Tu dobu pamatuji. Ta přílišná „sametovost“ určitě nebyla dobrá. Ale vinu za nezrušení KSČ(M) má podle mě někdo jiný: Když v roce 1990 přišel tehdejší městský prokurátor Tomáš Sokol s návrhem zrušit tuto zločineckou stranu, hlasitě protestoval jeho tehdejší nadřízený, hlavní prokurátor Pavel Rychetský. Takže se o rušení již nemluvilo. Pánové Rychetský a Jičínský taky prosadili zákony, které v trestním právu dávaly více práv pachatelům než obětem, a společnost tak získala pocit, že zločiny je možno páchat beztrestně. Do toho Klaus prohlásil, že nezná špinavé peníze a že trh vyřeší vše – a víme, co následovalo.
opravdu hezky to je Hamplové nandáno,..ona si myslí,že někoho zajímá,snad jen takové joudy jako je ona sama
Tato bohužel senátorka zřejmě ani netuší kde žije. V Československu ani v České republice neměl a nemá prezident pravomoc rušit politickou stranu. To náleží pouze soudu. Zřejmě se vzhlédla v praktikách prezidentů Ruska, Běloruska, Venezuely a dalších zemí kde vládnou diktátoři.
A já bych ještě doplnil, že z kasáren to sledoval docela slušně vybavený kontingent spřátelené armády ze země kde včera již znamená zítra a to fakt nebyla sranda. Na svoji dobu byl velmi slušně vybaven (snad tu byly i jaderné hlavice v rámci systému PVOS) a zelené mozky v jeho vedení byly velmi motivovány k akci na potlačení kontrarevoluce. Takže opatrnost a diplomacie byla na místě. Jiná věc je ale polistopadový vývoj, útěk před právníky v rámci kupónové privatizace, rozkrádání majetku v rámci přímé privatizace, atd., atd. .... 😥 A film Vlny doporučuji každému. Jsem velký kritik snah o zpracování tématiky emigrace a roku 1968 vůbec, ale Mádl to podle mne zpracoval skvěle!!!
Rozkrádání majetku při privatizaci? Většina výrobních prostředků a podniků byla komunisty zabavena v roce 1948. Mnoho nových fabrik (krom těžkého průmyslu) komunisté nevybudovali, a ještě méně pak modernizovali. Většina průmyslových podniků měla zastaralé technologii a zaměstnávala spoustu zbytečných lidí. Většinu fabrik po roce 1990 vedlo jejich stávající vedení, které nebylo schopné vést firmy v konkurenčním prostředí, protože bylo zvyklé, že je jim výroba lajnována. Nepopírám, že vykukové byli a jsou, ale rozhodně bylo více těch úspěšných, co své firmy vybudovali v 90. letech od píky.
A co na tomto
"Tak nevím, ale pokud pan režisér Jiří Mádl říká, že komunisté měli být zakázáni, dopouští se kritiky především polistopadové politiky Václava Havla. Heslo ‚Nejsme jako oni‘ bylo totiž z jeho dílny, a tvůrcem polistopadové politiky po jeho boku byl v mnohém Marián Čalfa. Marián Čalfa byl za normalizace člen a funkcionář KSČ, a po sametové revoluci byl dokonce československý premiér. Byl to také patrně on, kdo sjednal první volbu Václava Havla prezidentem.
Proto víme, že proti zákazu komunistů byl zejména Václav Havel, a měl k tomu patrně své důvody,“
není autore článku pravda???
Četla jste ten článek samotný, který vysvětluje všechny souvislosti proč tomu tak bylo? To paní senátorka neudělala a jenom vytrhla z kontextu to, co se jí hodilo a autor článku to doplnil.
Vrcholem toho všeho je komunistický prezident a polittručka na Hradě,ti ovšem Madliovi a dalším hereckým vlezprdelkům nevadí 🤷🏻♀️😤
No, nechybělo moc a byl na hradě jiný bývalý komunista, estébák, oligarcha, populista a podnikatel jdoucí přes mrtvoly.
Komunistickou minulostí mají i současní ministři fialovi vlády (např Bek - přihláška pro vstup) i prezident Pavel (člen KSČ)...
Anebo bývalý premiér Babiš, prezident Zeman...
Charakter našeho národa nejlíp dokládá skutečnost,že zde bylo před 89 na počet obyvatel nejvíc komoušů z celého bolševického tábora. A podle volebních výsledků kdy má slovenský estébák Bureš nejvíc fanoušků je vidět že jsme stále stejný, ubohý národ.
Pane Zurek ,nevolil jsem Babiše ,ale vadí mi stále stejné omýlání jeho příslušnost k STB,všichni herci,zpěváci a co vycestovali za hranice byli prověřováni STB a případně nuceni ke spolupráci.U lidí si vážím charakteru,pracovitosti a výsledků jejich práce.
Tu paní nemusím,ale vůbec.Jen jedno chci říci. Komunisté měli být zakázání a Havel to podělal opravdu tím-nejsme jako oni. Kdyby se to ještě tenkrát obrátilo a já z vlastní zkušenosti vím jak to bylo třeba na vesnici ,kdy mě jako šéfovi OF hrozili tím,ať si vyberu strom na kterém chci viset,tak by nám ukázali. V tom byl Havel naivní a chyboval a když poslouchám Konečnou je mi špatně.Vím co dokáží i z Bartolomějské
Autor nějak pozapomněl, že rozhodující úlohu 17.11.1989 sehrálo STB.
Ať už se jedná o odklonění průvodu nebo o zinscenování smrti Růžičky-Zivčáka. Už zřejmě zapomněl, jaký slogan tenkrát dostal lidi do ulic: "Děti si zabíjet nenecháme."
byl jsem v centru dění a na takové heslo si nepamatuji,buďto mám děravou paměť,nebo lžete,najděte mi jeden transparent s tímto heslem,jediný odkaz,který jsem našel je v článku,který psala studentka gymnázia a to je spíš takové slohové cvičení,takže nic moc