Bruselem diktovaný liberalismus je postižen infantilní zelenou ideologií , dnes už i řinčením zbraní , demokracie to prokazatelně dávno není , připočtěme zničený volný trh , dotace a všemožné daně , cenové deformace , tak není to už ani kapitalismus . Pozorujeme i centrální tlak na omezení suverenity jednotlivých států , kde platové a rozdíly životní úroveň je natolik velké , vychýlená jednoznačně v prospěch velkých západních států , že to tak dál fungovat nemůže . Evropa se musí vrátit k původní myšlence volné spolupráci suverénních státu , pohybu lidí i kapitálu , pokračovat v Bruselské diktatuře nelze , kolonizace je přežitá , ale Unijní model ji vystihuje mnohem víc spíš cokoliv jiného
Demokracie bez svobody není možná. Takže neustále psát liberální, tj. svobodná, demokracie je nonsenc. Demokracie je politické zřízení založené na vůli většiny a to svobodné většiny.
To, že Orbán režim ve své zemi označuje jako neliberální, tj. nesvobodnou, demokracii je jediné - v Maďarsku je diktatura.
Ono je to psané děsně intelektuálsky, ale v podstatě je to taková ta zbabělost některých myslitelů, že parlamentní demokracie je dobrá jen do hezkých časů a v případě ohrožení je potřeba ji zahodit.
Příliš mnoho slov. Stačilo říct "myslím si, že je čas na vládu silné ruky, která bude držet všechny tři pilíře moci, a to nejlépe nafurt". Demokracii generují občané, diktaturu diktátor, tedy, demokratické režimy kladou na občany-spoluvládce stejné nároky, jako diktatura na občana prvního a jediného. Dokud bude dost demokratů, přežije a bude vítězit demokracie. Jinak můžeme mít sebelepší ústavu a stejně budeme směřovat k jakobínům a dál k dalšímu thermidoru.
Problémem aktuálně vládnoucích evropských politiků je jejich naprostá neférovost, podvodné sliby, falešnost, nespolehlivost, korupčnost a kolaborace, a odtržení od reality. Pověstná politická kultura politiků v západoevropských zemích je bohužel už jen vzdálenou minulostí. Za prachy, za koryta a za pocit moci klidně zničí evropskou ekonomiku a práci předchozích generací, které Evropu vytáhly svou tvrdou prací na špičku světové ekonomiky.
Dalším problémem je ovládnutí médií jejich podplácením přímo z Evropské komise, a to až na úroveň komunistických médií a jejich jednotné mediální masírky.
A posledním, ale hlavním problémem, je nezkušenost voličů západních zemí s totalistickými metodami politiků, které by měli voliči již v zárodku vycítit a naprosto nekompromisně odmítnout.
Naštěstí se voliči začínají vzpamatovávat a pomalu chápat, že je aktuálně vládnoucí politici vedou do záhuby. 😊
S odtržeností od reality má dnes problém lid, nikoliv politik. Lid a to zejména neschopný lid, který nedokáže žít ve svobodné společnosti, protože to klade nároky na jeho odpovědnost za vlastní život, rozhodování a nečekání, kdo za něj vyřeší jeho problémy. A tento lid si vypěstovali politici luxusními sociálními systémy a dotacemi, které umožní přežití právě těch líných, neschopných či nechtějících pracovat. Sociální systémy v dnešní podobě odnaučili nemalou část lidu pracovat na sobě, aby si zajistili lepší život, ale spoléhat se, že se budou mít dobře i když nebudou pracovat či nažit se, protože se o ně postará stát. Většina čecháčků by měla obrovský problém žít dlouhodobě v Německu (ne mít německý příjem, ale české životní náklady), natož v USA. Český volič má zkušenost s totalitním režimem, prosto si ho opět více než polovina voličů přeje. A proč? Právě proto, že nemusí přemýšlet a nést odpovědnost za vlastní život. Stačí držet ústa a krok a režim nalinkuje život od narození po smrt a zajistí, abyste jako levná pracovní síla přežil.
To není žádný dojem, že liberální demokracie je nejlepší možný systém.
To vychází z dlouhodobé energetické účinnosti jednotlivých systémů.
Pokud se na jednotlivé systémy díváme jako na stroje nebo spíš na generátory energie, tak z toho jasně plyne, že diktatury, jak politické, tak náboženské, velkou část energie vyprodukované systémem ztrácí vnitřní kontrolou a dlouhodobě dojdou ke stagnaci.
Veškerá vyprodukovaní energie se spotřebuje na údržbu systému.
Pak může docházet k tomu, že se na další výdaje elektřiny začnou spotřebovávat nějaké vybrané části společnosti. V tu chvíli se systém začíná hroutit sám do sebe.
Já osobně jsem v mládí doufal, že muže existvat systém s absolutní svobodou, ale postupem času, jak jsem poznal lidskou podstatu, mi došlo, že v taková chvíle by trvala jen okamžik a došlo by k rychlému překlopení do tyransky řízených skupin.
Takže je zřejmé, že liberální demokracie, společně správním státem a funkční byrokraticií, je systém s největší možnou svobodou.
I mě osobně tohle zjištění nedělá radost, nějak jsem vždycky věřil v něco lepšího 🙂
A to, co se teď děje v USA, to je anarchistická revoluce, která vede jen k diktatuře.
Ale nikdy nic není ztraceno, závisí na lidech, jak a kdy se dokážou vzchopit.
Už teď je ale jasné, že to odnesou i miliony lidí nevratným poškozením svých životů.
Ne, to ani tak není anarchistická (to je extrém liberalismu, tj. svobody), ale revoluce konzervativců a řekla bych, že dokonce ta extrémně konzervativní, tj. fašistická.
Podle mého názoru jsou a zůstávají dva samostatné pojmy demokracie a liberalismus.Spojovat je mezi sebou pokládám za škodlivé pro demokracii jako takovou.Už proto,že liberalismus je jakýsi ideologický nástroj bez pravidel spíše tedy demagogický a demokracie je ryze politický týkající se uspořádání společnosti s danými pravidly většiny.
Podle mě demokracie bez liberalismu není demokracií. Protože co je opakem liberalismu? V dnešním vnímání je to konzervatismus. A naplnění tohoto slova významem je problematické. Obrovská masa si pod slovem konzervatismus představuje cokoli, co bylo v minulosti a nové věci by se měly trestat. To zase odporuje demokracii.
Příjemné překvapení. Nečekal jsem, že se na Fórum 24 objeví tak zajímavý článek.