1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 15 dnyUpraveno

K

50
Před 15 dny
Jan Rich

Škoda,že ten váš článek nečte Fiala a spol.Máte žel pravdu

30
Před 14 dny

ODS byla od svého vzniku (a je dosud) mocenská skupina, která v maximální možné míře parazituje na občanech ČR a skrývá to za vznešenými hesly (dříve to byl volný trh a dneska svoboda a demokracie).

A k té válce je to asi tak: normální lidi (na všech stranách) na válku kašlou.

A potom přijdou politici (dřív to byli vládci) a řeknou, ať se k vůli ním vzájemně zabíjíme.

46
Před 14 dny
Milan Stříž

Máte pravdu. Běžte to říci do Ruska.

12
Zobrazit další reakci
Před 14 dny

Co šefuje ODS Fiala a předním Topolánek tak tamjsou

samé podvody .

Už není jako byla ODS která byla jen pro lidi a firmy . Ted je to jen Fiala a spol.

15
Před 15 dny

Nedávno jsem psal,že jediná strana má osobnosti,ODS se jich zbavila a zbavuje.Díka za vysvětlení,které jsem je tušil.Parta neschopných se brání tím,že se stává partou všehoschopných.Bohužel,nejen v stranické politice.

66
Před 14 dny

Dost dobře si neumím představit jak Rusko napadne NATO,když si nedokáže poradit ani s rozvrácenou Ukrajinou.Celý ten konflikt tam prakticky vznikl kvůli přístupu k černomořským přístavům,které jsou pro Rusko životně důležité.Spíše mám obavy,že někteří "experti" v NATO,když vidí současné potíže Ruska na Ukrajině by mohli přijít s nápadem vyřídit Rusko jednou pro vždy a tím zahájit třetí a pravděpodobně poslední světovou válku.

10
Před 14 dny
Slavomír Beneš

Rusko nemělo přístup k černomořským přístavům? To je mi novinka. Já myslel, že po anexi Krymu mělo všechny přístavy, co Putin chtěl i úplnou kontrolu nad Azovským mořem.

2
Před 14 dny

Do Lisabonu naše vlády rozhodovali a vládli. Dnes jsou služebníky a Hujery Bruselu. U prezidenta je to stejné.Osobnosti v ODS nejsou . Stačí se podívat kdo je Primátor a ministr financí.

39
Před 11 dny

Pan Payne je jedním z dávno vysloužilých politiků, za nimiž toho na konkrétní rovině veřejného života a schválených zákonů příliš vidět není a jsou i po 30 letech stále uhranutí úzkoprsou ideologií nejvyššího narcise a předního Putinova kolaboranta Václava K. Přesto jsou skálopevně přesvědčeni o svém hlubokém a nepostradatelném vhledu do toho, co se u nás i ve světě děje a co bychom s tím měli dělat. Což je v přímém protikladu s jeho sžíravou kritikou elitářství v EU, s jeho trapnou neznalostí názorového podhoubí klíčových osobností evropské integrace (bylo převážně mírotvorná, inspirovaná principy křesťanské-demokracie a tzv. sociálně-tržního hospodářství, ale rozhodně neměla nic společného s marxismem), apod. V rozhovoru zaujme i sžíravé odsouzení někdejších politiků KDS, kteří prokázali statečnost v dobách mnohem horších a nejhorších (Václav Benda) a úzkoprse hospodsky zjednodušující démonizace EU jako takové. Naopak oprávněné - a u notorického klausovce velmi překvapivé ! - je Paynovo v podstatě pozitivní hodnocení Fialovy role premiéra a jeho výzvu k obraně spojenou s oprávněným varováním před ruským ohrožením. Tak si vyberte.

Před 11 dny
Vojtěch Mašek

Pokud jde o myšlenkové podhoubí zakladatelů EU, věc se (při jistém zjednodušení) má zhruba takto:

🎯 Jaká byla názorová východiska otců zakladatelů EU?

Za „otce zakladatele“ bývá obvykle považováno několik osobností – nejčastěji Jean Monnet, Robert Schuman, Konrad Adenauer, Alcide De Gasperi, a Paul-Henri Spaak. Jejich východiska lze shrnout následovně:


1. Křesťansko-demokratické a humanistické základy


Mnozí z nich byli hluboce věřící křesťané (katolíci), jejichž politické smýšlení vycházelo z křesťanské sociální nauky (překonávání konfliktů, důstojnost člověka, solidarita, subsidiarita).

Např. Schuman, De Gasperi a Adenauer byli křesťanští demokraté. Sami sebe chápali jako obránce evropské civilizace, nikoli jako marxisty či technokraty.


2. Reakce na zkušenost totalitarismu a války


Jejich hlavním motivem bylo překonání předpokladů 2. světové války: nacionalismu, revanšismu a ekonomické rivality, zejména mezi Francií a Německem.

Věřili, že propojení ekonomik (např. uhlí a oceli) vytvoří vazby, které učiní válku „nejen nemyslitelnou, ale i materiálně nemožnou“.


3. Silná víra v technokratickou správu a supranacionalismus


Jean Monnet byl sice vizionářem jednotné Evropy, ale nebyl zvoleným politikem – byl technokrat, bankéř a úředník.

Věřil, že klíčové změny lze provádět postupně, bez přímého souhlasu mas (tzv. funkcionalistický přístup). To někdy vyvolává dojem elitářství.

❓ Lze obhájit tezi konzervativců, že jejich úmysly byly elitářské nebo marxistické?

🔍 Elitářství?

Částečně ano, zejména pokud jde o Monneta, který věřil, že masa často „nerozumí“ komplikovaným změn

Zobrazit další reakci
Před 14 dny

U Petra Fialy jsem očekával jistou úroveň inteligence. Hluboce jsem se v něm zklamal, zde je názorně vidět, kam až se dá klesnout a co někdo dokáže udělat pro svůj osobní profit ....

7
Před 14 dny

Dobře si toho pána pamatuji že Sněmovny. Byl docela nepříjemný, chtěl po mně okamžitě přístavit auto. Když jsem mu řekla, že poslanci nemají na auto nárok, byl velmi zaskočen. ODS poslanec si myslel, že se z něj asi po...

16
Před 15 dny

Jak mohli lidé, kteří vyrůstall v komunismu založit pravicovou stranu. Byli jste ovlivněni komančismem což jde viďět na rusofilním Klausovi. Na tu pravou pravici si asi musíme počkat.

40
Zbyněk Hanzl

Bohužel vidím, že lidé, kteří v komunismu nevyrůstali, jsou schopní jet podle marxistických směrnic docela spokojeně. Možná právě proto, že komunismus nezažili.

33
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt