1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 1 rokem

Žádné peníze ani výhody porodnost nezvýší. Současná situace je natolik pro mladší generace komfortní, že i jedno dítě tento komfort naruší. Proto si mladí raději užívají všeho, co společnost nabízí. Studium, cestování, kariéru. Zvlášť při dnešních možnostech antikoncepce. Můj otec se narodil v roce 1916, jako třetí z osmi dětí. Dvě z nich zemřely krátce po narození. Ostatní se dožili vysokého věku. Nemyslím, že babička dostala mateřskou a příspěvky na děti v takové výši, aby to rozhodlo o počtu jejich dětí. Já myslím, že nedostala nic. Rodila prostě proto, že to bylo normální.

Mám dojem, že se v naší společnosti mění pořadí důležitosti toho, co chce jedinec dosáhnout. A dítě se přesouvá na konec tohoto pomyslného seznamu.

2
Před 1 rokem

Za 50 tisíc si vláda vyšší pozornost opravdu nekoupí, s tím souhlasím. Ale mohla by si ji koupit za uznání, jak je pro děti důležitá úplná rodina s matkou a otcem, žádné zvrácené experimenty typu rodič jedna a rodič dva, případně otec neznámý. Možná by pomohlo, kdyby se mladí lidé učili taky zodpovědnosti vůči manželovi (manželce) i vůči dětem. Že výchova je vlastně souhrn vzájemné lásky, úcty a touhy i ochoty sdílet dobré i zlé, společné radosti i starosti i svůj díl drobné, každodenní práce. A tomu učit i děti. Moc dobře si vzpomínám, co legrace a společných zážitků i spolupráce jsme si co dospívající užili na chmelových a bramborových brigádách, s jakou hrdostí jsme si vezli domů své první vlastnoručně vydělané peníze - a to vše s vědomím, že doma čekají máma s tátou. A víte - myslím si, že každá fronta, ať už pracovní, vědecká, umělecká či jiná. A žena, která dokáže být mužovi oporou a pomocnicí, vychovávat děti a třeba s nimi zůstat i tři roky doma, zaslouží přinejmenším stejnou úctu jako gender aktivistka; dost možná, že i mnohem větší. A přitom vůbec nemusí být domácí putičkou, nýbrž ženou vzdělanou, samostatnou a úctyhodnou.

2
Před 1 rokem

Muj syn se narodil v roce kdy paroubek zvysil prispevek na deti. Shodou okolnosti je to nejsilnejsi rocnik.

Před 1 rokem
Zdenek Sekera

Nejsilnější ročníky byly na konci sedmdesátých let...

Před 1 rokem

Vláda si nechce koupit vyšší porodnost, vláda si chce koupit voliče.

1
Před 1 rokem
Michal Šmucler

V tom případě si opozice svými návrhy chce voliče také koupit, bez ohledu na dopad do státního rozpočtu. 😂

Před 1 rokem

Nekoupí. Musí se inspirovat u Husáka. Tomu se to povedlo.

4
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt