1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 8 měsíci

Tu dobu pamatuji. Ta přílišná „sametovost“ určitě nebyla dobrá. Ale vinu za nezrušení KSČ(M) má podle mě někdo jiný: Když v roce 1990 přišel tehdejší městský prokurátor Tomáš Sokol s návrhem zrušit tuto zločineckou stranu, hlasitě protestoval jeho tehdejší nadřízený, hlavní prokurátor Pavel Rychetský. Takže se o rušení již nemluvilo. Pánové Rychetský a Jičínský taky prosadili zákony, které v trestním právu dávaly více práv pachatelům než obětem, a společnost tak získala pocit, že zločiny je možno páchat beztrestně. Do toho Klaus prohlásil, že nezná špinavé peníze a že trh vyřeší vše – a víme, co následovalo.

17
Před 8 měsíci

opravdu hezky to je Hamplové nandáno,..ona si myslí,že někoho zajímá,snad jen takové joudy jako je ona sama

10
Před 8 měsíci

Tato bohužel senátorka zřejmě ani netuší kde žije. V Československu ani v České republice neměl a nemá prezident pravomoc rušit politickou stranu. To náleží pouze soudu. Zřejmě se vzhlédla v praktikách prezidentů Ruska, Běloruska, Venezuely a dalších zemí kde vládnou diktátoři.

9
Před 8 měsíci

A já bych ještě doplnil, že z kasáren to sledoval docela slušně vybavený kontingent spřátelené armády ze země kde včera již znamená zítra a to fakt nebyla sranda. Na svoji dobu byl velmi slušně vybaven (snad tu byly i jaderné hlavice v rámci systému PVOS) a zelené mozky v jeho vedení byly velmi motivovány k akci na potlačení kontrarevoluce. Takže opatrnost a diplomacie byla na místě. Jiná věc je ale polistopadový vývoj, útěk před právníky v rámci kupónové privatizace, rozkrádání majetku v rámci přímé privatizace, atd., atd. .... 😥 A film Vlny doporučuji každému. Jsem velký kritik snah o zpracování tématiky emigrace a roku 1968 vůbec, ale Mádl to podle mne zpracoval skvěle!!!

30
Před 8 měsíci
Tomáš Hrubý

Rozkrádání majetku při privatizaci? Většina výrobních prostředků a podniků byla komunisty zabavena v roce 1948. Mnoho nových fabrik (krom těžkého průmyslu) komunisté nevybudovali, a ještě méně pak modernizovali. Většina průmyslových podniků měla zastaralé technologii a zaměstnávala spoustu zbytečných lidí. Většinu fabrik po roce 1990 vedlo jejich stávající vedení, které nebylo schopné vést firmy v konkurenčním prostředí, protože bylo zvyklé, že je jim výroba lajnována. Nepopírám, že vykukové byli a jsou, ale rozhodně bylo více těch úspěšných, co své firmy vybudovali v 90. letech od píky.

13
Zobrazit další 2 reakce
Před 8 měsíci

A co na tomto

"Tak nevím, ale pokud pan režisér Jiří Mádl říká, že komunisté měli být zakázáni, dopouští se kritiky především polistopadové politiky Václava Havla. Heslo ‚Nejsme jako oni‘ bylo totiž z jeho dílny, a tvůrcem polistopadové politiky po jeho boku byl v mnohém Marián Čalfa. Marián Čalfa byl za normalizace člen a funkcionář KSČ, a po sametové revoluci byl dokonce československý premiér. Byl to také patrně on, kdo sjednal první volbu Václava Havla prezidentem.

Proto víme, že proti zákazu komunistů byl zejména Václav Havel, a měl k tomu patrně své důvody,“

není autore článku pravda???

28
Před 8 měsíciUpraveno
Helena Pechová

Četla jste ten článek samotný, který vysvětluje všechny souvislosti proč tomu tak bylo? To paní senátorka neudělala a jenom vytrhla z kontextu to, co se jí hodilo a autor článku to doplnil.

22
Před 8 měsíci

Vrcholem toho všeho je komunistický prezident a polittručka na Hradě,ti ovšem Madliovi a dalším hereckým vlezprdelkům nevadí 🤷🏻‍♀️😤

60
Před 8 měsíci
Ilona Čermáková

No, nechybělo moc a byl na hradě jiný bývalý komunista, estébák, oligarcha, populista a podnikatel jdoucí přes mrtvoly.

51
Před 8 měsíci

Komunistickou minulostí mají i současní ministři fialovi vlády (např Bek - přihláška pro vstup) i prezident Pavel (člen KSČ)...

66
Před 8 měsíci
Jan Marek

Anebo bývalý premiér Babiš, prezident Zeman...

41
Před 8 měsíci

Charakter našeho národa nejlíp dokládá skutečnost,že zde bylo před 89 na počet obyvatel nejvíc komoušů z celého bolševického tábora. A podle volebních výsledků kdy má slovenský estébák Bureš nejvíc fanoušků je vidět že jsme stále stejný, ubohý národ.

16
Před 8 měsíci
Pete Zurek

Pane Zurek ,nevolil jsem Babiše ,ale vadí mi stále stejné omýlání jeho příslušnost k STB,všichni herci,zpěváci a co vycestovali za hranice byli prověřováni STB a případně nuceni ke spolupráci.U lidí si vážím charakteru,pracovitosti a výsledků jejich práce.

8
Před 8 měsíci

Tu paní nemusím,ale vůbec.Jen jedno chci říci. Komunisté měli být zakázání a Havel to podělal opravdu tím-nejsme jako oni. Kdyby se to ještě tenkrát obrátilo a já z vlastní zkušenosti vím jak to bylo třeba na vesnici ,kdy mě jako šéfovi OF hrozili tím,ať si vyberu strom na kterém chci viset,tak by nám ukázali. V tom byl Havel naivní a chyboval a když poslouchám Konečnou je mi špatně.Vím co dokáží i z Bartolomějské

14
Před 8 měsíci

Autor nějak pozapomněl, že rozhodující úlohu 17.11.1989 sehrálo STB.

Ať už se jedná o odklonění průvodu nebo o zinscenování smrti Růžičky-Zivčáka. Už zřejmě zapomněl, jaký slogan tenkrát dostal lidi do ulic: "Děti si zabíjet nenecháme."

6
Před 8 měsíci
Radek Čtvrtečka

byl jsem v centru dění a na takové heslo si nepamatuji,buďto mám děravou paměť,nebo lžete,najděte mi jeden transparent s tímto heslem,jediný odkaz,který jsem našel je v článku,který psala studentka gymnázia a to je spíš takové slohové cvičení,takže nic moc

2
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt