Už vidím jak neschopnej a pomalej člověk bude chtít stejný plat, jako člověk co dělá a nepoflakuje se. Fakt hrozný. Kolik tohle nadělá v kolektivu problémů, nechci vidět. Ten co maká si řekne proč bych měl a ten co se fláká bude dělat dusno.
Jste to pořádně nečetl, protože tu o lemply nejde. A těžko můžete na začátku dat někomu menší plat, protože si řeknete “jo, ty budeš lempl”.
Mnozí diskutující asi přehlédli tento odstavec.
"Prostor pro rozdíly ve mzdách nadále zůstane zachován, například podle schopností nebo pracovního výkonu zaměstnance. S tím směrnice EU počítá, ale rozdíl musí být transparentně zdůvodněný. "
Například. Za práci řidiče vysokozdvižného vozíku, by měl všem náležet stejný základní plat. Ti lepší, rychlejší, pracující bez chyb, ap. Mohou být odměněni prémiemi. Vedoucí pracovník by je měl být schopen odůvodnit. Tak to chodilo i tam kde jsem pracoval. Až do doby kdy přišel zákaz zveřejňování platu.
No nepřehlédli, ale mají zkušenosti, že největší vlny obvykle dělají největší lemplové. A ti se pro jistotu považují i za největší dříče a myslí si, jak jsou šizeni.
To jsem rád,že můj zaměstnavatel je progresivní,co se týče transparentnosti.. Absolutně neřeší délku praxe, která se ve stejných případech liší,tak i kvalita a přístup k práci..Všichni mají plus mínus stejně,a pak jsou tu ty "odměny", které mají udělat ten rozdíl..Stovka sem, stovka tam... Takže otázkou pak zůstává,proč se snažit,když lempl má v řádu o 300 korun míň?..Akorát netuším,jak je na tom opačné pohlaví s platem..
Pracovala jsem na dvou pozicích za nižší ohodnocení, než kolega, co má jen jednu z mých funkcí. Hrubý plat má o 5 tisíc vyšší plus auto, na které já nemám nárok, takže další 3 tisíce dám za benzín, který on řešit nemusí. Jeho práci jsem ho učila. Děti nemám, abych byla často na OČR, ale nemám ani bimbase, takže smolíček.
Když jsem se to dozvěděla, snížila jsem produktivitu na tu jeho, vyřvala si nového člověka na tu druhou půlku mojí práce a hned je mi líp. 🙂
Staci oznamit odchod. To sa potom zdvihne plat zo dna na den i desiatky percent a na pohlavie sa odrazu nehladi.
dorovnat - diskutabilní. U žen samoživitelek je to problém. Teď zaměstnávám jednu . Dvě děti a z 5ti měsíců byla doma 2měsíce a 4dny. Takže pořád platím nemocenskou její plat / marodný - to stát vyčůraně hodil na zaměstnavatele. Slečna byla v únoru 4 dny v práci a i tak mě ,,stála" 8950,- !! Vycítila že se s ní asi rozloučím a co se nestalo?? Najednou je na nemocenské doma a to už 1,5měsíce. Platila si pojistku na výpadek příjmu . Takže od státu marodný 350,- a pojistka 500,- ,,, takže se má finančně lepe než v práci.
K věci dodám , v momentě kdy budu muset dorovnat platy tak se budu muset s ženami rozloučit. Bohužel to tak je.
Kňučení českých otrokářů v rukou nadnárodních firem za 3, 2, 1 teď.
to je třeba ale změnit volbout vlády a posílením národní ekonomiky. Lidi jako Prouza, Dlouhý atd prosazují cizí firmy
Další report, další regulace, další ochrana lidí kteří si to nezaslouží, další mimoekonomický nástroj. A pak se tu divíme, že deset z deseti nejvýznamnějších technologických firem je z USA.
Socialisti nechápou, že mzda je odměna za odvedenou práci a že lidi nejsou roboti. Stejné pozice neznamenají stejné výsledky.
Tak ono pokud neděláte pojišťováka,prodejce aut nebo podobně,tak se ta odvedená práce těžko nějak dokazuje.. Jasně,když dva dělají totéž, není to totéž,ale stejně, pořád je tu ten socialistický duch, někteří nadřízení mají své favority,a ten zbytek si nechce dělat s lidmi zle,a taky starosti, tak odměny většinou vydělí počtem podřízených zaměstnanců..
Klasická EU. Umělé zaměstnání dalších dozorujících úředníků, buzerace a v důsledku snížení ziskovosti firmy, díky nekonečnému mudrování, jestli jsou mzdy "spravedlivé" a nikoliv jak je kdo užitečný pro firmu (důležitější je jestli nosí kalhoty nebo sukni).
Totální nesmysl a značné zatížení administrativy. Navýšení režii firmy = zdražení cen. Ženy na stejné pozici, se stejnými úkoly, výkony za stejný plat jako muži = OK. Zbytek je nesmysl.