalo, jenom Rusům.

70
Před 4 měsíci
Roman Myška

To je typický znak Mongolského chanátu - Moskalsko bylo založeno v bažinách na Volze k tomu aby pro mongoly vybíralo daně.

ruština je v podstatě jenom mongoly zprzněná slovanština.

Realita je - jak řekl správně George Smith Patton III: "Rus není Evropan, Rus je asiat"

64
Před 4 měsíci

Domýšlivý a samolibý rozumbrada, který má pocit, že rozumí všemu, ale opak je pravdou. Skvěle dokázal leda zlikvidovat barrandovská filmová studia. Jeho výroky, které podává jako neoddiskutovatelnou pravdu, znějí směšně a jsou to jen často omílaná klišé a předsudky podobných amatérů a aktivistů. "Během takřka dvouměsíční přípravy jsme . . . . zjistili, že je to (Máj) jedno z nejkrásnějších básnických děl evropské a světové literatury." Je to snad literární vědec? Má načtenou veškerou evropskou a světovou poezii, že dává takové výroky?

"Když se podíváme na ruské dějiny, výrazně formované mongolsko-tatarským jhem, z čehož pramení i velmi neevropská ruská brutalita, vidíme, nakolik se do fungování Ruska vepsaly asijské vlivy se zcela odlišným vnímáním hodnoty lidského života." Jak tento historik a politolog amatér vysvětlí, kde se vzala neevropská brutalita Němců a jejich vnímání hodnoty lidského života, daleko brutálnější ve způsobu vyhlazení Židů a dalších než cokoliv jiného v Evropě, když Němci nebyli pod mongolsko-tatarským jhem? Skoro by se na základě tohoto Marhoulova blábolu dal udělat závěr, že zatímco u Rusů není krutost přirozená, ale formovaná díky jhu, Němci si ji vypěstovali sami.

"Navíc tradici ruského imperialismu zásadně ovlivňuje i specifická ruská forma pravoslavného křesťanství. My jako Západ jsme i v tomto od Ruska naprosto rozdílní". To jako myslí vážně? Kde se tedy vzal imperialismus britský, španělský, portugalský, nizozemský, francouzsky, německý, japonský a nakonec americký, když ani jedni nejsou pravoslavní a všichni Západní a dřív než ruský?

114
Před 4 měsíci
Dušan Pluhař

Historická teze o mongolsko-tatarském vlivu neobhajuje, proč jiní evropští aktéři, jako Němci, také vykazovali brutalitu, ačkoliv nebyli pod tímto jhem.

Historický kontext o mongolsko-tatarském jhu (1237–1480) a jeho vlivu na Rusko je dobře zdokumentován. Zásadně ovlivnil politickou a vojenskou kulturu ruských států.

Argument o "neevropské brutalitě" Němců není analogický. Brutalita nacistického Německa měla ideologické a technologické příčiny, spíše než kulturní dědictví. Srovnání je tedy problematické, protože každá historická situace má jiný kontext.

Marhoulova formulace může být zjednodušená, ale popisuje vliv asijských despotických tradic na ruskou státnost. Není to v rozporu s historií.

Ruský imperialismus nemůže být vysvětlován pravoslavím, když jiné imperiální mocnosti Západu měly odlišné náboženství.

Marhoulovo tvrzení je částečně opodstatněné, protože pravoslaví historicky hrálo významnou roli při formování ruské identity a legitimizaci imperialismu. Nicméně tato role není jediným faktorem a není univerzálně aplikovatelná na všechna období ruské historie. Marhoulovo spojení pravoslaví s imperialismem by mělo být vnímáno jako jeden z mnoha vlivů, nikoliv jako jediný nebo primární důvod, ale věřím že to by zpovídaný nerozporoval

26
Před 4 měsíci

Výrok Thomase Jeffersona, hlavního autora Deklarace nezávislosti a amerického prezidenta: „Moje vlast je všude tam, kde je svoboda.“

Výrok Vladimíra Putina: Moje vlast je všude tam: kde je nesvoboda.

39
Před 4 měsíci
Marek Schmidt

On by to dnes Jefferson pravděpodobně poněkud opravil. Vzhledem k tomu jak USA bojují za svobodu všech možných zemí skoro ve všech světadílech, byl by chudák na roztrhání.

23
Před 4 měsíci

Důležité jsou ideály, pokud je nemáme, stávají se z nás cynici a nihilisti. To, čeho se jako lidé a občané musíme zbavovat, nejsou ideály, nýbrž iluze. Iluze jsou zničující. Mít iluze o někom nebo o něčem je velmi nebezpečné. Základní a největší humanistický ideál se jmenuje svoboda. Jedině ve světle svobody můžete žít naplněný život. Nejde jen o politickou svobodu, ale o svobodu ducha, kterou nosíme ve svém srdci a ve své duši. Jak už jsme o tom hovořili na začátku, moje vlast je tam, kde je svoboda.

Pana Marhoula si opravdu vážím a s jeho názory naprosto souzním.

Patří k těm výjimečným jedincům, kteří jsou hlasem volajícího na poušti…

122
Před 4 měsíci
Daniela Freimanová

Přesně tak, tesat do kamene jeho slova.

11
Před 4 měsíci

Velmi zajímavý rozhovor s chytrým člověkem. Díky.

19
Před 4 měsíciUpraveno

Marhoul je v obraze jen v tom, že si na "růžovo" nelakuje Rusa. Ano mentálně vikingsko-mongolsko-turkického krvelačného nájezdníka. Co ho nebaví řádně pečovat o svou zem a raději plundruje ty okolní. Dnešní Rusko není nic jiného než pokračování Čingischánovy říše, která slyší jen na hrubou sílu.

Ve všem ostatním je Marhoul mimo (či se dokonale maskuje). Vč. považovaní sebe sama za prý pravicového liberála. Když je, stejně jako většina intelektuálů levičák jak stehno. Jedoucí na vlně Západ ovládajícího neomarx-progresivismu s jeho multikulti, gender, LGBT či eko-klima mocichtivým ohlupováním dobrem a rovností pro všechny.

Což je maskováno tvrzením, že prý vylepšuje - liberalizuje demokracii, když ji ve skutečnosti rozkládá a na, s jen prázdnými demomechanismy maskovanou socialistickou totalitu mění.

Prosazovanou korporátem socpolitiků, velkobyznysu a kazatelů jediné přípustné pravdy. A to krystalicky čistá definice fašismu je.

63
Před 4 měsíci
Pavel Maleček

Klonovaný Václav Klaus ten Maleček ... 😂😂😂

46
Před 4 měsíci

Nejenom Rusko, to už se snaží v některých věcech chovat západně, ale hlavně Ukrajina, která je úplně jiná, než představy západu. Hlavním měřítkem životní úrovně je množství vodky, které je k dispozici. Na Ukrajině se totiž chlastá podstatně víc jak v Rusku, to vám potvrdí ti, co se tam nějaký čas zdržovali, ne ti co tam přijedou na dva dny.

39
Před 4 měsíci
Michal Guth

Aha, takže vy jste nikdy na Ukrajině nebyl, takže vůbec netušíte, jak se tam žije. Navíc i u nás je měřítkem úrovně života cena piva.

20
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt