1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 1 rokem

Školné mělo být zavedeno už po roce 1989. Jenže žádná vláda k tomu nenašla odvahu. Ale například student lékařství, který se zaváže odpracovat určitý počet roků v českém zdravotnictví, by mohl pobírat stipendium které by hradilo jeho náklady na studium plus odměny za dosažené studijní výsledky.

6
Před 1 rokem

Jak to zde čtu, někdo je proti a někdo pro..

Pro lidi co jsou pro, aby studenti platili. Bylo by dobré si následně uvědomit, že pokud se takový student zadluží na půlku života tak jako je to v US a jinde (jelikož s tím to většina lidí srovnává) Tak doporučuji začít hodně šetřit, aby jste si jednou mohli například dovolit lékaře. Jelikož Pokud srovnáváte s jinými státy a hlavně s lékaři.. Tak se taky podívejte na průměrné mzdy těchto povolání v daných zemích. Jelikož za služby se v těchto zemích platí úplně jiné peníze.

Vy je to necháte zaplatit teď.. Oni to pak nechají zaplatit Vás potom.

2
Před 1 rokem

Studenti vysokých škol by školné rozhodně platit neměli. Proti platbě školného hovoří několik důvodů a paní Hovorková se tváří, jako kdyby neexistovaly. Pokud se chce člověk studiu opravdu věnovat a školu dokončit v řádném termínu, zabere to hodně volného času na přípravu nejen během zkouškového období, ale i v období, kdy probíhají přednášky, cvičení a semináře. A tím nemíním jen na průběžné učení, ale i na tvorbu různých prací, které je třeba pro udělení zápočtu vypracovat v potřebné kvalitě. Ano, i přitom se dá chodit na brigádu, což obvykle znamená pracovat na DPP či DPČ, ale rozhodně ne pracovat například na poloviční úvazek na HPP. To se při prezenčním (denním) studiu nedá zvládat časově, vím to z vlastní zkušenosti. Tohle jsem nedávno několikrát připomínal o dvacet až pětadvacet let mladším kamarádům, kteří si nyní stejně jako já si přivydělávají jako strojvedoucí. Říkal jsem jim: Nepřežeňte to se strojvůdcováním (hezký, ale velice náročný, ovšem dnes už slušně placený koníček 🙂), dopadnete jako já, který musel studium zanechat a pak ho začít znovu s čistým štítem. Jakmile jsem se studiu začal naplno věnovat, tedy jsem částečně omezil práci a hlavně své časově náročné koníčky, tak to najednou šlo, jen mne to stálo zbytečně tři roky života a byl jsem za hlupáka. Jenže mladší kamarádi jsou nepoučitelní, tedy zkušenost je nepřenositelná, takže jeden to vzdal úplně a šel pracovat a druhý je nyní na kombinovaném (večerním) studiu na jiné škole. Roky v pytli jen proto, protože to s prací přehnali. A do této situace chce paní Hovorková nahnat všechny studenty. Proč?!? 🙁.

1
Před 1 rokem

stát by měl definovat "chtěné" obory, lékaře, stavaře, elektro, strojaře, it, které by zůstaly hrazené státem, a "volnočasové" - herectví, malířství, filosofie, archeologie, na které by si hradili zájemci 100% školné

9
Před 1 rokem

Souhlas! Nějak si ta mládež zvykla jenom brát a ohánět se svými "právy". Což se také přičinit, milí studenti, dejte brigádičku a podpořte své profesory....

8
Před 1 rokem

Když tady čtu příspěvky všech, kteří vysokou školu nemají, tak mne jímá hrůza, kolik je mezi lidmi závisti 🙁. Je to dost zoufalé zjištění, že je mezi námi tolik závistivých lidí, kteří přitom nemají na to, aby vysokou školu mohli absolvovat. Nebo jí jen neabsolvovali z lenosti či prostého nezájmu, také několik takových případů znám. Ale o to raději by pořádně ztrestali ty darmožrouty studentské, kteří jim ukusují krajíc a nejraději by jim ukázali, co je to "pořádná" práce, nejlépe ta ve fabrice u pásu 🙁. Fuj, je mi z toho tady na zvracení a paní Hovorková se tentokrát bohužel projevila jako problematiky zcela neznalý tvor, který akorát velice hloupě nahrál na smeč všem nevzdělaným závistivcům, kteří si potřebují poléčit vlastní mindrák 🙁.

2
Před 1 rokem

Nerozumím tomu, protestovali vysokoškolští učitelé vzhledem k naprosto nízkým platům které se rovnají některým profesím jako pokladním, skladníkům a uklizečkám. Samozřejmě ne všichni ve VŠ školství mají tak nízké platy.

Ale realita je taková že se to týká mnoha VŠ učitelům, mají mnohdy zejména v humanitních oborech menší platy než učitelé základních a středních škol.

Co se v článku myslí pod pojmem "vysokoškoláci" je mi záhadou.

Před 1 rokem

Vysokoškolské vzdělání je potenciálně hmotný statek, tedy v rukou myslícího člověka. A dokud na něj nebude takto nahlíženo, školné se platit nebude, ovšem úroveň absolventů bude tomu odpovídat. Nicméně přiznávám benevolentně, že úroveň mezd v oborech, ve kterých je VŠ spíše nutností, často určuje zájem o jednotlivé studijní obory. Všechno souvisí se vším ......

1
Před 1 rokem

Úplně by stačilo kdyby školné platili cizinci, nejsou pro naší republiku žádný přínos, vystudují za naše peníze a po škole se vrací do své země a nebo tam kde lépe platí!

6
Před 1 rokem

Školné, školné, školné... a veškerý zisk ze školného do platů. Nechápu, co je na tom těžkého. Funguje to v mnoha "vzdělanějších" zemích, nevidím důvod, proč by nemělo u nás.

6
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt