1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 1 rokem

Rusko pochopitelně ví, že jejich lžím neuvěří všichni. Ale také vědí, že systematickým utajováním, lhaním a relativizováním si získají dostatek když ne sympatizantů, tak aspoň "zesilovačů" jejich relativizací.

4
Před 1 rokem

Ještě připomínám, že Pulitzerovu cenu, kterou Duranty získal za záměrné lhaní o genocidě Ukrajinců, mu nikdy nikdo neodebral.

Naopak, hodně západních novinářů šlo ve šlepějích toho bezzásadového šmejda a jezdili do Ukrajiny vyfotit člověka v kukle, aby ilustrovali svůj předem napsaný (v utajované spolupráci s ruskými novináři z Russia Today) článek o ukrajinském nacizmu.

21
Před 1 rokem

Tento komentář byl smazán uživatelem.

Zobrazit další reakci
Před 1 rokem

Možná by v souvislosti s hladomorem na Ukrajině bylo dobré nevynechávat a zmínit, že souvisel se sankcemi proti SSSR. Západ odmítal dodávat techniku výměnou za cokoliv jiného než za obilí, v naději, že SSSR vyhladoví. A vyhladověl, akorát to neskončilo zhroucením režimu.

12
Před 1 rokem
Tomáš Krátký

Aha a to jste četl v ohníčku, nebo vám vtloukali do makovice v pionýru? USA dodávaly už v roce 1921 v prvním případě hladomoru pár let po bolševické revoluci zrno na osev a zemědělské stroje výměnou za příslib že výnos nebude použit na zbraně. Jak to dopadlo víme kromě vás a dalších užitečných blbů.....

18
Zobrazit další 2 reakce
Před 1 rokem

Stoletá tradice lhaní, manipulace a korupce prodejných novinářů. Pokud by někdo přemýšlel, v čem je rusko opravdu nejlepší na světě, tam v tomto.

Sto let důkazů o ruském lhaní a stále se velká část lidí nechá znovu a znovu podvést stále stejnými postupy.

32
Před 1 rokem
Luděk Zika

přesně tak a na druhou stranu proč by to ti šmejdi měnili když to stále funguje že?

6
Před 1 rokem

Milovaný sovětský vůdce Stalin a je úplně jedno, že původem Gruzín, nenáviděl ukrajinské pracovité rolníky, kteří odmítali kolektivizaci. Proto nastoupily v letech 1932-33 ruské rudé gardy, které jim ukradly vše, dokonce i osivo na příští rok. Přestupky proti odvodu obilí 10 let až trest smrti. Hladem tehdy na Ukrajině umíralo 25 tisíc lidí denně...Sovětští historici se nakonec shodli, že hladem zemřelo 14 milionů Ukrajinců. Ano, přesně těch, kteří živili celý slavný a bohatý SSSR.

Přeživší stařenka: "Nikdo nemyslel na nic jiného než na smrt"

Zato významní západní intelektuálové (Feuchtwanger, Barbusse, Rolland nebo Shaw) a dokonce francouzský premiér Hérriot se zalykali pýchou nad sovětským blahobytem.

18
Před 1 rokem
Jiří Ptáček

Zapoměl jste na našeho soudruha Julia Fučíka a řadu dalších, bolševicky problblých a komoušům řiťovlezných, pablbů..!

8
Zobrazit další reakci
Před 1 rokem

Lhát, lhát a lhát a až se na to přijde, lhát znova. Až mi Rus řekne, kolik je hodin, radši se podívám na ty svoje. Jednak proto, abych se dozvěděl, kolik hodin opravdu je a taky proto, abych se ujistil, že je ještě mám.

19
Před 1 rokem
Radim Kelner

Rusko, odjakživa akorát říše zla, lhaní a podvodu!

9
Zobrazit další reakci
Před 1 rokem

30. léta byla obecně těžkou dobou. Ve stejné době jako holodomor na Ukrajině probíhal hladomor v Bengálsku, tehdy britské kolonii, který si vyžádal na 3 miliony obětí. Na Ukrajině i v Bengálsku platilo, že metropole lidi na té "periferii" prostě obětovala, resp. byla i ráda, že se zbavila nespokojenců. Možná byly i další případy ve stejné době, nevím. Ukazuje to, že v dané době bylo možné opravdu leccos a ani to nijak zvláštně nevzbudilo kritiku. Buďme rádi, že jsme aspoň o něco dále.

10
Před 1 rokem
Věra Anderlová

A v tom Bengálsku milostivá paní také Britové jezdili od vesnice k vesnici aby místním zabavili všechny potraviny včetně zásob na osetí na další rok a když náhodou objevili skryté zásoby nutné pro přežití tak je nemilosrdně popravili a ženy včetně nedospělých děvčat ještě předtím znásilnili...

7
Před 1 rokem

Nic se nezměnilo. Naivkové stále obdivují ruský blahobyt.

Jiní zas obdivují ukrajinskou demokracii a vyžadují okamžité přijetí nejzkorumpovanější državy mafiánských oligarchů do EU.

Před chvílí vrchní naiv v TV nadšeně obhajoval zrušení práva veta...

14
Před 1 rokem

Podobný problém popsal i André Gide.. Když se vrátil z předtím obdivovaného SSSR, rozhodl se popsat ubohost, fanatismus a krutost té země v knize. Bál se, že tomu, co píše, nikdo neuvěří..Po vydání knihy nejen, že obsahu lidé nevěřili, ale se pustili se do něj i levicoví intelektuálové s nesmírně tvrdou kritikou, že údajně haní Sovětský svaz - tu nejspravedlivější zemi na světě...

Nic se nezměnilo ani ve 21.stoleti,

západ si stále buduje svojí zářivou chiméru o zemi, kde "zítra již znamená včera".

3
Před 1 rokem

Zajímavé, jak tehdejší rétorika a restrikce sovětského režimu korespondují s těmi současného Putinovského Ruska.

18
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt