Dobrej blábol (Psí sliny obsahují dezinfekční látky a biologicky aktivní složky, které hubí bakterie a působí protizánětlivě. Je to například enzym lysozym, nebo histatin. Lysozym prokazatelně napomáhá zastavení růstu bakterií, jako je například streptokok. Histatin přispívá k regeneraci tkání)
Toto je správná odpověď👍😊.
Mně osobně pes vylízal sečnou ránu způsobenou sekerkou tak, že nemusela být zašita. Byli jsme vzdáleni od "lékařské civilizace". Je známo, že psí miláček na sebe dokonce naváže nemoc svého páníčka a pak se z toho "vylíže" nebo odejde. Dítě vážné onemocnění, časem zlepšení, ale mladý pes, zcela zdráv, umřel na selhání ledvin. Mívám bolesti končetin, zatím se neví proč. Ještě v začátku to naše Amálka, buldík, vycítí a intenzívně masíruje jazykem. Když mne bolí břicho nebo záda, přitiskne se na to místo a intenzivněji se tlačí. Souhlasím, že může přenášet parazity a jiné brebery, ale po příchodu domů vždy řádně otřeme papulku a nožky, dupku i mističku. Více dělat nejde. Láska léčí a čím je lásky mezi lidmi méně, tím více lidé hledají bezpodmínečnou lásku u zvířat.
Mám v pořadí čtvrtého pejska, žádnou otravu jsem nikdy neměla, Naopak, drobné ranky se po olíznutí hojily rychleji, Mám problémy s bederní páteří, tak se mi tam miláček vždy usádlí a pěkně hřeje.
To jsou ale kecy,infekci má autor článku, naopak sliny pejsků léčí, denně se pusinkuji s pejsky bezmála 55 let a jsem zdravá jako řípa
Kdyby to byla pravda,tak má otravu,nebo infekci třičtvrtě světa.Opet jste se vyznamenali, pěkná pitomost.
Už nevíte co by jste kritizovali . To je zajímavé ,pes olizoval zhnisanou ránu a vyléčil jí.
s hlavně se nechte očkovat proti klištatům a bacha sem slyšel že skáčou ze stromů rovnou za krk 😄
Vraťte školné, žurnalisté. Jeden blábol za druhým.
:-D