1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 2 roky

Slova "Čína, Rusko a Írán" jako nepřátelé západu - jsou neuvěřitelná stále se opakující prázdná floskule vedoucí k nesprávnému vnímání světa jako "Západ vs zbytek". Takový přístup lze zhusta najít v Amerických pojednáních o globálním světě (být výkonnější ekonomikou, jistě by se zde objevila i Severní Korea). Tyto režimy ve skutečnosti mají mezi sebou více rozdílů než věcí, které je spojují (pravda, tím je nechuť k vedoucí úloze USA).

Hrozící marginalizace Evropy vyplývá z jejího nitra - ze špatně zvolených priorit - než z externalit. Mnohým konzervativcům by myšlenka Spojených Států Evropských nebyla tak odpudivá, kdyby byla postavená na základech federace ve stylu USA.

Bohužel, Evropa místo budování hospodářské synergie (což se v plné síle projevilo při Covidu, kdy nebyla schopná udělat nic systémového) vsází na podivné spasitelské chiméry. Současná Evropa je jako 12 rodina, kde si každý dělá to co chce, za podmínky, že... bude třídit odpad.

6
Před 2 roky
Jirka Kwolek

Vše je o zájmech a o uznávaných hodnotách. Pojem lidských práv je jiný na Západě, jiný v Číně a jiný ve Rwandě. Tak jako Čína nebo Rwanda nám nevnucují jejich pojetí lidských práv a respektují pojetí naše v našich zemích, neměli bychom se pohoršovat nad tím jak tuto otázku vidí u nich v jejich zemích, natož se snažit to tam řešit. Každá velmoc bez rozdílu má zájem mít ještě větší vliv na ostatní země než má dnes, přičemž někdo postupuje agresivně, jiný vábivými slovy o přátelství. A jedná se hlavně o zájem o další trhy a další zdroje, většinou surovin nebo zpracovatelských kapacit.. Ekofanatismus bruselské věrchušky, diktovaný opět zájmy některého průmyslu v některých rukou, neodráží aktuální potřeby evropských občanů a evropských firem. Jen komplikují a zdražují život. A o to možná někomu jde, západní a střední Evropu nechat padnout na kolena.....

Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt