1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 5 měsíci

Ke zrušení mají dobře našlápnuto, když se dostala na místo hejtmanky tato servilní Burešbabišova podržtaška.

33
Před 5 měsíci

Návrh sloučit Karlovarský a Plzeňský kraj je asi podobně průchodný jako sloučit kraj Královéhradecký a Pardubický. Existují tam určité sentimenty. Vždycky tam zůstane nějaké větší město, které se tím bude cítit poškozené.

4
Před 5 měsíciUpraveno
Karel Kocourek

Co jsem četl, tak Karlovarský by se rozdělil mezi Plzeňský a Ústecký. Vary měly jít do Ústeckého.

2
Zobrazit další 2 reakce
Před 5 měsíci

Ano,jsou tu určité problémy,ale není to nic hrozného,než vládnoucí garnitura z Prahy...A to už nepíši z kterých tzv.pr..lí do Prahy přítáhli. Ti mají na svědomí rozklad tohoto státu a postupnou chudobu jejich obyvatel..

3
Před 5 měsíci

Zřízení vysoké školy nevyléčí karlovarský kraj. Pokud není dostatek bytů a vhodných pracovních příležitostí nebudou na Karlovarsko přicházet lidé ba naopak budou odcházet. Viz Ostrov. Před cca 20-ti lety město s 20-ti tisíci obyvateli. Zrušením Škoda Ostrov, Vast Eka a dalších firem je v Ostrově s bídou16 tisíc obyvatel. A tak je to v celém kraji. Žádná vysoká škola byty nepostaví a nezřídí vhodná pracovní místa. Když už vysokou školu, tak v oboru lázeňství a gastronomie a především byty.

2
Před 5 měsíci
Karel Liška

Během Sčítání lidu, domů a bytů 2021 bylo k rozhodnému okamžiku (půlnoc z 26. na 27. března 2021) sečteno na území Karlovarského kraje celkem 125 299 obydlených bytů. Z celkového počtu bytů jich tak byly obydleny téměř tři čtvrtiny (84,4 %).

Nejvíce prázdných bytů bylo evidováno v okrese Karlovy Vary, a to více než pětina z jejich celkového počtu (20,1 %). Naopak nejméně neobydlených bytů se nacházelo na území okresu Sokolov (10,2 %).

Mnohem důležitější je nabídka práce. Člověk, který odejde na VŠ obvykle má kam se vrátit. Proč by se ale vracel, když se neuživí?

1
Před 5 měsíciUpraveno

Směšný článek snažící se napasovat desítky let trvající problémy pouze na politiky ANO. I kdyby se přišlo s nějakou nápravou, za kolik let se to projeví? Kdo ovladal kraj od jeho vzniku až po současnost? Proc na ty necinne politiky není ze strany novinářů poukazovano? Proc je pozornost upřena jen na dosavadní, maximálně minule vedení? Asi se to někomu hodí mít krátkou pamet. Od zlého Ano, nyní vládnoucího, přejdeme rovnou ke komunistům, a nikoho jiného. Sice vznikne díra 30 let, ale to nevadí. Divím se stredopravicovym voličům, ze hltají takové články, psané jen z jednoho důvodu, nepoukazat na strukturální problémy kraje, ale na hnutí ANO. Kdyby v kraji nevladlo Ano, tak by žádný takový článek nebylo. Na nezávislou žurnalistiku Vám nepřispěji.

9
Před 5 měsíci
Aleš Stloukal

Taky od vás nezávislá žurnalistika vůbec nic nechce, klidně si jděte přispívat podle svého gusta, třeba na Parlamentní listy. Máme demokracii, a díky tomu každý si může číst a podporovat média podle svého gusta.

Před 5 měsíci

Když byli vyhnáni Němci, nahradili je komunisti lůzou ze všech koutů a do funkcí posadili velký komouše. Za 40 let zdevastovali pohraničí tak, že se to bude dávat dohromady 100 let.

14
Před 5 měsíci
Tomas Crha

První s poslední lůzou byly RG. Lázeňský trojúhelník byl protěžován a vystavován jako výkladní skříň. Že si na to místní zvyklí a čekají na další a další dotace, je jejich problém.

Na Broumovsku má každá obec svého Holanďana, který ukázal co se dá udělat. Proč tam nemají svého soukmenovce?

2
Před 5 měsíci

Nevím, ale mám pocit, že Rusové tam byli celkem spokojení 🙃

15
Před 5 měsíci
Karel Tancoš

Aby ne!

7
Před 5 měsíci

Nepolitizovat, není pravdou,nzevby kraj byl nějak značně finančně zvýhodňován, to jsou jenom řeči.Verim, že nové struktury se budou snažit o vysokou školu mnorosadit co největší zájem o vyšší vzdělání.Dale je nutné, aby se zde zvýšily platy, protože za hranicemi je spousty lákadel. Stát, kraj i města by měla ve vyšší rozsahu se zajímat o lázeňství, od propagace i mimo třeba Evropy, pro vyšší návštěvnost asijských občanů.Prave lázeňství je v útlumu, známými to duvody.Dalsi věci je zajistit zaměstnanost v kraji novými závody s technologickými procesy.Dale to musí být snaha všech, nejenom krajské, ale i místní reprezentace.Zvysit i provoz letiště pro dalším linky.Souhlasim, že kraj mě i dost nepřizpůsobivých,nebo těžce přizpůsobivý.Dat jim najevo, že když budou pracovat, posílat děti do škol, tak je podporovat, opak ne.

1
Před 5 měsíci
Miloslav Fohl

Lázeňství je v útlumu, protože žijeme v 21. století a existují účinnější metody léčby a lidé mají jiné preference trávení volného času. Asiaté to rozhodně nevytrhnou, oni mají dovolené tak málo, že ji potom berou akorát jako honbu za co největším množstvím zážitků a fotek. Není výjimkou, že během týdenní dovolené v Evropě asijští turisté navštíví 3 - 4 různé země. Na návštěvu Karlových Varů jim tak vyjde cca půl dne. Trávit dovolenou 3 týdny v kuse na jednom místě popíjením horké vody a procházkami je pro Asiaty naprosto nepředstavitelné.

Sebelepší propagace lázním nepomůže, pokud se jejich nabídka nezmodernizuje a nepřizpůsobí soudobým požadavkům klientů.

3
Zobrazit dalších 7 reakcí
Před 5 měsíci

Kraje by se měly zrušit. Kraje jako politické útvary zde po zrušení zemských zastupitelstev zavedli v roce 1949 komunisté, kteří kvůli snadnějšímu dohledu z Prahy nad obyvatelstvem i poslední dědiny státní správu převedli na poslušné národní výbory. Jak vidět tento systém vyhovuje Praze i nyní.

2
Před 5 měsíci
Stanislav Kroupa

A co navrhujete? Župy? Od krajů se to až tak neliší...

Odkaz

3
Zobrazit další 4 reakce
Před 5 měsíci

Každý by měl mít jednu funkci a tu pořádně vykonávat. Snížit počet krajů na původní stav před rokem 1990. Máme zbytečně velký administrativní stát. Bohužel nevěřím, že by si politici na všech úrovních zrušili své hezky placené místa z našich daní.

7
Před 5 měsíci
Jan Novák

Tak kraje nevadí. Vadí spíše to, že mají minimální pravomoci a slouží převážně jen jako přerozdělovací středisko.

1
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt