1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 25 dny

A když to špatně hoří, lze si pomoci naftou, aby to tolik nekouřilo.

277
Před 25 dny
Tomáš Zemánek

Hele a uz nekdo spocital kolik to bude emisi za odvoz biomasy a paleni ve spalovne? Pokud si to kazdy spali sam, tak se snad nejake emise usetri, neee?

405
Před 23 dny

V článku se píše: "K dokonalému spálení dojde ve spalovně, kam by měla svozová firma takovýto materiál odvést, pokud je kontaminovaný. Pokud se v něm nachází pouze tráva, zdravé listí a třeba větve, odváží se do kompostárny".

Hmm, jenom nevím, jak asi podle autorky článku, svozová firma odpad odvede, pokud je kontaminovaný ...

2
Před 23 dny
František Horák

Hlavně jak to pozná ?

4
Před 25 dny

Jako kluk jsem chodil s dalšími dětmi i omladinou na sklizené bramborové pole a v zapálených kupkách bramborové natě jsme pekli zapomenuté brambory. Byla ukrutná sranda, pečené brambory jsme vyhrabávali už za tmy, nejlepší byly ty nejvíc připálené, všichni jsme byli jako čerti a ten odér... To ale rodiče neřešili. Lituju ty, co nic takového nezažili. Ještě dnes cítím tu vůni.

546
Před 24 dny
Zbyněk Šustala

Jako kluk jsem dělal totéž, tehdy nebylo 100 programů v televizi, internet a mobily, jako dnes, tak jsme hledali jakoukoliv zábavu, doma bych vyfasoval nějakou práci. Když to vyprávím vnukovi, koulí očima, jaké to muselo být dobrodružství. Sice i ty brambory pro vlastní potřebu pěstuji, ale nať jde dnes do bioodpadu, zapálit jí na zahrádce si dnes již netroufnu, dokázala by zamořit celou vesnici, fakt kouří.

23
Před 25 dny

No špekáčky na listí, větvičkách a staré trávě se dají také opéct. Takže kdyby něco, tak si upravuji jídlo. Samozřejmě že nepalím mokrou trávu a listí, ale třeba slabé větvičky po ořezu stromů, nebo staré suché stvoly, ty pálím normálně a kašlu na nějakou úpravu.

507
Před 24 dny
Tomáš Kadečka

Pálit listí, prakticky vždy kontaminované travou a téměř nikdy opravdu suché, je při dnešních možnostech likvidace na pár facek. Pálí se to hodiny, dýmu jak z dýmovnice a smradu jak v cařihradu. Pálime pouze ořez, po vyschnutí, a pečeme kuřátka v popelu. Za cca 2 hoďky spáleno. další 1,5 se to peče už bez ohně. Pak to proleju vodou a popel přidávám do kompostu.

31
Před 25 dny

Já bych zakázal i ty špekáčky , snad si majitel pozemku , který navíc platí daně z pozemku , nemůže myslet že si bude dělat co si zamane . No kam by to došlo !!! Je potřeba každému majiteli pozemku a domu znepříjemnit celý život , aby to daroval státu . Tím dosáhneme úplné dekarbonizace a začne se ochlazovat. Světu mír ať žije Green Deal !!!

640
Před 25 dny
Jiří Arnošt

Proboha co tohle je za dobu, co v době mého dětství bylo normální, je nyní zakázáno. Neměli bychom už vzít klacky a tu EU vyhnat někam do kšá?

643
Před 25 dny

Prosím ať tu někdo napíše jestli dostal pokutu za pálení listí. Vidím na celé město a dnes deset ohňů . Když listí z ovocných stromů se nespálí rozšiřují se choroby a za to je také pokuta. Já mám velkou zahradu tak to vozím do rohu ale do kompostu to je blbost.

175
Před 24 dny
Jaroslav Žižka

Dnes není problém to likvidovat jinak. My máme u baráků biopopelnice, a cca 3 km je kompostárna kam to může člověk bezplatně odvézt. Pálit listí a vykuřovat okolí celé hodiny tak není nutné. Kdysi to jinak nešlo a dělal to každý, tak si lidi neměli co vyčítat.

39
Před 23 dny

Dnes nesmíte pokácet vlastní strom, nesmíte si bez ohlášení zapálit oheň, nesmíte si zrekonstruovat dům ani třeba postavit garáž s dílnou. Brzy si bez kolku a psychotestů za tisíce určitě nebudete ani smět pořídit kočku či psa, očekávám, kdy se zakážou hubiče hmyzu a pastičky na myši jako týrání zvířat. Evropa bude dokonalý vzor ekologického ráje, kde nikdo nic nesmí, zatímco se v Asii budou nadále sypat odpadky do řek z kamionu sestaveného svářečkou a vázacím drátem ze třech jiných kamionů, poháněným na fritovací olej. A takhle my si tu žijeme. Rád bych všechny upozornil, že svým dýcháním tvoříte oxid uhličitý a oteplujete planetu. Zadržet dech, prosím.

26
Ivo Ondráček

Autor nečetl příslušný předpis. Pálit suché větve z ořezu lze, nejlépe ohlásit pálení příslušnému hz kraje. Vyplnit několik řádků třeba na telefonu...

2
Zobrazit další 3 reakce
Před 25 dny

Aby nás "pánbůh při zdravém rozumu chránil" - tak zní nějaké staré pořekadlo.

Samozřejmě, že budu pálit suché větve a suché listí , protože do kompostu je tento popel velmi vítanou složkou. Pochopitelně vždy s ohledem na sousedy , protože jako důchodce můžu pálit vždy v době ,kdy v okolí nikdo není.

Ten , kdo takovýto zákaz vymyslel , je opravdu "myslitel" , který o zahradě a vůbec o přírodě nic neví.

296
Před 24 dny
Václav Wagner

Václave,úplný souhlas a jen dodávám,že už naše babičky věděly,že i v suché bramborové nati nebo listí některých ovocných stromů přežívají plísně a bakterie,které když se nespálí tak likvidují následující úrody.A ty už nezachrání ani kouzelné a "ekologické" postřiky.Navíc popel ze suchých zahradních materiálů zahradě prospívá.

35
Před 33 minutami

Mám louku 1500 metrů čtverečních kosím ji obyčejnou kosou pak usuším a spálím jak to budu dělat nyní když louka je ve svahu bez přístupové cesty a kilometr od civilizace přiletí si obec pro to vrtulníkem?

Před 25 dny

Tak za normálního stavu jsem všechen odpad ze zahrady dával do popelnice na bioodpad, nebo vozil na sběrný dvůr, ale když už je na to zákon, tak hned ráno jdu rozdělat oheň a co ještě na zahradě najdu k pálení, tak se pokusím spálit. Je hrozné, jak se vše omezuje a lidé se tak nějak pozvolně zbavují svých svobod, byť je to schováno za dobrou věc. Vždy se našli "magoři" kteří celý podzim pálili listí, nejlépe ořechové, to doutná nejlépe, těm tento zákon ztěží zabrání v jejich počínání, ale nás ostatní bude hlídat a perzekuovat.

118
Před 23 dny
Rosťa Volný

Důvod přijetí toho zákona je velmi sporný. Myslím, že je to sponzorování spaloven. Tedy energetických firem a jejich lobby. Vysušené větve z ořezu žádný kouř nedělají, hoří jako hrom a za půl hodiny je hotovo. Místo toho mi někdo bystrý radí dávat je do kompostu nebo vozit do sběrného dvora? V kompostu se budou rozkládat 4-6 let, do sběrného dvora je budu vozit tak natřikrát a pak je bude odvážet náklaďákem někdo další ke spalovně, která je 60 kilometrů. Fakt ekologie na hlavu.

17
Zobrazit další reakci
Stránkování
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt