Nic nemám proti alternativní léčbě. Z té ájurvédy jsem pochopil, že když ji budete důsledně aplikovat, že vlastně nikdy nezemřete.
Jenže autorka se popouští nepravdivých, lživých informací když tvrdí:"Ájurvéda v překladu znamená věda o životě a dotýká se všech stránek našeho bytí. Vznikla v Indii před zhruba pěti (některé zdroje uvádí až před sedmi) tisíci lety."
Ajurvédu vynalezli indoevropští dobyvatelé Indie, kteří se zde usadili asi před 1 500 lety. A byli to vlastně bratranci nás Slovanů. Do Indie tyto kmeny přišli z pontských stepí, zatímco oni se vydali na jihovýchod, jiné jejich kmeny se vydaly na Západ a posléze se z nich vyprofilovali Slované ( před tím Řekové, Římané, Keltové, Germáni).
Pro důkazy nemusíme chodit daleko, koncovka slova ajurvéda, "véda" je to samé co v češtině "věda". Jejich nejstarší jazyk, první jazyk na světě zaznamenaný písmem "sanskrt" má až 40%, slovy čtyřicet procent výrazů shodných nebo podobných jako ve slovanských jazycích.
Indické alternativní léčebné metody, stejně jako tradiční čínská medicina jsou i v těchto zemích skutečně jen alternativní metody, oficiální metody zásadně používané je evropská vědecká medicina.
Pane Hubený, v tomhle komentáři
vážně nečerpáte z kvalitních pramenů.
Milý pane Šťastný, mnoho let čerpám z originálních spisů - véd i díky mým indickým učitelům, kteří pocházejí z tradičních ájurvédských bráhmanských rodin, kde se tato moudrost přenášela z generace na generaci, a jsem za tuto příležitost, kdy jsme spisy překládali ze sanskrtu a dostali podrobný výklad, velmi vděčná. Na druhou stranu, dějiny jsou manipulovány a člověk dnes tápe, co je vlastně pravda. Už jsem slyšela, že vlastně indičtí rikšijové - mudrci, kteří dostali moudrost ájurvédy od bohů před 7 tis.lety, byli vlastně Slované. A kdo zná dnes pravdu? Je to opět nějaká propaganda? Nebo je to k zamyšlení,hledání a k hlubšímu studiu? Vždyť ani nevíme, co je realita... A o poznání reality je věda života - ájurvéda. Na Vaši poznámku ohledně blahobytu: pokud si rozhovor přečtete pozorně, bylo tam řečeno, že máme blahobyt, který tady nikdy nebyl, ale daní je obrovský stres. Nic víc nic míň a to ve smyslu, abychom měli blahobyt, tzn. konzumní způsob života, za kterým je chamtivost a připoutanost k tomu, co nám přináší pocit uspokojení a blahobytu a musíme se srovnávat, většina z nás se dostává do krysího závodu. Ale spokojenost stále nepřichází, nároky se zvedají, stále není dost. A to je začarovaný kruh, pokud se člověk nezačne zajímat o podstatu sebe sama a jaký je záměr mého konání ...
Děkuji pane Hubený za Váš názor, ale úplně se s ním neztotožňuji. Máte své zdroje, já mám své a nebudu se s Vámi přít. Ájurvédu jsem studovala mnoho let od indických učitelů, kvalita studia ájurvédy se pozná podle toho, jestli čerpáte přímo z tradičních spisů, z véd. Měla jsem to štěstí, že jsem byla přítomna překladům spisů ze sanskrtu a výkladům textů, a za to jsem vděčná. Víte, asi úplně není podstatné to, kdy a jak vznikla, ale jakou moudrost a přístup ke zdravému vyrovnanému životu nám přináší. Nikde není řečeno, že ájurvéda je recept na nesmrtelnost, jen dává návod, jak žít život vyrovnaně, zdravěji, tzn.v souladu s přírodou, být méně ve stresu, a pochopit, kdo jsem a jaké jsou opravdové hodnoty mého života.
"Žijeme v blahobytu jaký tady někdy nebyl."
-----
Specialistka na ajurvédu spojuje pojem: "blaho" s degenerující konzumní společností?