Nebylo to tak nejhorší jak se píše v článku. Já vzpomínám, že ve školní jídelně za socialismu se vařila játra, ledvinky, hodně sladká jídla - buchtičky s krémem, žemlovka, nudle s mákem, koláče.. některé děti i dnes je milují.
Můj zážitek se spojuje s obědem vepřová dušená játra kterou mi učitelka nutila sníst.
Dopadlo to tak, že jsem to snědla, ale bylo mi až na zvracení( promiňte). Ledvinky nepozřu vůbec, jatýrka pouze kuřecí na cibulce s rýží, max. vepřová jako řízek to se ještě dá sníst. Sladké obědy jsem zcela vyloučila, neboť má váha leze tak nahoru (ŠŽ) že nemusíte ani jíst.
Ano dnešní děti znají jen pizza, hamburger, párky v rohlíku, kebab a další, proto nechtějí jiné obědy a hlavně jim rodiče obyčejná a zdravá jídla nevaří- Nemají čas!
Takové dítě které nezná normální jídlo, protože ho maminka nevaří, je zbytečné aby se stravoval ve školní jídelně. To jídlo se stejně vyhodí do koše a děti jak jdou domů, tak jim rodiče koupí po cestě pizzu nebo sladké v létě i zmrzlinu a hotovo. Doma se dotlačí rohlíkem nebo jinou dobrotou.
Tak nevím, do jakých školních jídelen diskutující chodili. Já v letech 1962-1966 v Praze ve Vršovicích. A vypadalo to tam přesně, jak stojí v článku. U opravdu hnusné polévky stála učitelka a hlídala, aby si snad dítko nevzalo jen hlavní jídlo a polévka by zbyla. Co by s ní kdo dělal - tu si domů kuchařky nenosily. Hlavní jídlo pro učitelky obsahovalo maso libovoučké, avšak děti dostávaly maso prorostlé, a když ho vracely, kuchařky je nutily dojíst. Mimochodem, hned jsme maso házeli na zem a kopali pod sousedy! Fůru jídel do dneška nejím - segedín, hrachovou kaši a játra. Játra byla každou sobotu - to se ještě chodilo do školy - a byla odporně upravená do nechutné omáčky. Jen několik jídel, většinou sladkých bylo dobrých. O výběru ze dvou jídel bychom tehdy mohli snít. S rodiči jsem to vyřešila jednoduše, od 5. třídy jsem na obědy chodit přestala. Mám ještě další zkušenosti s dcerou - taky žádná sláva a s vnoučaty - ještě, že jsou mikrovlnky a děti si mohou obědy ohřát!
Ale, ale. Nebylo to tak zlé !!! Všichni jsme měli oběd (dobrý či nedobrý, oblíbený či neoblíbený, v drtivé většině to šlo !). A dnes: polotovary rychlé, junioři sem tam někde znechuceni, a nejen oni, a celkem všude atd. Jsme někde trochu jinde. Mějte se všichni dobře a lépe !!!
Článek jeho téma:zábava.Do jaké školní jídelny chodila,a ve kterých letech?To nemohl napsat normální člověk.Stravenky za 4,50 Kč,výběr ze dvou jídel.Jídla jsme měli dost,a bylo chutné.Na obědy chodily i učitelé,tak nevím kde to teda autorka posbírala takové bludy.Asi chodí do poslanecké jídelny na meníčka.
Mě bohatě stačila supr strava za komoušů ve školce, kdy neustálé nucení jist odporné nerozkousatelné maso dopadlo šavlí do talířů všem okolosedícím dětem. Po revoluci jsem už nastoupila na ZŠ a celou dobu jedla doma, i ségra. Naši vařili, nebo jsme chodily k babičce, když se jim sešly směny.
Nejlepší jídlo bylo sojové maso na kari s rýží. Nejhorší fazolky na kyselo s bramborem. Dodneška fazolky nemůžu ani vidět. A nevím proč tu to komentují lidé, kteří chodili do školy ještě za protektorátu. Já si to pamatuji přesně jak je v článku popsaný.
Ano, občas se jim něco nepovedlo, ale to bylo zřídka. Mně ve školní jídelně chutnalo a jedl jsem i polévky. Připadá mi, že jsou skoro všichni rozmlsaní.
Jak může někdo psát takové nesmysly, určitě to nezažil. V každém případě to bylo lepší než dnešní blevajzy
To také není pravda. Obě mé děti chodí do školních jídelen a žádné "blevajzy" jim tam nedávají.
Ono je to spíš obráceně.Nevěřila jsem tomu když mě syn říká že kuchařka nasraná jim řekne žerte.Jídlo dřív bylo upravené na talíři .Bramborová kaše s hodně máslem.A všechno dobré.A k nám se kuchařky chovali slušně.