1600/1600Zbývá 1600 znaků
Před 1 rokem

Reflexní fólie jsou k ničemu. V nezateplených bytech mnohem víc pomůže, když se za radiátory rovnou nainstaluje pořádná izolační deska, protože horký radiátor v tom místě zvyšuje vnitřní teploty a stěnou za radiátorem tak uniká mnohem víc energie než stěnami jinde. Izolační deska navíc zvyšuje teplotu kolem radiátoru a tím zvyšuje jeho využití, protože potom kolem radiátoru lépe proudí teplý vzduch.A v pořádně zateplených bytech s 10 - 20 centimetry izolace je už jedno, co je za radiátory. Lesklý kovoý povrch odrážející teplo je teplotách radiátoru spíš placebo, odrážení infrapaprsků je významné až při mnohem vyšších teplotách.

Vypínání topení energii vždy aspoň trošku ušetří snížením průměrné teploty v bytě, ale tratí se na rychlém stárnutí bytu a vytváření nezdravých hygienických podmínek kondenzaci vlhkosti, vznikem plísní v místech s velkou vlhkosztí a velkým kolísáním teploty. Navíc je většina bytů postavena z materiálů typu cihel, betonu atd s velkou tepelnou kapacitou, takže denní vypínání topení na pár hodin ušetří jen málo. Smysl by mělo až třeba vypínání topení v nějakém týdenním režimu, pokud by se byt nebo pokoj využíval jen pro bydlení o víkendu nebo o pracovní dny.

Před 1 rokem

Nikdy nevypínejte topení, radí odborník. No já ho vypínám programovatelnými hlavicemi a zapínám jen 2-3x denně na 10-15 minut a prachy mně pořád vracejí. Protože zateplený panelák, teplo od sousedů, většinu dne v práci, spím při 19 st a jen na snídani a večerní koukání na TV potřebuju teplo.

Takže za mne, odborník měl dodat "ve větší části případů nikdy nevypínejte topení" :-)

Před 1 rokem

Zase snůška polopravd a z kontextu vytržených tvrzení. Například fólie za radiátory ano, ale v nezateplecných domech. V zateplených jsou k ničemu. A nevypínání topení? Pokud máte vlastní kondenzační kotel, tak ano, to platí, protože ten má při nižším výkonu vyšší účinnost, ale pokud bydlíte v nemovitosti s centrálním vytápěním, vypínejte podle libosti, tam ušetřit můžete (tepelná pohoda bude samozřejmě nižší).

4
Před 1 rokem

Tepelná bilance domu nesouvisí se zapínáním a vypínáním topení, ani s jinými věcmi, ale s přestupem tepla skrz zeď. Kolik tepla se vyprodukuje z tepelného zdroje, kolik odejde ven. Něco jiného je pocit. Domy s vysokou akumulací (cihlové domy, beton) se dlouho vytápí, ale potom teplo drží. Domy s nízkou akumulací ( podkroví, dřevostavby) se rychle vytopí a rychle ochladí. Ale nějaké zapínání a vypínání - to bych chtěla vidět, v čem, v jaké fyzice, mají oporu. Držet dům - byt celý den na 20 stupních určitě nespotřebuje méně tepla než ho držet na 20 stupních třeba osm hodin. I když pocit chladna při kratší době vytápění může být větší. Otázka spíše zní, jestli je lepší topit celý den na teplotu 20 stupňů, nebo třeba 12 hodin na 21 stupňů.

1
Před 1 rokem

Nevypínejte v žádném případě, potřebujeme co největší zisky..myslíme na vás spoluobčané, rádi vás oholíme jako ovečky...To by mohlo být příště v nadpisech článků

2
Před 1 rokem

A co nemít nejdražší energie v EU, to nikoho nenapadlo?

15
Před 1 rokem
Luka 1286

Lidi napadlo, ale vláda nedbá, protože je to pro ni výhodné včetně i vyšší DPH.

12
Před 1 rokem

Souhlasím, nikdy topení nevypínám. Večer natopím kotel a bojler a další den zase. 😁

Před 1 rokem

Při nižších teplotách pozor na rosný bod. Pak vznikají plísně 🙂

1
Máte připomínky k diskuzi nebo k diskuzním příspěvkům?Napište nám
Služba Seznam Diskuze:Smluvní podmínkyOchrana údajůNápovědaO služběKontakt