Před 5 měsíciUpraveno

Šmarjá, to je jak náboženství. Svaté dogma, o kterém se nepochybuje. Že se děti pohlavku, nebo plácnutí bojí kvůli bolesti? Ani náhodou. Já jsem těch pohlavků a zasloužených výprasků jako děcko pár schytal. A o bolest vůbec nešlo. Šlo o mojí uraženou důstojnost. A ta se dá mnohem hůř pošlapat slovy. Ze všech učitelů co jsme kdy měli, jsme se zdaleka nejvíc báli profesorky psychologie vyhozené v 68 z filosofické fakulty UK, která nás na střední učila češtinu. Ta když vás rozebírala, tak byste nejraději vyskočili z okna. Slova dokáží zranit mnohem víc a trvaleji, než tisíc facek. A na základce nám učitel zeměpisu dával na vybranou. Buď pohlavek, že druhý jste brali o tabuli, nebo poznámka do žákovské. A každý dával přednost pohlavku, vyřízeno během sekundy, před výslechy a výčitkami rodičů.

SPORNÝ OBSAH
Kontext
Odborníci se shodují, že fyzické tresty jakékoli intenzity u dětí jsou nepřijatelné. Kromě toho, že takové tresty vedou k výchově lidí tolerantních k násilí obecně, způsobují také to, že se děti samy častěji uchylují k násilnému chování v dospělosti. Smyslem zákona, který připravuje Ministerstvo spravedlnosti, je tlak na to, aby si rodiče uvědomili, že je nutné reagovat jinak. Česko je jednou z posledních zemí v Evropě, která zatím takovou úpravu zákona nemá. K fyzickým trestům vydala prohlášení také 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy: „Všechny formy násilí bez ohledu na povahu nebo intenzitu jsou škodlivé a způsobují dětem zcela zbytečná zranění, bolest, podkopávají pocit vlastní hodnoty a brání v optimálním psychickém vývoji.“
7
Před 5 měsíci
Radek Hanuš

Asi robot opakuje stejnou frázi "sporný obsah" aniž by reagoval na text. Takže za mně příklad neiteligentního chování stroje bez citu, znalosti a zkušenosti. Tedy AI.

Zobrazit další reakci
Před 5 měsíci
Radek Hanuš

sporný obsah je od toho robota neb ty pseudoodborníci maj leda na zametání ulice