Dnešní důchodci byli také mladí a měli také stejné problémy. Měli malé byty (dle této statistiky) a i na těch se mnohdy nadřeli. Po práci chodili ještě makat na stavbu mnohdy družstevního bydlení. Když byli mladí, bydleli totiž u nich jejich děti a tak i jejich dnes velké byty byly vlastně malé a přelidněné. Když se pak děti osamostatnily, tak dle této hloupé statistiky vlastně zbohatli.
Dnešní důchodci si své už odmakali a pro naši budoucnost už toho vykonali až dost.
Kolikpak dnešních mladých by se pustilo společnými silami do stavby družstevní bytovky? Cca tři roky všechen volný čas věnovat práci na stavbě? Po finanční stránce by se tak i dnes dostali reálně k vlastnímu bydlení.
Bravo pane Martínek. Opět se vám podařilo poštvat mladou generaci proti důchodcům a přestárlím lidem. Vaše štvavá kampaň má jistě svůj původ v
něčí zakázce a mne by zajímalo kde bydlíte vy a kolik vám platí za tahle jedovatá a společensky nebespečné výmysli. Také jsem byl mladý a musel jsem se postarat o bydlení pro mou rodinu a to samé čeká dnešní mladé a vždy to tak bylo.
Martínek doporučuje důchodcům zemljanky a vrážet mezigenerační klíny se naštěstí
nedaří tak, jak se ten Martínek svým štvavým článkem snaží, neb i normálním mladým je jasno, že tato pětižumpa mladým rodinám nepomůže.
Nechápu, proč autor článku poukazuje na statistické údaje.
Je smutné, že si nevšimnul, že vždy bylo (už za feudálů) že někde (na zámku) bylo 10 místností obýváno 2 lidmi ,zatímco někde se v maličkém domku (příkladem mohou být domečky ve Zlaté uličce v Praze) se ve dvou maličkých místnostech tísnilo i 6 lidí (3-4 děti nebývaly vyjímkou) a to ještě v jedné místnosti byl kout řemeslníka (např. ševce).
Není jistě problém zapátrat v minulosti (ne tak dávné) a najít myšlenku jak si BUDEM VŠICHNI ROVNI (a při tzv. nadměrných metrech byl Podnik bytového hospodářství schopen ovdovělé seniorce dát do dvou pokojů nájemníka.)
Ale tato myšlenka se svými důsledky byla vlastní jisté politické straně kterou si tu po roce 1989 nepřál NIKDO.
Tak že se ptám proč autor necílí na majitele zámků, činžáků aj. tam by dle mého názoru ( pokud mu jde o něco jiného než štvanici na důchodce ) měl začít.
Majitele zámku nechodi na socialku pro prispevek na bydlení a energie.
Důchodci se většinou přičinili. Postavili si rodinný dům za své. Hypotéky nebyly. Ani stavební firmy, které dnes staví na klíč. Nadřeli se a dovolené trávili na stavbě i se svými malými dětmi, protože jejich rodiče byli vcelku mladí a chodili do práce.
A co tím chtěl Martínek říci??? Že je nutno postřílet důchodce, neboť využívají majetek, na který celý život dřeli?? Nebo snad je třeba důchodce soustředit do domovů a zapálit?? Tos mne namíchl Dalibore tak, že bych Ti jednu vrazil.
Nerozčilujte se. Tento autor ryje do všeho, protože všemu rozumí.
Za tohle asi autor dostal dobře zaplaceno. Vyvolávat nenávist proti důchodcům je teď nějak hlavní téma pisálků.
A jak si kdo ustele, tak si lehne, pane Martínku.
Nechodilo se na úřad práce, pracovalo se a kdo šetřil a snažil se, tak si pořídil třeba velký dům, pokud mladí budou chtít to samé, musí si tím také projít.
Důchodci žijí ve velkých bytech, rodiny s dětmi se mačkají v jedné místnosti... A proč si mladí dělají děti, když nemají kde bydlet? Nejdřív jsme s manželem pořídili bydlení, pak se narodila dcera. Bytů v ČR není po několik desetiletí dostatek, ale odpovědným přístupem k životu se i toto dá řešit. A nemusíme kvůli tomu šířit nenávist mezi "mladými a starými". Když si senioři opraví bydlení, stejně si je na onen svět sebou nevezmou. Takže nakonec z toho mladší generace profituje. Pak je taky dobré si uvědomit, že všechno již vybudované zde vytvořili především dnešní senioři.
Pan Martínek si spletl dobu. Je vina vlády, že si mladí nemohou pořídit vlastní bydlení. A pokud si ho pořídili před inflací, jejíž výši má opět na svědomí vláda, nevztahoval se na ně ani deštník proti drahotě. Pro toho, kdo se rozhodl neplatit např. 16 000 tisíc za nájem, ale vzal si hypotéku, kde platil stejné peníze, deštník není. A to nemluvím o nárůstech splátek po fixaci... Tak se, pane Martínku, proberte, ti, co mohou za to, že mladé rodiny nemají kde bydlet, nejsou majitelé nemovitostí, kteří je zaplatili, zdanili, platí náklady na údržbu, ale naše vláda.Její zdražování, nechuť škrtat ve výdajích ve státní sféře, nesmyslné poradní týmy (jejich výsledky pociťujeme všichni), podpora zájmů zahraničí, Michelinské poplatky, podpora výzkumů chovu velryb, zrušení EET, dávkový systém, který podporuje a podporoval bez kontrol poměrně velkou zkupinu uživatelů, nedostatečná kontrola tzv. pracovních agentur atd...
Bydlím sama v 3+1 64 m2 OSOBNÍ VLASTNICTVÍ. Chtěla jsem jít do menšího a hlavně níž! Náklady na bydlení by byly stejné nebo vyšší . Další náklady na prodej a koupi, na kterých bych prodělala! Sleduji nabídky realitek.
Tak už tady dožiju
Pane redaktore, vy už se snad začnete navážet i do vlaštovek ! Taky jo, sotva na jaře přiletí a hned bydlí !